Kthehu tek Rosalia

Rosalia- Qumësht Trupi 200 ml

2,800 L

Qumësht trupi me bazë vajin e trëndafilit të egër, I përshtatshëm për një kujdes delikat për lëkurë të thatë dhe të ndjeshme. Përmban përbërës 100% natyral dhe siguron një hidratim të menjëhershëm dhe të qëndrueshëm  të lëkurës, edhe për lëkurën më të ndjeshme dhe delikate

 

Nuk ka gjendje

Përshkrimi i produktit

 

Qumësht Trupi

Qumësht trupi me bazë vajin e trëndafilit të egër, i përshtatshëm për një kujdes delikat për lëkurën e thatë dhe të ndjeshme. Përmban përbërës 100% natyral dhe siguron një hidratim të menjëhershëm dhe të qëndrueshëm  të lëkurës, edhe për lëkurën më të ndjeshme dhe delikate

Studime të shumta të kryera gjatë 25 viteve të fundit kanë demonstruar veprimin efektiv të vajit të çmuar të trëndafilit të egër të Kilit, në fushën e dermatologjisë.

Arsyeja është për shkak të përbërjes fizio-kimike dhe veçanërisht përqindjes jashtëzakonisht të lartë të omega-3 dhe omega-6 në përmbajtje.

Këto veçori favorizojnë rigjenerimin e qelizave dhe ndihmojnë në ruajtjen e shkëlqimit të lëkurës. Seria Rosalia përmban cilësinë më superiore të këtij vaji të çmuar.

 

Përbërësit:  Aqua, Butyrospermum parkii butter*, Alcohol**, Ribes nigrum leaf extract*, Rosa canina fruit oil*, Ricinus communis seed oil, Theobroma cacao butter*, Arachidyl alcohol, Parfum, Hellianthus annuus seed oil*, Behenyl alcohol, Arachidyl glucoside, Vitis vinifera seed oil*, Xanthan gum, Tocopherol, Benzyl salicylate, Linalool, Citronellol.

 

100% e totalit të përbërësve janë natyralë.

40.47% e totalit të përbërësve janë nga bujqësia organike

 

  • Paraben free
  • No petrochemical compounds
  • No animal testing
  • No animal by-product

* Kultivime organike të çertifikuar nga ECOCERT Greenlife, që mund ta gjeni në adresën: www.cosmetiques.ecocert.com.

 

Importuar nga Bio Center Albania

Vlerësime nga blerësit

Nuk ka vlerësime.

Be the first to review “Rosalia- Qumësht Trupi 200 ml”

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *