0

Nuk ka produkte në shporte.

Gallery Image
  • Gallery Image

KREM FYTYRE 24H I PASUR ME ALOE – SO’BIO ETIC -50ml-

2,000.00 L

Përbërja e pasur me lëndë ushqyese që ofron 24 orë hidratim intensiv.

 

Përshkrim

Krem i pasur fytyre për lëkurë normale – të thatë
Për të përmbushur kërkesat e lëkurës së dehidratuar, SO’BiO etic® ka përzgjedhur përbërës aktivë natyralë me efektivitet të njohur.
Lëng organik ALOIS , nga zemra e bimëve të freskëta, një eliksir unik hidratues dhe antioksidant.
Acidi hialuronik me origjinë natyrale që lidh dhe ruan ujin në lëkurë duke parandaluar në mënyrë efektive dehidratimin.
Gjalp organik KARITE që ushqen dhe rigjeneron lëkurën
Kremi 24 orë hidratues RICH ofron 24 orë hidratim intensiv.
Me një teksturë të pasur dhe prej kadifeje, i jep lëkurës
butësi dhe rehati dhe e mbron atë nga dehidratimi.
Përbërja e testuar dermatologjikisht
Efektiviteti i provuar
90% më shumë ushqim për lëkurën
91% më shumë elasticitet në lëkurë
% kënaqësi në 20 vullnetarë me përdorim ditor 21 ditë
Në zemër të bimës janë të gjitha përfitimet hidratuese të Aloe.
Aty fshihen të gjitha vetitë e tij rigjeneruese dhe qetësuese.
Kështu Bio për përgatitjen e serisë HYDRA ALOE ka zgjedhur aloen më të mirë për të dhënë: lëngun e saj të pastër e të pastër!
étic +: Aloe e përdorur për të bërë serinë HYDRA ALOE vjen nga procesi i tregtisë së ndershme FAIR TRADE. Tregtia e ndershme dhe
solidariteti është një propozim real për të luftuar varfërinë duke ndihmuar në përmirësimin e kushteve të jetesës dhe punës së prodhuesve
vendas dhe familjeve të tyre.
Aloe vera e përdorur në serinë HYDRA ALOE vjen nga bujqësia organike në Meksikë dhe mblidhet me dorë për të siguruar mbrojtjen e plotë të
bimës dhe mjedisit.

PËRBËRËSIT:Aqua / Water / Eau, Aloe Barbadensis Leaf Juice *, Glycerin, Decyl Oleate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Coco-Caprylate, Cetearyl Alcohol, Olus Oil (Vegetable Oil), Glyceryl Stearate, Butyrospermum Butter () *, Hydrogenated Olive Oil Myristyl Esters, Hydroxystearic / Linolenic / Oleic Polyglycerides, Magnesium Aluminum Silicate, Jojoba Esters, Cetearyl Glucoside, Perfume (Fragrance), Sodium Levulinate, Sodium Stearoyl Glutamate, Benzyl Alcohol, Hydrogen Alcohol, Xanthan Tocopherol (Vitamin E), Candelilla Cera (Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax), Phytic Acid, Sodium Hyaluronate, Sodium Hydroxide, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder * Limonene **, Linalool **, Citronellol **.

99% e të gjithë përbërësve janë me origjinë natyrale

20% e të gjithë përbërësve janë organikë

Eter Glikoli pa paraben
, PEG, EDTA pa
OMGJ pa
Soduim lauril sulfat
Pa komponime petrokimike
Nuk është testuar te kafshët.
Asnjë nënprodukt shtazor
Nuk përdor ngjyrues
Përbërje e testuar dermatologjikisht
100% aromë natyrale
* Kultivim organik i certifikuar nga Ecocert Greenlife në dispozicion në: www.cosmetiques.ecocert.com

** Përbërësit natyralë të vajrave esencialë

There are no reviews yet.

Be the first to review “KREM FYTYRE 24H I PASUR ME ALOE – SO’BIO ETIC -50ml-”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site is registered on wpml.org as a development site.