0

Nuk ka produkte në shporte.

Gallery Image
  • Gallery Image

KREM USHQYES ME PERLA ARGANI – SO’BIO ÉTIC-50ML

3,600.00 L

Një krem ​​ushqyes me perla Argani që shkrihen në kontakt me lëkurën për të çliruar fuqinë e tyre ushqyese

Përshkrim

Një krem ushqyes me perla Argani që shkrihen në kontakt me lëkurën për të çliruar fuqinë e tyre ushqyese.
Dita ditës lëkura bëhet më e fortë, rifiton qëndrueshmërinë dhe qëndrueshmërinë e saj.
Përbërje e pasur me vlerë me:
Vaj argani organik dhe tregtar i drejtë * me veprim ushqyes.
Vaji organik i Camellias* me veprim rigjenerues te lekures.
Kolagjen bimor * me veti ri-trashëse të lëkurës.
Bio-garanci nga Léa Nature Laborator y
99% me origjinë natyrore
0% silikon, vaj mineral, aromë sintetike
Përbërja e testuar dermatologjikisht
* Përbërësit organikë të njohur për vetitë e tyre

PERBERESIT;AQUA / WATER / EAU: Purified water MALVA
SYLVESTRIS (MALLOW) EXTRACT **: Mauve floral water bio-refreshing, apricating
CAPRYLIC / CAPRIC TRIGLYCERIDE: GENERALLY
ORIGINALLY BLACK OR
BLACK : Natural origin
humidifier CETEARYL ALCOHOL: Natural origin consolidation agent
COCO-CAPRYLATE / CAPRATE: Natural origin
emollient GLYCERYL STEARATE
CITRATE: Natural origin
emulsion PROPANEDIOR LATE: LATE naturelle
PENTYLENE GLYCOL: Natural origin
humectant HYDROGENATED OLIVE OIL DECYL ESTERS: Natural origin preservative agent
ARGANIA SPINOSA KERNEL EXTRACT, MANNITOL, MICROCRYSTALLINE CELLULOSE, CI 77492 (IRON OXIDES): Argan pearls
nourrissant CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL **
)
RIBOSE: Active anti-aging global natural origin
PRUNUS PERSICA (PEACH) LEAF EXTRACT **, PYRUS MALUS (APPLE) FRUIT EXTRACT **, RUBUS IDAEUS (RASPBERRY) FRUIT EXTRACT **: Active éclat du teint 3)
HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL: Tournesol
Oil TOCOPHEROL: Vitamin E originally natural antioxidant
JOJOBA ESTERS, OLUS OIL / VEGETABLE OIL / VEGETAL
HUILE: COLORFULLY NATURE
BENTONITE, XANTHAN GUM: Natural Origin Gels: PERFUME
(FRAGRANCE): Perfume 100%
Natural Origin SODIUM HYDROXIDE, LACTIC ACID: Natural Origin pH Adjusters SODIUM LEVULINATE, PHYTIC
ACID, LYSTIC ACID
ALCOHOL, SODIUM BENZOATE: Synthetics of synthetic origin
LINALOOL, CITRONELLOL, GERANIOL: Natural allergens from plants, present in the perfumed composition 100% of natural origin

99% of all ingredients are of natural origin

22% of all ingredients are organic

There are no reviews yet.

Be the first to review “KREM USHQYES ME PERLA ARGANI – SO’BIO ÉTIC-50ML”

Your email address will not be published. Required fields are marked *