0

Nuk ka produkte në shporte.

Gallery Image
  • Gallery Image

LOCION TRUPI ME SHEA BUTTER – SO’BIO ÉTIC-200ml-

820.00 L

Lehtëson ndjenjën e thatësisë dhe i jep lëkurës ndjesi të lëmuar dhe të butë.

Përshkrim

Locion trupi  me gjalpë shea organike dhe fosfolipide , që ushqen lëkurën e thatë deri në shumë të thatë.
Lehtëson ndjenjën e thatësisë dhe i jep lëkurës të lëmuar dhe të butë.
KARITE
Gjalpi Shea është përdorur për mijëvjeçarë për vetitë e tij mbrojtëse dhe rigjeneruese.
Nga frutat e pemës, gratë afrikane nxjerrin gjalpë shea, përbërja e të cilit është e pasur me një kompleks lipidi me cilësi të jashtëzakonshme
kozmetike.
Gjalpi Shea është pjesë e trajtimeve tradicionale të bukurisë në Afrikë.
Kontribuon në mënyrë efektive në butësinë, ushqimin, mbrojtjen, rigjenerimin dhe qetësimin e lëkurës.
0% SILIKON – PARABEN
0% VAJ MINERAL
0% NGJYRË – AROMË SINTETIKE

PËRBËRËSIT:Aqua / Water: eau
Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil: huile de Tournesol
Glycerin: hydratant1
Butyrospermum Parkii (Shea) Butter *: beurre de Carité bio
Glyceryl Stearate: emulsifier of natural origin
C10-18 Triglyceride agent: of composition
Xanthan Gum, Bentonite: natural and mineral glyphosates
Phospholipids: vegetable phospholipids of natural origin Sodium Cocoyl Glutamate: emulsifier of natural origin Sodium Levulinate:
Stabilizing free-flowing liquid Vera bio Sodium Benzoate: conservative of synthetic origin Perfume (Fragrance): 100% natural origin
Sodium Hydroxide, Lactic Acid: natural origin agents guaranteeing a pH adapted to
the skin Linalool, Limonene, Citronellol, Eugenol: allergens released from plants naturally present in the perfume

99% e të gjithë përbërësve janë me origjinë natyrale

20% e të gjithë përbërësve janë organikë

Eter Glikoli pa paraben
, PEG, EDTA pa
OMGJ pa
Soduim lauril sulfat
Pa përbërje petrokimike
Nuk është testuar te kafshët.
Nuk ka nënprodukt kafshësh
Mos përdorni agjentë ngjyrues
Përbërje e testuar dermatologjikisht
100% aroma natyrale
* Kultivim organik i certifikuar nga Ecocert Greenlife në dispozicion në: www.cosmetiques.ecocert.com

There are no reviews yet.

Be the first to review “LOCION TRUPI ME SHEA BUTTER – SO’BIO ÉTIC-200ml-”

Your email address will not be published. Required fields are marked *