0

Nuk ka produkte në shporte.

Gallery Image
  • Gallery Image

SCRUB FYTYRE ME ALOE & ACID HIALURONIK – SO’BIO ETIC -150ml-

1,850.00 L

Largon qelizat e vdekura, përmirëson strukturën, respekton ekuilibrin e lëkurës.

Përshkrim:

Për të përmbushur kërkesat e lëkurës së dehidratuar, SO’BiO etic® ka përzgjedhur përbërës aktivë natyralë me efektivitet të njohur.
Lëng organik ALOIS , nga zemra e bimëve të freskëta, një eliksir unik hidratues dhe antioksidant.
Acidi hialuronik me origjinë natyrale që lidh dhe ruan ujin në lëkurë duke parandaluar në mënyrë efektive dehidratimin.
për të krijuar një përbërje hidratuese për të eksfoluar edhe lëkurën e ndjeshme.
Largon qelizat e vdekura, përmirëson strukturën e lëkurës duke respektuar ekuilibrin e lëkurës.
Rezultati: lëkurë e pastër, e butë dhe rrezatuese.
PËRBËRJE E TESTUAR DERMATOLOGJIKISHT
SO’BiO etic®, energjia vitale e Natyrës në shërbim të bukurisë suaj
Në zemër të bimës janë të gjitha përfitimet hidratuese të Aloe.
Aty fshihen të gjitha vetitë e tij rigjeneruese dhe qetësuese.
Kështu Bio për përgatitjen e serisë HYDRA ALOE ka zgjedhur aloen më të mirë për të dhënë: lëngun e saj të pastër e të pastër!
Aloe e përdorur për të bërë serinë HYDRA ALOE vjen nga procesi i tregtisë së ndershme FAIR TRADE. Tregtia e ndershme dhe
solidariteti është një propozim real për të luftuar varfërinë duke ndihmuar në përmirësimin e kushteve të jetesës dhe punës së prodhuesve
vendas dhe familjeve të tyre.
Aloe vera e përdorur në serinë HYDRA ALOE vjen nga bujqësia organike në Meksikë dhe mblidhet me dorë për të siguruar mbrojtjen e plotë të
bimës dhe mjedisit.

PËRBËRËSIT: Aqua / Water / Eau, Aloe Barbadensis Leaf Juice *, Glycerin, Decyl Glucoside, Propanediol, Microcrystalline Cellulose, Xanthan Gum, Hydrogenated Castor Oil, Sodium Levulinate, Parfum (Fragrance), Benzyl Alcohol, Cellulose Alcohol, Cact , Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder *, Benzyl Salicylate, Limonene, Citric Acid, Sodium Hyaluronate.

99% e të gjithë përbërësve janë me origjinë natyrale

10% e të gjithë përbërësve janë organikë

Eter Glikoli pa paraben
, PEG, EDTA pa
OMGJ pa
Soduim lauril sulfat
Pa komponime petrokimike
Nuk është testuar te kafshët.
Asnjë nënprodukt shtazor
Nuk përdor ngjyrues
Përbërje e testuar dermatologjikisht
100% aromë natyrale
* Kultivim organik i certifikuar nga Ecocert Greenlife në dispozicion në: www.cosmetiques.ecocert.com

There are no reviews yet.

Be the first to review “SCRUB FYTYRE ME ALOE & ACID HIALURONIK – SO’BIO ETIC -150ml-”

Your email address will not be published. Required fields are marked *