0

Nuk ka produkte në shporte.

Gallery Image
  • Gallery Image

XHEL EKSFOLIUES ME YUZU – SO’BIO ÉTIC -150ml-

1,160.00 L

Xhel pastrues eksfolues që minimizon poret, largon papastërtitë dhe redukton dukshëm njollat ​​e errëta. Defektet zvogëlohen dukshëm, që në përdorimin e parë!

Përshkrim

Xhel pastrues eksfolues që minimizon poret, largon papastërtitë dhe redukton dukshëm njollat e errëta.
Defektet zvogëlohen dukshëm, që në përdorimin e parë!
Aroma e agrumeve 100% natyrale dhe e pasur me vitamina do t’i shtojë një shtysë të re rutinës suaj të bukurisë në mëngjes.
Yuzu organike *, zinku, prebiotikët *
ndihmojnë në pastrimin, dezinfektimin,
balancimin e lëkurës dhe thithjen e sebumit.
Udhëzime për përdorim: Aplikoni xhelin eksfolues çdo ditë në një fytyrë të lagur. Shkumë dhe më pas shpëlajeni.
Bio-garanci nga Léa Nature Laboratory
99% me origjinë natyrore
0% silikon, vaj mineral, aromë sintetike
Perberje pa kruarje e testuar dermatologjikisht
* Përbërësit organikë të njohur për vetitë e tyre
ÇFARË ËSHTË JUZU : Një forcë e natyrës
Citrus junos është emri botanik i Yuzu dhe është kryqëzimi midis mandarinës së egër dhe limonit. Emri “yuzu” tregon si frutin ashtu edhe
pemën.
Ai lulëzon në natyrë në Kinën qendrore dhe Tibet.
Është gjithashtu një agrume ikonë e Japonisë, nga ku është importuar për mijëvjeçarë.
Pema Yuzu mund të arrijë 4 metra lartësi. Është një pemë me gjemba që mund të përballojë temperaturat deri në -5 ° C.
Madhësia e saj korrespondon me një portokalli, ndërsa ngjyra e saj jeshile bëhet e verdhë kur piqet. Lëkura e frutave është e trashë dhe e
çrregullt. Pulpa e saj nuk është shumë e lëngshme. Shija e saj është e ëmbël dhe e thartë.
Yuzu , një frut me një mijë virtyte për lëkurën.
PURIFIKANT: Në gjendje të pengojë përhapjen e shumë mikroorganizmave: baktereve gram-pozitive dhe gram-negative, majave dhe
kërpudhave, ekstrakti Yuzu ndihmon në pastrimin e lëkurës.
ANTIOKSIDANT: Yuzu është jashtëzakonisht i pasur me përbërje fenolike dhe acide, flavonoide, tanine dhe vitaminë C, të cilat janë
antioksidantë të fuqishëm.
I FRESKËT: Ashtu si të gjitha agrumet, Yuzu njihet për veprimin e tij freskues dhe tonik për shkak të përmbajtjes së tij të acideve
organike.

Nga vjen Yuzu i zgjedhur nga SO ‘ BiO étic ?
SO’BiO étic® ka zgjedhur një tregti organike dhe të ndershme YUZU nga një njësi familjare 100% franceze, e cila ndjek një qasje agroekologjike. Yuzu, e cila rritet rrallë në Francë, megjithatë, është e ambientuar mirë në zemër të kësaj njësie familjare që ndodhet në Ardeche.
Bimët aromatike dhe mjekësore (verbena, lule pasioni ose barbarozë) të cilat u zgjodhën për të krijuar një mikroklimë bashkëjetese me Yuzu,
janë mbjellë pikërisht nën pemë. Frutat Yuzu mblidhen në pjekje të plotë me dorë një herë në vit, në tetor dhe nëntor.

PËRBËRËSIT:Glycerin: Naturally obtained humectant
Decyl Glucoside: Naturally obtained mild cleansing agent
Microcrystalline Cellulose: Naturally obtained exfoliating microbeads
Xanthan Gum: Naturally obtained gelling agent
Citrus Junos Fruit Extract *: Purifying organic Yuzu extract from France
Alpha-Glucan Oligosac obtained balancing:
Zinc PCA: Naturally obtained active ingredient to reduce excess sebum1
Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder *: Fair trade organic aloe vera extract from Mexico
Maltodextrin: Naturally obtained sugar
Perlite: Naturally obtained exfoliating micro-beads
Argania Spinosa Shell Powder *: Exfoliating organic Argan kernel powder
Cellulose Gum: Naturally and synthetically obtained gelling agent
Sclerotium Gum: Naturally obtained gelling agent
Perfume (Fragrance): 100% natural fragrance
Gardenia Jasminoides Fruit Extract: Natural colorant
Phytic Acid: Naturally obtained stabilizer
Sodium Benzoate: Synthetic preservative
Lactic Acid: Naturally obtained pH adjuster
Limonene: Natural allergen from the plant, found in the 100% natural fragrance
Linalool: Natural allergen from the plant, found in the 100% natural fragrance
Citral: Natural allergen from the plant, found in the 100% natural fragrance

99% e të gjithë përbërësve janë me origjinë natyrale

20% e të gjithë përbërësve janë organikë

Kozmetikë organike COSMOS ORGANIC e çertifikuar nga Ecocert Greenlife sipas standardeve COSMOS, e disponueshme në http://cosmetiques.ecocert.com

There are no reviews yet.

Be the first to review “XHEL EKSFOLIUES ME YUZU – SO’BIO ÉTIC -150ml-”

Your email address will not be published. Required fields are marked *