Kthehu tek Kripë Himalaja

SALTIC- Kripë Himalaje e imet ose e trashë 250 gr

400 L

Ndryshe nga kripa e detit nevojitet shumë më pak sasi e kripës minerale, për shkak të aromës së fortë dhe pastërtisë së saj. Pra, ushqimi juaj do të ketë më shumë shije dhe gjithashtu ju do te keni nje shëndet me të mirë!

Categories: ,

Përshkrimi i produktit

SALTIC- Himalayan Crystal Salt
Ushqime te Shijshme. Më pak Kripë, më Shumë Shëndet.

Një nga përdorimet e shumta dhe më të përhapura të Kripes së Himalajave, është në kuzhinë!

Kripa SALTIC është zgjedhur nga minierat e kripës së cilësise së parë, 100% e pastër, e parafinuar! Përmban të gjithë përbërësit e dobishëm dhe komponentët që e bëjne atë kripën më te mirë në botë!

Nuk ndikon në funksionin e tiroideve, presionin e gjakut, përmbajtjen e Ph në trup por ajo normalizon tretjen, lufton mbajtjen e ujrave, rrit sistemin imunitar, largon toksinat që lirojnë jonet negative në ushqim, që është shumë e dobishme për organizmin.

Është jashtëzakonisht e përshtatshme për njerëzit që ndjekin një dietë të shëndetshme dhe për atletët.

Ndryshe nga kripa e detit nevojitet shumë më pak sasi e kripës minerale, për shkak të aromës së fortë dhe pastërtisë së saj. Pra, ushqimi juaj do të ketë më shumë shije dhe gjithashtu ju do te keni nje shëndet me të mirë!

Rreth Kripës Kristale nga Himalajat

Të dhënat klinike kërkimore të bëra para dhe pas trajtimit të kripës së kristaltë minerale Himalayan SALTIC që ne përfaqësojmë, kanë treguar një numër të avantazheve të kësaj kripe në trupin tonë. Kritike për ekzistencën tonë është prania e elektrolitit primar sodiumit (Na +), kalium (K +), kalcium (Ca2 +), magnez (Mg2 +), klori (Cl-), fosfat (PO43-), dhe hidrogjen karbonat (HCO3-), si dhe minerale të tjera të rëndësishme. Simbolet elektrike plus (+) dhe minus (-) tregojnë se substancat janë jonik në natyrë.

Himalayan Salt SALTIC, eshte provuar shkencërisht që kur ajo nxehet prodhon jonet negative, të cilat janë thelbësore për funksionimin e duhur të trupit tonë.

Çfarë bëjnë jonet negative në trupin tonë?

Ajri që ne thithim përmban grimca të ilektrizuara, të ngarkuara pozitivisht dhe negativisht. Përdorimi i vazhdueshëm dhe i gjatë i pajisjeve elektrike dhe elektronike, atmosfera e rënduar, ushqimi i helmuar nga ndotja e ambjentit, bën që trupi i njeriut të jetë i mbi-ekspozuar karshi joneve të ngarkuara pozitivisht. Për këtë shumë herë në jetën tonë të përditshme ne ndjejmë lodhje, marramendje, dhimbje koke, produktivitet të ulët, alergji, astma, ankth, sistemin imunitar të ulët, rritjen e presionit të gjakut, etj ..

Ndërsa kur ne ekspozohemi ndaj joneve te ngarkuara negativisht:

– Ndihemi më të shëndetshëm, më të relaksuar,
– Ulet presioni i gjakut,
– Sistemi ynë imunitar është me i forte,
– Nxit krijimtarinë / produktivitetin
– Rrit përqendrimin tonë,
– Ndalon ndjenjën e konfuzionit,
– Trupi reagon më mirë karshi viruseve dhe ftohjes,
– Përmirëson simptomat e alergjisë (ethe, rrjedhje hundesh, enjtje të syve, kruarje etj)
– Përmirëson astmën,
– Funksioni i mushkërive është më i mirë.

Kështu përdorimi i kripës minerale është i gjithanshëm, duke u konsumuar në ushqime (kripe minerale tryeze, pllakat pjekjes, tasat e marinimit – sallatat) ose si detox ne banjo, për kujdesin e përgjithshëm të trupit tonë (kripëra vaske, inhaler (per frymemarrje), maskë, etj),

C’fare janë elektrolitet dhe si kombinohen me kripën gurore?

Trupi ynë që të jetë i shëndetshem dhe të jetë në gjendje të funksionojë siç duhet, kërkon energji kualitative e cila merret nëpërmjet kombinimit kompleks dhe unik të elektroliteve. Të gjitha format e larta të jetës kërkojnë bilancin elektrolitik ndërmjet brenda-qelizave dhe mjedisit (shpërndarjen e saktë të lëngjeve brenda dhe jashtë qelizës, e njohur te ne si mbajtja e lëngjeve që aq shume na mundon). Mirëmbajtja e saktë e elektroliteve është e rëndësishme për shpërndarjen e ujit në trup si dhe ndikimin në pH e gjakut, dhe kontribuon në stimulimin neuromuskular. Kur elektrolitet mungonjnë nga trupi ynë, simptomat më të mundshme të paraqitura janë dobësi e muskujve, kontraktimet e pavullnetshme të muskujve, mpirje, gjymtyrët e rënde dhe të enjtur, celuliti, etj

*Kripen e gatimit do ta gjeni në paketim 250gr, 500gr dhe 750gr. Gjithashtu disponojmë tullat për arredimin e ambjentit tuaj, pllakat e gatimit, tasat, sapunin, respiratorin(inhaler) si dhe kristalin anti -djerse më të madh që qarkullon në treg. Të gjitha këto përbëhen nga 100% kripë e pastër nga Himalajat.

INFORMONI ARKITEKTIN TUAJ TE BASHKEPUNOJME QE TE KRIJONI AMBJENTE TE VESHUR ME TULLEN E KRIPES SE HIMALAJAVE DHE LUFTONI PROBLEMET E ASTMES, ALERGJIVE, ARTRITIT DHE REUMATIZMES NE MENYRE NATYRALE.

PAMJA DO TE JETE THJESHT MAHNITESE.

Vlerësime nga blerësit

Nuk ka vlerësime.

Be the first to review “SALTIC- Kripë Himalaje e imet ose e trashë 250 gr”

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *