Kthehu tek Rosalia

Rosalia Wild Musk Rose Oil 50 ml

3,500 L

Emri botanik: Rosa aff. Rubiginosa L/ Rosa canina

Përshkrimi: 100% vaj i pastër dhe organik i përpunuar me presim të errët, i cili rrjedh nga fruti i trëndafilit të egër.

Nuk i nënshtrohet ndonjë trajtimi kimik.

Karakteristika të veçanta: vaj ngjyrë portokalli e hapur me aromë karakteristike të freskët, shumë i pasur me acide yndyrore, Omega 3 dhe 6, si dhe Vitaminë A- C – E.

Indikacionet: vaji i trëndafilit të egër është veçanërisht i përshtatshëm për lekurë të thatë, të ndjeshme dhe të brishtë.

Përshkrimi i produktit

Vaji Organik i Trëndafilit të Egër 50ml

Emri botanik: Rosa aff. Rubiginosa L/ Rosa canina

Përshkrimi: 100% vaj i pastër dhe organik i përpunuar me presim të errët, i cili rrjedh nga fruti i trëndafilit të egër.

Nuk i nënshtrohet ndonjë trajtimi kimik.

Karakteristika të veçanta: vaj ngjyrë portokalli e hapur me aromë karakteristike të freskët, shumë i pasur me acide yndyrore, Omega 3 dhe 6, si dhe Vitaminë A- C – E.

Indikacionet: vaji i trëndafilit të egër është veçanërisht i përshtatshëm për lekurë të thatë, të ndjeshme dhe të brishtë.

 

Përdorimi i vajit në kozmetikë:

-Vaji mund të përdoret në fytyrë dhe në trup. Gjithashtu mund të përdoret për të pastruar fytyrën dhe zonën rreth syve. Mund të përzihet me vajra të tjerë vegjetal (bajame, jojoba, argan) për të përgatitur receta kozmetike në shtëpi.

-Vaji i trëndafilit të egër është shumë hidratues, anti-rrudhë dhe ushqyes, për fytyrën dhe trupin.
Ai siguron mbrojtje anti-plakje, duke ndihmuar kryesisht për të ruajtur freskinë e lëkurës, dhe për të përmirësuar cilësinë dhe pamjen e saj.

-Jep butësi, elasticitet dhe vitalitet në të gjitha llojet e lëkurës.

-Gjithashtu, zbut plagët dhe shenjat.

-Me masazh të rregullt trupi forcon indet dhe e zbukuron lëkurën, masazhohen fusha të veçanta ose i gjithë trupi.

-Gjithashtu vaji ka një efekt të dobishëm për ripërtëritjen e indeve. Ai ka efekt terapeutik në lëkurë të dëmtuar nga dielli.

-Zvogëlon shkallën e djegjes dhe aktivizon mekanizmat e trupave mbrojtës.

-Parandalon dhe shëron të çarat e lëkurës në formën e vizave të bardha, në bark dhe gjoks, gjatë dhe pas shtatzanisë ose, shtim/humbje te menjëhershme në peshë.

-Ai redukton njollat kafe në lëkurë, të shkaktuara nga ekspozimi në diell.

 

Mënyra e përdorimit: Aplikojeni dy herë në ditë, me një masazh të lehtë, në strija, rrudha, të çara apo shenja të tjera, derisa të përthithet komplet nga lëkura.

Pas një muaj përdorimi lëkura do të jetë më e butë dhe me shkëlqim. Për efekt më të lartë ky produkt kombinohet me produkte të tjera të së njëjtës linjë.

 

Përbërësit: 100% organic Musk rose* (Rosa aff. Rubiginosa L/Rosa canina)

100% e totalit të përbërësve janë natyralë.

100% e totalit të përbërësve janë nga bujqësia organike. Origjina France.

  • Paraben free
  • Preservative free
  • Ether Glycol, PEG, EDTA  free
  • GMO free
  • No petrochemical compounds
  • Not tested on animals.
  • No animal by-product
  • Not use colouring agents
  • 100% natural fragrance

* Kultivime organike të çertifikuar nga ECOCERT Greenlife, që mund ta gjeni në adresën: www.cosmetiques.ecocert.com.

Importuar nga Bio Center Albania

Vlerësime nga blerësit

Nuk ka vlerësime.

Be the first to review “Rosalia Wild Musk Rose Oil 50 ml”

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *