Vaj Harpagophytum, Naturado 50ml

posted in: blog | 0

Vaj Harpagophytum, Naturado 50ml

Emri botanik: Harpagophytum procumbens

Vendi i origjinës: France

Përshkrimi: 100% vaj i virgjër, i pastër. Prodhohet në presim të errët dhe ujë të ftohtë, që rrjedh nga tretja e rrënjës se Harpagophytum në vaj luledielli.

Nuk i nënshtrohen asnjë trajtimi kimik.

Përdorimi i vajit:

Ai ka efekt të fuqishëm anti-inflamator dhe analgjezik.
Përdoret për dhimbjen e muskujve dhe dhimbje të artritit.
Përmirëson fleksibilitet dhe kontribuon në lirshmërinë e nyjeve
Indikacionet:

dhimbje të muskujve
sëmundjet reumatike
ndrydhje, reumatizëm, osteoartrit.
Përziet me vajra të tjerë bimore për trajtime të specializuara dhe të personalizuara.
Mund të përzihet me përbërës të tjerë (gjalp karite, balte e detit të Vdekur-Argjil, vajra esenciale ….) Për përgatitjen e produkteve të personalizuara.
Këshillë: Bëni një vaj të fuqishëm me efekt anti-inflamator dhe analgjezik nga përzierja 10 ml vaj Arnika, 10ml vaj Calendula, 10ml Harpagophytum, 10 pika vaj Eukalipti dhe 10 pika vaj esencial Wintergreen. Përdoreni këtë vaj 2 herë në ditë për të masazhuar zonat e problematike.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *