0

Nuk ka produkte në shporte.

Gallery Image
  • Gallery Image

SPAGHETTI ME GRANO SARACENO -250gr

340.00 L

SPAGHETTI ME GRANO SARACENO -250gr

GLUTEN FREE

Share:
Linja e re e produkteve pa gluten me përbërës 100% miell hikërror organik dhe ujë me përmbajtje të lartë fibrash.Është një drithëra e ndryshme nga të tjerat, me vlera ushqyese të shkëlqyera dhe me përmbajtje proteinash shumë më të lartë (14%), krahasuar me drithërat e tjera. Ai përmban të gjitha aminoacidet esenciale, shumë vitamina -kryesisht të kompleksit B- që zakonisht gjenden në ushqimet shtazore, ndërsa është i pasur me vitamina E dhe K të tretshme në yndyrë. Së fundi përmban acid folik, por edhe disa minerale si p.sh. si kalciumi, hekuri, bakri, mangani, magnezi, kaliumi, seleniumi, por edhe zinku.Hikërrori nuk përmban gluten, kështu që mund të përdoret nga njerëzit që janë intolerantë ndaj tij (sëmundja celiac). Gjithashtu përmban shumë fibra dhe karbohidrate komplekse, ndaj mund të përdoret lirisht nga personat me diabet, pasi stabilizon nivelin e sheqerit në gjak.
DETAJET E PRODUKTIT
Produkt biologjik
Vendi ITALI
Komponentët miell hikërror * (* = produkt organik)
Elementet ushqyese për 100gr. Energjia: 1469 kj / 347 kcal – Yndyrna: 2.9 g nga të cilat të ngopura: 0.7 g – Karbohidratet: 67 g nga të cilat sheqerna: 0.9 g – Fibra: 4.5 g – Proteinat: 11 g – kripë: 0 g

There are no reviews yet.

Be the first to review “SPAGHETTI ME GRANO SARACENO -250gr”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site is registered on wpml.org as a development site.