0

Nuk ka produkte në shporte.

Gallery Image
  • Gallery Image

XHEL DUSHI ME VERVENA & LIMON – PA SULFATE – SO’BIO ETIC 300 ml

1,200.00 L

Një arratisje në Provence ku mbizotërojnë aromat e freskëta dhe të freskëta të Vervenës

NUK PËRMBAN VAJ palme
Një arratisje në Provence ku dominojnë aromat e freskëta dhe të freskëta të Vervenës dhe Limonit.
Notat e ndritshme të livadheve me diell dhe aroma frutash të frutave të sapo vjelur ju çojnë në pasditet e ngrohta të jugut francez.
I pasuruar me Aloe, ofron ushqim dhe rigjenerim të lëkurës, duke i dhënë një pushim tonik ditës tuaj.
Nuk përmban ftalate dhe bisfenol për respekt absolut të lëkurës.
* Nuk përmban sulfate dhe sapun duke siguruar veprim të shkëlqyer pastrimi pa shkaktuar thatësi, ndjesi tërheqëse dhe acarim. Heqja e
sulfatit siguron efikasitet të lartë dhe respekt absolut për lëkurën.
PA VAJ PALME DHE DERIVATE
PËRBËRJE E TESTUAR DERMATOLOGJIKISHT
Përbërja e biodegradueshme dhe paketimi bimor – PE vegétal – për respekt absolut të mjedisit.
etic +: SO’BiO etic ka zgjedhur Bervenën origjinale të Provences për substancat e saj aromatike me cilësi të lartë.
Pra, Bio étic është një anëtar aktiv i 1% Planet for the Planet dhe është e përkushtuar të dhurojë 1% të të ardhurave të saj neto çdo vit për
organizatat mjedisore
PËRBËRËSIT:Aqua (Water), Cocamidopropyl Betaine, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil **, Sorbitan Caprylate, Sodium Chloride, Benzyl Alcohol, Sodium Cocoyl Glutamate, Xanthan Gum, Lactic Acid, Chondrus Crispus (Carrageenan), Sodium Benzoate, Limonene, Citral, CI 77891 (Titanium Dioxide), Lippia Citriodora Leaf Water **, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder **, Linalool, Citrus Medica Limonum (Lemon Peel) Oil **, Sodium Hydroxide, Dehydroacetic Acid
97% e të gjithë përbërësve janë me origjinë natyrale
10% e të gjithë përbërësve janë organikë
Pa parabenë
pa konservues
Eter Glikoli, PEG, EDTA pa OMGJ pa Soduim lauril sulfat
Pa përbërje petrokimike
Nuk është testuar te kafshët.
Nuk ka nënprodukt shtazor
Nuk përdor ngjyrues
Përbërje e testuar dermatologjikisht
100% aromë natyrale
* Kultivim organik i certifikuar nga Ecocert Greenlife në dispozicion në: www.cosmetiques.ecocert.com

There are no reviews yet.

Be the first to review “XHEL DUSHI ME VERVENA & LIMON – PA SULFATE – SO’BIO ETIC 300 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *