Sanotint- Bojë flokësh Pa Paraben, pa Amoniak dhe pa Resorcinol

1,800 L

Pa Paraben, pa Amoniak dhe pa Resorcinol.

Nuk përmban metale të shtuar.

Është shumë e pasur me Silica, një përbërës shumë i rëndësishëm për mbrojtjen e flokëve.

Përmban ekstraktet natyrale të ullirit, rrushit dhe thuprës, kombinimi i të cilëve i jep flokut shkëlqim dhe butësi.

I lehtë në përdorim, formulë e re e avancuar, ofron mbulim të plotë me sigurinë e kujdesit natyral.

Përshkrimi i produktit

Bojë flokësh me Miglion e artë dhe me ekstrakte bimore natyrore

Pa Paraben, pa Amoniak dhe pa Resorcinol.

Nuk përmban metale të shtuar.

Është shumë e pasur me Silica, një përbërës shumë i rëndësishëm për mbrojtjen e flokëve.

Përmban ekstraktet natyrale të ullirit, rrushit dhe thuprës, kombinimi i të cilëve i jep flokut shkëlqim dhe butësi.

I lehtë në përdorim, formulë e re e avancuar, ofron mbulim të plotë me sigurinë e kujdesit natyral.

 

Që të përfitoni mbulim 100% dhe ngjyrë të njëtrajtshme ndiqni udhëzimet e mëposhtme:

1 .Në tasin plastik, përzieni sasi të barabartë bojë – hollues. Përdorni gjithmonë dorezat plastike që gjenden brenda ambalazhit. 

2. Me ndihmën e një furçe aplikoni bojën në flokë të thatë duke filluar nga rrënja dhe vazhoni në gjatësinë e flokut.

3. E lëmë bojën të veprojë për rreth 30’. Koha mund të shtohet në rast se thinjat janë në sipërfaqe të madhe ose në rast se floku lyhet për herë të parë. Në flokë me rrënjë të bardhe kaloni në fillim bojën në rrënjë dhe lëreni të veprojë për 20’. Në vazhdim kaloni bojën në gjithë gjatësinë e flokut.

4. Shpëlani flokun me ujë të vakët derisa të mos dalë më bojë. Në vazhdim lani flokun me shampon e preferences suaj.

5. Thani flokët me peshqir dhe vendosni balsamin Sanotint (shishja e vogël plastike brenda ambalazhit) që të stabilizohet ngjyra dhe të rifitojë PH floku.

Nuk shpëlahet. Vazhdoni me tharjen, krehjen dhe stilimin si zakonisht.

 

Këshilla-kujdesi

1. Në rast se doni të përfitoni 2-3 tone ngjyrë më të hapur nga ngjyra juaj natyrale, përdorni setin DEKOLORUES të SANOTINT.

Mund të përdoret vetëm ose të përzihet me bojën.

2. Në rast se keni bërë parmanent së fundmi, lëreni të kalojnë 15 ditë para se të lyeni flokun.

3. Mos përdorni bojën në vetulla dhe qerpikë. Në rast se produkti vjen në kontakt me sytë shpëlajeni me ujë të vakët.

4. Mbani produktin larg fëmijëve. *në persona të veçantë rekomandohet test alergjie. * Në rast se shfaqet reaksion të mos përdoret produkti.

 

Përbërësit: Ujë, Hydrogen Peroxide, Stearyl Alcohol, Cetearyl Ethylhexanoate, Ceteareth-50, Phosphoric Acid, Phenoxyethanol, Tetrasodium EDTA, Sodium Glucepate, Disodium Pyrophosphate.

Përbërësit e balsamit: Ujë, Centrimonium Chloride, Cetearyl Alcohol, Panicum Miliaceum Extract, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolized Wheat Protein, Isopropyl Stearate, Calcium Pantothenate, Bioitin, Citric Acid, Parfum, Phenoxyethanol, Alpha, Isomethyl lonone.

 

Disponojmë të gjithë serinë e bojërave bimore dhe të kujdesit të flokut nga SANOTINT.

 

Importuar nga Bio Center Albania

 

Vlerësime nga blerësit

Nuk ka vlerësime.

Be the first to review “Sanotint- Bojë flokësh Pa Paraben, pa Amoniak dhe pa Resorcinol”

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *