0

Nuk ka produkte në shporte.

Gallery Image
  • Gallery Image

MASKE ME LULE LOTUS PER NJE LEKURE PERFEKTE- SO BIO ETIC 50ml

2,500.00 L

So’Bio étic ka krijuar këtë maskë të natës për të transformuar lëkurën në 3 dimensione: Poret – Tekstura e lëkurës – Çehre.

So’Bio étic ka krijuar këtë maskë të natës për të transformuar lëkurën në 3 dimensione: Poret – Tekstura e lëkurës – Çehre.
Nata është një moment i privilegjuar për rigjenerimin e qelizave, ky trajtim ndihmon epidermën të rinovohet në mënyrë optimale, duke zbuluar një lëkurë më të bukur kur zgjoheni.
Tekstura e tij inovative (krem xhel) për t’u lënë gjatë gjithë natës i lejon lëkurës të ketë kohë për të thithur përbërësit aktivë, duke krijuar një shtresë të lehtë jo të yndyrshme që lejon lëkurën të marrë frymë.

Lulja e zambak uji (e shenjtë për egjiptianët e lashtë) e lidhur me lajthinë e shtrigës përpunon strukturën e lëkurës dhe redukton papërsosmëritë.
E pasuruar me acid hialuronik natyral, kjo maskë zbut dhe zbut lëkurën. Pas zgjimit, poret do të shtrëngohen, çehrja do të jetë e njësuar dhe rrezatuese, lëkura do të jetë uniforme dhe e mbushur.

Rezultati? Një lëkurë perfekte që zbulohet për ta nisur mirë ditën.

Formuluar me: lule unifikuese organike zambak uji, Hamamelis organik dhe zink pastrues, acid hialuronik natyral thellësisht hidratues dhe plotësues.
Efikasiteti i testuar klinikisht:
Lëkurë më e njëtrajtshme: 75%
Lëkurë e ngopur: 80%
Lëkurë më e bukur: 70%

Testi i kryer në një laborator të pavarur në 20 subjekte me aplikim për 28 ditë.

Udhëzime për përdorim: Aplikoni një shtresë të lehtë në të gjithë fytyrën e pastruar dhe tharë më parë. Lëreni produktin brenda natës dhe kur të zgjoheni, shpëlajeni atë si një maskë e zakonshme.

Inovacioni: So’Bio étic ka krijuar një përzierje ekskluzive të përbërësve aktivë të patentuar të bazuar në Lotus Flower me veti hidratuese, zbutëse, ndriçuese dhe antioksiduese. Për të vepruar kundër lodhjes dhe stresit, faktorët kryesorë të papërsosmërive, parfumi është krijuar posaçërisht për virtytet e tij relaksuese dhe qetësuese.

INCI: Aqua (Ujë), Hamamelis Virginiana (Lajthi shtrigash) Ujë *, Glicerinë, Propanediol, Oktyldodekanol, Gliceril Stearat Citrate, Lauril Laurat, Dikapril Karbonat, Bentonite, Lauroil Lizina, Alkool Benzil, Parfyt Levulinrate Natriumi Çamçakëz, çamçakëz xanthan, stearoil glutamate natriumi, zinku PCA, pululan, hidroksid natriumi, linalool, acid laktik, acid fitik, benzoat natriumi, silicë, hialuronat natriumi, limonen, ekstrakt lulesh Nelumbo Nucifera *, Acid limoni, Citronellol 7491, Oksidet), Sorbat Kaliumi, Citral, Tokoferol, Vaj Glicine Soje (Sojë).
* Vjen nga bujqësia organike

There are no reviews yet.

Be the first to review “MASKE ME LULE LOTUS PER NJE LEKURE PERFEKTE- SO BIO ETIC 50ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site is registered on wpml.org as a development site.