Kthehu tek So Bio Etic

So Bio Etic- Xhel pastrues 3 në 1 për lëkurë të yndyrshme 150 ml

1,800 L

Përmban agrume organike dhe zink që ndihmojnë në pastrimin dhe dekontaminimin e lëkurës, dhe lëng të pastër aloe për hidratim.

Pas përdorimit lëkura është e pastër, e freskët, mat në dukje dhe mbetet e ndritshme gjatë gjithë ditës.

Përshkrimi i produktit

Xhel pastrues 3 në 1 për lëkurë të yndyrshme

Përmban agrume organike dhe zink që ndihmojnë në pastrimin dhe dekontaminimin e lëkurës, dhe lëng të pastër aloe për hidratim.

 

Xheli për pastrimin dhe konsolidimin e lëkurës kombinon tre veprime:

 

 1. Heq papastërtitë, sebumin e tepërt dhe gjurmët e make up-it pa e thare lëkurën.
 2. Pastron në thellësi lëkurën dhe minimizon poret
 3. Kontrollon shkëlqimin e lëkurës dhe e balancon atë në rastet kur përdoret si maskë.

Pas përdorimit lëkura është e pastër, e freskët, mat në dukje dhe mbetet e ndritshme gjatë gjithë ditës.

 

Udhëzime:

Aplikojeni në lëkurë të lagësht. Për një eksfoljim të efektshëm, krijoni shkumë duke bërë lëvizje të vogla rrethore me gishtat tuaj kryesisht në hundë, ballë dhe mjekër.

Përdoreni 1-2 herë në javë, mbajeni për disa minuta si një maskë, shpëlajeni dhe thajeni lëkurën butësisht.

Shmagni zonën delikate rreth syve.

Formulë e testuar dermatologjikisht. Jo Komedogjenike.

 

Hidratim & Freski me lëngun e pastër të Aloe Vera-s organike!

Në zemër të bimës përqëndrohen përfitimet hidratuese të Aloe Verës. Aty fshihen të gjitha vetitë rigjeneruese dhe qetësuese.

So Bio Etic për përgatitjen e serisë Aloe Vera ka zgjedhur më të mirën që ka për të dhënë Aloe: lëngun e saj të pastër dhe të freskët!

So Etic+: Aloe që përdoret për përgatitjen e serisë So Bio Aloe Vera vjen nëpërmjet proçedurave të tregtisë së drejtë FAIR TRADE. Tregtia e drejtë dhe solidariteti është një propozim i vërtetë për të luftuar varfërinë dhe për të kontribuar në përmirësimin e jetesës dhe kushteve të punës për prodhuesit vendor.

 

Përbërësit: Aqua (Water), Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, CI 77891 (Titanium Dioxide), Talc, Decyl Glucoside, Xanthan Gum, Benzyl Alcohol, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Hydrated Silica, Bentonite, Lactic Acid, Parfum (Fragrance), Sodium Chloride, Silica, Alcohol**, Zinc Oxide, Cellulose Gum, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder*, Limonene, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Menthol*, Linalool**, Citrus Aurantifolia** (Lime) Oil*, Ci75810 (Chlorophyllin-Copper Complex), Sodium Levulinate, Citric Acid, Sodium Benzoate, Ascorbyl Palmitate, Tocophero.

 

98% e totalit janë me origjinë natyrale

11% e totalit të përbërësve janë nga bujqësia organike

 

 • Formulë e testuar dermatologjikisht
 • Paraben free
 • Ether Glycol, PEG, EDTA free
 • GMO free
 • No Soduim lauryl sulfate
 • No petrochemical compounds
 • Not tested on animals.
 • No animal by-product
 • Not use colouring agents
 • 100% natural fragrance

 

Kultivime organike të çertifikuara nga ECOCERT Greenlife, në dispozicion

në: www.cosmetiques.ecocert.com

 

Importuar nga Bio Center Albania

Vlerësime nga blerësit

Nuk ka vlerësime.

Be the first to review “So Bio Etic- Xhel pastrues 3 në 1 për lëkurë të yndyrshme 150 ml”

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *