0

Nuk ka produkte në shporte.

Gallery Image
  • Gallery Image

XHEL-KREM DUSHI ME ARGAN DHE LULE PORTOKALLI – PA SULFATE – SO’BIO ETIC 300ml

1,200.00 L

Xhel-krem dushi me argan dhe lule portokalli pa sulfate

Një udhëtim ëndrrash në zemër të Marokut

NUK PËRMBAN VAJ PALME
Përbërja jashtëzakonisht e butë dhe hidratuese pa SULFATE * dhe sapun siguron pastrim të sigurt të lëkurës së ndjeshme.
Me një teksturë kremoze unike dhe aromë pluhuri, është një përkëdhelje e vërtetë për lëkurën.
Kthejeni dushin e përditshëm në një moment të butë butësie për të rinj dhe të moshuar dhe shijoni lëkurën e hidratuar pa një ndjenjë
“tërheqjeje”.
Një udhëtim ëndrrash në zemër të Marokut, me kombinimin e dy përbërësve të vlefshëm: vaj argani dhe lule portokalli.
Aroma dehëse e Lindjes me freskinë e një pemishte të lulëzuar.
Tekstura kremoze, e pasuruar me aloe dhe aromën e saj të ëmbël ushqen lëkurën dhe e kthen dushin në një moment të këndshëm
mirëqenieje.
etic +: SO BIO zgjodhi vajin e arganit maroken i njohur për cilësinë e tij të shkëlqyer të prodhuar nga kooperativa e grave të Essaouria, atdheu i
vajit të famshëm.
* Nuk përmban sulfate dhe sapun duke siguruar veprim të shkëlqyer pastrimi pa shkaktuar thatësi, ndjesi tërheqëse dhe acarim. Heqja e
sulfatit siguron efikasitet të lartë dhe respekt absolut për lëkurën.
PA VAJ PALME DHE DERIVATE FORMULA
PËRBËRJE E TESTUAR DERMATOLOGJIKISHT
Përbërja e biodegradueshme dhe paketimi bimor – PE vegétal – për respekt absolut të mjedisit.
Pra,SO Bio étic është një anëtar aktiv i 1% Planet for the Planet dhe është e përkushtuar të dhurojë 1% të të ardhurave të saj neto çdo vit për
organizatat mjedisore
PËRBËRËSIT: Aqua (Water), Cocamidopropyl Betaine, Sorbitan Caprylate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil **, Sodium Chloride, Benzyl Alcohol, Sodium Cocoyl Glutamate, Xanthan Gum, Argania Spinosa Kernel Oil **, Chondrus Crispus) Acid, Sodium Benzoate, Perfume (Fragrance), CI 77891 (Titanium Dioxide), Linalool, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder **, Citrus Aurantium Amara (Bitter Orange Flower) Water **, Limonene, Sodium Hydroxide, Dehydroacetic Acid
96% e të gjithë përbërësve janë me origjinë natyrale
10% e të gjithë përbërësve janë organikë
Eter Glikoli pa paraben
, PEG, EDTA pa
OMGJ pa
Soduim lauril sulfat
Pa komponime petrokimike
Nuk është testuar te kafshët.
Nuk ka nënprodukt shtazor
Nuk përdor ngjyrues

There are no reviews yet.

Be the first to review “XHEL-KREM DUSHI ME ARGAN DHE LULE PORTOKALLI – PA SULFATE – SO’BIO ETIC 300ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site is registered on wpml.org as a development site.