0

Nuk ka produkte në shporte.

-50% off

Gallery Image
Gallery Image
  • Gallery Image
  • Gallery Image

MY ESSENTIALS BOX – OLFACTOTERAPIST ORGANIK- ACORELLE

5,390.00 L 2,690.00 L50% OFF

Kutia ‘My Essentials’ e Olfactotherapist përmban tre roll’ona eau de parfum të bëra me vajra esencialë të aftë për të vepruar në mënyrë delikate mbi emocionet tuaja për një mirëqenie më të madhe.

Aromat thelbësore të olfaktoterapisë për relaksim dhe qetësi

Kutia “My Essentials” është aleati juaj më i mirë për t’u çlodhur, relaksuar dhe luftuar stresin falë olfaktoterapisë. Ai përmban tre eau de parfum organike dhe të sofistikuara të zhvilluara nga olfaktologia Patty Canac dhe parfumeri Philippe Collet, me bazë në Grasse.

Eau de parfum Acorelle përbëhet nga përbërës të shëndetshëm për trupin tuaj dhe për mjedisin: alkool organik gruri, 100% ujë me lule organike dhe 100% vajra esencialë aktivë dhe aromatikë natyralë. Këto aroma nuk përmbajnë ftalate, fiksues kimikë ose nitro myshqe. Frymëzuar nga parimet e olfaktoterapisë, eau de parfum organik i Acorelle vepron në emocionet tuaja falë vajrave esencialë:

  • Eau de parfum Divine Orchid ju qetëson falë vajrave esencialë të portokallit dhe drurit të sandalit, të cilët luftojnë kundër stresit dhe nxisin kohën e ngrënies. Ky parfum ju mbështjell me akorde pluhuri dhe lulesh të irisit, luleve të dardhës dhe vaniljes.
  • Eau de parfum Rêve de Lotus ju sjell qetësi falë vajrave esencialë të qimnonit, litsea dhe livandës të cilat nxisin qetësinë dhe qetësimin. Ndjeni notat zen të kësaj arome me akorde çaji, gjethe nenexhiku dhe kedri.
  • Eau de Parfum Neroli Infusion nxit relaksimin me vajrat esencialë qetësues të Mandarinës dhe Nerolit. Në këtë parfum, ëmbëlsia e Nerolit është e rrethuar nga nota aromatike dhe delikate të sherebelës dhe zambakut të luginës.

Çdo eau de parfum në kutinë “My Essentials” vjen në një format roll’on që rrit dhjetëfish efektet e vajrave esencialë falë topit të tij masazhues. Madhësia e vogël e roll’on e bën të lehtë për t’u bartur dhe përdorur në mënyrë diskrete në çdo kohë të ditës.

Përdorimi

Aplikoni eau de parfum organik të zgjedhjes suaj në një masazh të lehtë në çdo kohë të ditës në pikat e energjisë (brenda kyçeve, zgavra e krahut dhe qafës, pleksus) për të nuhatur dhe ndjerë.

Përbërja

  • Orkide Hyjnore : ALKOOL**, PARFUM (PARFRANCE), UJI LULE ROSA DAMASCENA*, CITRAL, CITRONELLOL, EUGENOL, GERANIOL, LIMONENE, LINALOOL.
* Përbërësit nga bujqësia organike. 
**Përpunuar nga përbërës organikë.

100% e totalit të përbërësve janë me origjinë natyrale.
86% e totalit të përbërësve vijnë nga bujqësia organike.

  • Rêve de Lotus : ALKOOL**, PARFUM (AROMË), HAMAMELIS VIRGINIANA (HAMELIS VIRGINIANA) UJË GJETHERE*, CITRAL, CITRONELLOL, GERANIOL, LIMONEN, LINALOOL.
* Përbërësit nga bujqësia organike. 
**Përpunuar nga përbërës organikë.

100% e totalit të përbërësve janë me origjinë natyrale.
83% e totalit të përbërësve vijnë nga bujqësia organike.

  • Infuzion Neroli : ALKOOL**, PARFUM (AROMË), CITRUS AURANTIUM AMARA (Portokalli e hidhur) UJI LULE*, LIMONEN, LINALOOL, BENZIL ALKOOL, CITRAL, CITRONELLOL, FARNESOL, GELE.
* Përbërësit nga bujqësia organike. 
**Përpunuar nga përbërës organikë.

100% e totalit të përbërësve janë me origjinë natyrale.
87% e totalit të përbërësve vijnë nga bujqësia organike.

Përmasat e kutisë: 16 cm x 13.7 cm x 2 cm.
Përmban 3 roll’on nga 10 ml.

There are no reviews yet.

Be the first to review “MY ESSENTIALS BOX – OLFACTOTERAPIST ORGANIK- ACORELLE”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site is registered on wpml.org as a development site.