Kthehu tek So Bio Etic

So Bio Etic–Shampo Trupi me Argan & Lule Portokalli 300 ml

1,200 L

Përjetoni një udhëtim imagjinar në zemër të Marokut, me kombinimin e dy përbërësve të çmuar : vajin e Arganit dhe lulet e sapoçelura të Portokallit.

‘Dehuni’ nga aroma tipike e Lindjes dhe freskia e luleve të sapoçelura.

Me një teskturë të butë, pasuruar me aloe vera organike dhe me nje aroma të ëmbla, ky xhel dushi ushqen lëkurën dhe e shndërron dushin tuaj në një moment relaksues.

So Bio zgjodhi vajin e Arganit Maroken, i cili është prodhuar nga organizata e grave Essaouria, që është edhe vendi i origjinës së Arganit, i cili është i njohur për vetitë e tij të shkëlqyera.

 

99% e totalit të përbërësve me origjinë natyrale

15% e totalit të përbërësve nga bujqësia organike

Përshkrimi i produktit

So Bio– Shampo Trupi me Argan & Lule Portokalli 300 ml

Përjetoni një udhëtim imagjinar në zemër të Marokut, me kombinimin e dy përbërësve të çmuar : vajin e Arganit dhe lulet e sapoçelura të Portokallit.

‘Dehuni’ nga aroma tipike e Lindjes dhe freskia e luleve të sapoçelura.

Me një teskturë të butë, pasuruar me aloe vera organike dhe me nje aroma të ëmbla, ky xhel dushi ushqen lëkurën dhe e shndërron dushin tuaj në një moment relaksues.

So Bio zgjodhi vajin e Arganit Maroken, i cili është prodhuar nga organizata e grave Essaouria, që është edhe vendi i origjinës së Arganit, i cili është i njohur për vetitë e tij të shkëlqyera.

 

 

Etic+ : So Bio: zgjodhi vajin e Arganit Maroken, i cili është prodhuar nga organizata e grave Essaouria, që është edhe vendi i origjinës së Arganit, i cili është i njohur për vetitë e tij të shkëlqyera.

 

So Bio është anëtar aktiv i Organizatës 1% për planetin dhe është e angazhuar për të ofruar çdo vit 1% të të ardhurave neto organizatave mjedisore.

 

Përbërësit: Aqua (Water), Ammonium Lauryl Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Decyl Glucoside, Sodium Chloride, Benzyl Alcohol, Citrus Aurantium Amara (Bitter Orange) Flower Water Distillate*, Parfum (Fragrance), Limonene, Benzoic Acid, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder*, Dehydroacetic Acid, Linalool, Glycerin, Argania Spinosa Kernel Extract*, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate.

 

99% e totalit të përbërësve janë me origjinë natyrale

15% e totalit të përbërësve janë nga bujqësia organike

 

  • Paraben free
  • Ether Glycol, PEG, EDTA free
  • GMO free
  • No Soduim lauryl sulfate
  • No petrochemical compounds
  • Not tested on animals.
  • No animal by-product
  • Not use colouring agents
  • Formulë dermatologjikisht e testuar
  • 100% aromë natyrale

 

*Kultivime organike të çertifikuara nga Ecocert Greenlife, që mund ta gjeni në adresën: www.cosmetiques.ecocert.com.

 

Vlerësime nga blerësit

Nuk ka vlerësime.

Be the first to review “So Bio Etic–Shampo Trupi me Argan & Lule Portokalli 300 ml”

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *