Kthehu tek Rosalia

Rosalia- Crème Intensive 50 ml

5,200 L

Për lëkurë normale

Krem dite dhe nate

Ky krem organik, ushqyes dhe rigjenerues, bazohet në këto përbërës të çmuar, të pasur me vlera ushqyese:

 • Wild Musk Rose Oil (Vaji i Trëndafilit të Egër), 12% – Rigjeneron dhe ka veprim zbehës për njollat e lëkurës
 • Almond Oil (Vaji i Bajames) – Ka veprim qetësues dhe ushqyes
 • Avocado Oil (Vaji i Avokados) – Rigjeneron qelizat në thellësi
 • Jojoba Oil (Vaji i Jojobës) – Ka veti hidratuese dhe ristrukturuese
 • Shea Butter (Gjalpi i Karitesë)
 • Vitamina A+E – Nga Karrota dhe ekstrakti i Grurit

 

Nuk ka gjendje

Përshkrimi i produktit

Crème Intensive

Për lëkurë normale

Krem dite dhe nate

Ky krem organik, ushqyes dhe rigjenerues, bazohet në këto përbërës të çmuar, të pasur me vlera ushqyese:

 • Wild Musk Rose Oil (Vaji i Trëndafilit të Egër), 12% – Rigjeneron dhe ka veprim zbehës për njollat e lëkurës
 • Almond Oil (Vaji i Bajames) – Ka veprim qetësues dhe ushqyes
 • Avocado Oil (Vaji i Avokados) – Rigjeneron qelizat në thellësi
 • Jojoba Oil (Vaji i Jojobës) – Ka veti hidratuese dhe ristrukturuese
 • Shea Butter (Gjalpi i Karitesë)
 • Vitamina A+E – Nga Karrota dhe ekstrakti i Grurit

Me pak fjalë, është një përbërje shumë e pasur me acide yndyrore, omega 3/6 dhe vitaminat A & E, komponentët e nevojshëm për rigjenerimin e lëkurës.

Një tekturë jo e yndyrshme, siguron një mbrojtje kundër rrudhave, hidraton dhe rigjeneron lëkurën e fytyrës dhe të qafës.

Për më tepër për shkak të përqindjes së lartë të vajit të Trëndafilit të Egër (Wild Musk Rose Oil), në mënyrë efektive trajton njolla kafe dhe njollat e lëkurës.

Studime të shumta të kryera gjatë 25 viteve të fundit kanë  demonstruar veprimin efektiv të vajit të çmuar të trëndafilit të egër të Kilit, në fushën e dermatologjisë.

Arsyeja është për shkak të përbërjes fizio-kimike dhe veçanërisht përqindjes jashtëzakonisht të lartë të omega-3 dhe omega-6  në  përmbajtje.

Këto veçori favorizojnë rigjenerimin e qelizave dhe ndihmojnë në ruajtjen e shkëlqimit të lëkurës. Seria Rosalia përmban cilësinë më superiore të këtij vaji të çmuar.

 

Përbërësit: Aqua, Rosa canina fruit oil*, Prunus amygdalus dulcis oil*, Butyrospermul parkii shea butter*, Cetearyl acohol, Helianthys annuus seed oil*, Parfum, Benzyl alcohol, Cetearyl glucoside, Persea gratissima oil*, Simmondsia chinensis seed oil*, Sodium benzoate, Xanthan gum, Potassium sorbate, Calendula officinalis extract*, Tocopherol, Linalool, Limonene. citronellol**, D-limonene**, Geraniol**, linalool**.

* Dermatologjikisht i testuar.

98.4% e totalit të përbërësve janë natyralë.

21% e totalit të përbërësve janë nga bujqësia organike

 • Paraben free
 • No petrochemical compounds
 • No animal testing
 • No animal by-product

* Kultivime organike të çertifikuar nga ECOCERT Greenlife, që mund ta gjeni në adresën: www.cosmetiques.ecocert.com.

**Komponentë natyral të vajrave esencial

Importuar nga Bio Center Albania

 

Vlerësime nga blerësit

Nuk ka vlerësime.

Be the first to review “Rosalia- Crème Intensive 50 ml”

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *