0

Nuk ka produkte në shporte.

Gallery Image
  • Gallery Image

QUMËSHT HIDRATUES PËR PASTRIMIN E FYTYRËS DHE SYVE – SO’BIO ETIC -500ml-

2,200.00 L

Locion pastrues në trajtë qumështi me veprim hidratues për çdo lloj lëkure.

Përshkrim

LOCION PËR PASTRIMIN E FYTYRËS / SYVE
Locion pastrues me veprim hidratues për çdo lloj lëkure
Pastron në mënyrë efektive duke e lënë lëkurën të butë dhe të hidratuar.
Përmban Aloe organike, gjalpë Shea dhe pastrues të butë bimor për butësi dhe mbrojtje maksimale.
Perberje e testuar dermatologjikisht dhe oftalmologjikisht
Hidratim & Freski me lëng të pastër Aloe!
Në zemër të bimës janë të gjitha përfitimet hidratuese të Aloe.
Aty fshihen të gjitha vetitë e tij rigjeneruese dhe qetësuese.
Kështu Bio për përgatitjen e serisë HYDRA ALOE ka zgjedhur aloen më të mirë për të dhënë: lëngun e saj të pastër e të pastër!
Aloe e përdorur për të bërë serinë HYDRA ALOE vjen nga procesi i tregtisë së ndershme FAIR TRADE.  Tregtia e ndershme dhe
solidariteti është një propozim real për të luftuar varfërinë duke ndihmuar në përmirësimin e kushteve të jetesës dhe punës së prodhuesve
vendas.
Aloe vera e përdorur në serinë HYDRA ALOE vjen nga një kulturë organike në Amerikën Latine dhe mblidhet me dorë për të siguruar mbrojtje
të plotë të bimës dhe mjedisit.

PËRBËRËSIT:Aqua / Water / Eau, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Caprylic / Capric Triglyceride, Coco-Caprylate / Caprate, Olus Oil (Vegetable Oil), Glycerin, Sorbitan Laurate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter *, Xanthan Gum, Aloe Barbadensis Leaf Juice *, Benzyl Alcohol, Perfume (Fragrance), Sodium Cocoyl Glutamate, Polyglyceryl-4 Laurate, Tocopherol, Dehydroacetic Acid, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder *, Dilauryl Citrate, Phytic Acid, Limonene, Limonene, Citron Citric Acid, Sodium Benzoate, Citral.

98% e të gjithë përbërësve janë me origjinë natyrale

23% e të gjithë përbërësve janë organikë

Eter Glikoli pa paraben
, PEG, EDTA pa
OMGJ pa
Soduim lauril sulfat
Pa komponime petrokimike
Nuk është testuar te kafshët.
Asnjë nënprodukt shtazor
Nuk përdor ngjyrues
Përbërje e testuar dermatologjikisht
100% aromë natyrale
* Kultivim organik i certifikuar nga Ecocert Greenlife në dispozicion në: www.cosmetiques.ecocert.com

There are no reviews yet.

Be the first to review “QUMËSHT HIDRATUES PËR PASTRIMIN E FYTYRËS DHE SYVE – SO’BIO ETIC -500ml-”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site is registered on wpml.org as a development site.