0

Nuk ka produkte në shporte.

Gallery Image
  • Gallery Image

XHEL PËR SYTË ME ALOE & ACID HIALURONIK – SO’BIO ÉTIC -15ml-

1,780.00 L

Një xhel i freskët për zonën e syve, me një teksturë të lehtë që hidraton intensivisht.

Share:

Përshkrim

Xhel i ftohtë për zonën e syve, me një teksturë të lehtë që hidraton intensivisht dhe redukton dukshëm rrathët e zinj.
Një kujdes i menjëhershëm për një pamje të freskët dhe relaksuese.
Me një përmbajtje të lartë të Aloe Organike (60%) & Acid Hyaluronik dhe me një strukturë jashtëzakonisht të lehtë, rimbush në mënyrë
efektive nivelet e lagështisë.
Lëkura e butë dhe e hidratuar duket dukshëm më e “plotë” dhe me shkëlqim gjatë gjithë ditës.
99% përbërje natyrale
60% d’Aloe vera (Bio & Fairtrade) + Acid Hialuronik
Vetitë e përbërësve
PULPA E FRESHTË ALOE VERA :
ALOE VERA u zgjodh për vetitë e saj hidratuese dhe aftësinë për të mbrojtur dhe qetësuar lëkurën.
Pulpa e freskët, e pasur me sheqerna, vitamina dhe minerale, e bën Aloe Verën një bimë me veti të mrekullueshme për lëkurën.
INOVACIONI: Ekspertët nga laboratorët SO’BiO étic® kanë përzgjedhur një tul që është nxjerrë direkt nga zemra e gjetheve të freskëta të
bimës Aloe Barbadensis, për të ruajtur përbërjen e pasur me përbërës aktiv.
Në fakt, të paktën 55 përbërës aktivë të ALOE VERA-s ruhen në masën maksimale!
ACID HIALURONIK NATYROR
Acidi hialuronik është një përbërës natyral i lëkurës, i aftë, si sfungjerët e vegjël, të bllokojë peshën e saj në ujë pothuajse një mijë herë.
Sasia e acidit hialuronik që prodhon trupi ynë zvogëlohet me kalimin e kohës. Ky reduktim është shkaku i rrudhave dhe lëkura e varur.
Acidi hialuronik vepron në sipërfaqen e lëkurës, duke formuar një shtresë mbrojtëse, duke rritur përmbajtjen e ujit në lëkurë, ndërsa fuqia e
tij hidratuese zgjat deri në 24 orë.
Ekspertët e laboratorëve SO’BiO étic® zgjodhën një acid hialuronik 100% francez dhe 100% natyral.
Përbërja e testuar dermatologjikisht
Aloe e përdorur për të bërë serinë HYDRA ALOE vjen nga procesi i tregtisë së ndershme FAIR TRADE. Tregtia e ndershme dhe
solidariteti është një propozim real për të luftuar varfërinë duke ndihmuar në përmirësimin e kushteve të jetesës dhe punës së prodhuesve
vendas dhe familjeve të tyre.

Aloe vera e përdorur në serinë HYDRA ALOE vjen nga bujqësia organike në Meksikë dhe mblidhet me dorë për të siguruar mbrojtjen e plotë të
bimës dhe mjedisit.
Kozmetikë organike COSMOS ORGANIC e çertifikuar nga Ecocert Greenlife sipas standardeve COSMOS, e disponueshme në
http://cosmetiques.ecocert.com

PËRBËRËSIT:AQUA / WATER / EAU: Purified water ALOE BARBADENSIS
LEAF JUICE *: Jus d’Aloe bio bio-equivalent
to Mexico GLYCERIN, PROPANEDIOL, GLYCOL PENTYL: Natural humectants
AGAR, CHONDR EX)
AQUA / SEA WATER / EAU DE MER: Eau de mer
SODIUM LEVULINATE: Stabilizer of natural origin
BENZYL ALCOHOL: Conservator of synthetic origin
XANTHAN GUM: Glyph of natural origin
SODIUM HYDROXIDE: Naturally absorbent agent peau
ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER *: Powder of Aloe vera bio eligible from Mexico PERFUME
(FRAGRANCE): Perfume 100% of natural origin
SODIUM HYALURONATE: Naturally Recognized Hyaluronic Acid Hydrate
CITRIC ACID: Natural Origin Agent guaranteeing pH adapted to
the skin SODIUM BENZOATE: Synthetic Origin Conservative HYDROLYZED
HYALURONIC ACID EXCLUSIVE HYDROLYZED HYALURONIC ACID of natural algae CHLORELLA VULGARIS EXTRACT: Extract of natural algae
PHENETHYL ALCOHOL: Conservative of natural origin SUCROSE: Emulsion of natural origin LIMONENE, LINALOOL, CITRONELLES nature: All perfumed 100% of natural origin.
99% e të gjithë përbërësve janë me origjinë natyrale

1% e të gjithë përbërësve janë organikë

Eter Glikoli pa paraben
, PEG, EDTA pa
OMGJ pa
Soduim lauril sulfat
Pa komponime petrokimike
Nuk është testuar te kafshët.
Asnjë nënprodukt shtazor
Nuk përdor ngjyrues
Përbërje e testuar dermatologjikisht
100% aromë natyrale

There are no reviews yet.

Be the first to review “XHEL PËR SYTË ME ALOE & ACID HIALURONIK – SO’BIO ÉTIC -15ml-”

Your email address will not be published. Required fields are marked *