0

Nuk ka produkte në shporte.

Gallery Image
  • Gallery Image

XHEL DUSHI ME VAJ ​​KOKOSI – PA SULFATE – SO’BIO ETIC 650 ml

1,500.00 L

Tekstura kremoze e pasuruar me vaj zbutës të kokosit kujdeset dhe ushqen lëkurën

Përbërja jashtëzakonisht e butë dhe hidratuese, siguron pastrim të sigurt të lëkurës së ndjeshme.
Me një teksturë kremoze unike dhe aromë kokosi, është një përkëdhelje e vërtetë për lëkurën.
Tekstura kremoze e pasuruar me vaj zbutës të kokosit kujdeset dhe ushqen lëkurën.
Nuk përmban SULFATE & SAPUN, ndërsa siguron veprim të shkëlqyer pastrues pa shkaktuar thatësi, ndjesi tërheqëse dhe acarim.
SO BIO Etic : Nuk përmban vaj palme. 19% e prodhimit botëror të vajit të palmës përdoret nga industria e kozmetikës. Ky prodhim intensiv dëmton
mjedisin pasi kërcënon pyjet tropikale dhe kafshët që jetojnë në to.
Heqja e SULFATEVE siguron efikasitet të lartë dhe respekt absolut për lëkurën.
PA VAJ PALME DHE DERIVATE
E TESTUAR DERMATOLOGJIKISHT
0 % SULFATE – PARABEN
0% VAJ palme
0% FENOXYETANOL
0% SAAPUN – EDTA -BHT
0% NGJYRA & PARAME SINTETIKE

Kozmetikë organike COSMOS ORGANIC e çertifikuar nga Ecocert Greenlife sipas standardeve COSMOS, e disponueshme në
http://cosmetiques.ecocert.com
Pra, SO Bio étic është një anëtar aktiv i organizatës 1% për Planetin dhe është e angazhuar të ofrojë 1% në vit të saj të ardhurat neto për
organizatat mjedisore
PËRBËRËSIT:  Aqua / Water: eau Glycerin: hydratant1 Cocamidopropyl Betaine / Decyl Glucoside: laundry detergent agents Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil **: bio rotesol bio Glyceryl Stearate: Butterosperm butter emulsion () Coco Nucifera oil **: coco bio Sodium Chloride: selo Aloe Barbadensis Leaf Juice **: aloe vera bio powder Xanthan Gum: deodorant Perfume (Fragrance): 100% natural origin Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate:Conservative Acid, Sodium Hydroxide: pH adjuvants

96% e të gjithë përbërësve janë me origjinë natyrale
99% e të gjithë përbërësve janë rritur në mënyrë organike
Eter Glikoli pa paraben, PEG, EDTA pa OMGJ pa Soduim lauril sulfat
Pa komponime petrokimike
Nuk është testuar te kafshët.
Asnjë nënprodukt shtazor
Nuk përdor ngjyrues
Përbërje e testuar dermatologjikisht
100% aromë natyrale
* Kultivim organik i certifikuar nga Ecocert Greenlife në dispozicion në: www.cosmetiques.ecocert.com

There are no reviews yet.

Be the first to review “XHEL DUSHI ME VAJ ​​KOKOSI – PA SULFATE – SO’BIO ETIC 650 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *