0

Nuk ka produkte në shporte.

Gallery Image
  • Gallery Image

XHEL KREMOZ PËR DUSH ME QUMËSHT GOMARICE PA SULFATE – SO’BIO ETIC 300 ml

1,200.00 L

Xhel dushi Bio për të gjithë familjen me qumësht gomarice

Xhel dushi Bio për të gjithë familjen me qumësht gomarice.
NUK PËRMBAN VAJ palme
Përbërja jashtëzakonisht e butë dhe hidratuese pa SULFATE * dhe sapun siguron pastrim të sigurt të lëkurës së ndjeshme.
Me një teksturë kremoze unike dhe aromë pluhuri, është një përkëdhelje e vërtetë për lëkurën.
Kthejeni dushin e përditshëm në një moment butësie për të rinj dhe të moshuar dhe shijoni lëkurën e hidratuar pa një ndjenjë
“tërheqjeje”.
SO BIO étic +: Përmban 100% qumësht organik francez gomarice nga një fermë specifike dhe e çertifikuar. Përveç kësaj, mbledhja e qumështit për
kozmetikën So Bio bëhet në mënyrë tradicionale me dorë, ndërsa gomarët e vegjël nuk i privojnë qumështin e nënës së tyre!
* Nuk përmban sulfate dhe sapun duke siguruar veprim të shkëlqyer pastrimi pa shkaktuar thatësi, ndjesi tërheqëse dhe acarim. Heqja e
sulfatit siguron efikasitet të lartë dhe respekt absolut për lëkurën.
PA VAJ PALME DHE DERIVATE
PËRBËRJE E TESTUAR DERMATOLOGJIKISHT
Përbërja e biodegradueshme dhe paketimi bimor – PE vegétal – për respekt absolut të mjedisit.
Kujdesi për produktet e qumështit të gomarices është veçanërisht i përshtatshëm për njerëzit me alergji ose lëkurë të ndjeshme dhe të
brishtë. I njohur për virtytet e tij të jashtëzakonshme, i pasur me lëndë ushqyese natyrale, vitamina A, B, C dhe acide yndyrore të pangopura,
qumështi i gomarices është një përbërës natyral që nxit përtëritjen dhe rigjenerimin e lëkurës.
I njohur tradicionalisht për vetitë e tij të shkëlqyera, qumështi i gomarices është një agjent natyral i forcimit, rinovimit dhe rigjenerimit të
lëkurës .
Kleopatra, mbretëresha e Egjiptit, ishte e para që kujdesin për bukurinë e saj ia besoi qumështit të gomarices. Më pas, gjatë shekujve, gratë më
elegante në histori e kanë përdorur atë për të ruajtur butësinë dhe shkëlqimin e lëkurës së tyre.
Pra, Bio étic është një anëtar aktiv i 1% Planet for the Planet dhe është e përkushtuar të dhurojë 1% të të ardhurave të saj neto çdo vit për
organizatat mjedisore
PËRBËRËSIT:
Aqua (Water), Cocamidopropyl Betaine, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil **, Sorbitan Caprylate, Sodium Chloride, Benzyl Alcohol, Sodium Cocoyl Glutamate, Xanthan Gum, Donkey Milk, Chondrus Crispus (Carrageenan), Perfume (Fragrance) , Lactic Acid, CI 77891 (Titanium Dioxide), Limonene, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder **, Linalool, Citronellol, Sodium Hydroxide
96% e të gjithë përbërësve janë me origjinë natyrale
10% e të gjithë përbërësve janë organikë
Eter Glikoli pa paraben
, PEG, EDTA pa
OMGJ pa
Soduim lauril sulfat
Pa komponime petrokimike
Nuk është testuar te kafshët.
Nuk ka nënprodukt shtazor

There are no reviews yet.

Be the first to review “XHEL KREMOZ PËR DUSH ME QUMËSHT GOMARICE PA SULFATE – SO’BIO ETIC 300 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site is registered on wpml.org as a development site.