Kthehu tek Rosalia

Rosalia- Crème Hypoallergenique 50 ml

5,500 L

Për lëkurë delikate

Dite & Nate

Ky krem organik, rigjenerues, 24 orësh, është krijuar sidomos për lëkurën e ndjeshme dhe intolerante.

100% e përbërësve janë natyrale.

Për të rigjeneruar, ushqyer dhe zbutur lëkurën, janë përzgjedhur me shumë kujdes përbërës të cilët përmbushin plotësisht nevojat e një lëkure të ndjeshme, si:

 • Wild Rose oil*
 • Bio Hazelnut Oil Bio
 • Sedge Oil Bio
 • Castor oil Bio,
 • Rosewater gooseberry Bio,
 • Shea Butter Bio,
 • Vitamine E.

 

Përshkrimi i produktit

Crème Hypoallergenique

Për lëkurë delikate

Dite & Nate

Ky krem organik, rigjenerues, 24 orësh, është krijuar sidomos për lëkurën e ndjeshme dhe intolerante.

100% e përbërësve janë natyrale.

Për të rigjeneruar, ushqyer dhe zbutur lëkurën, janë përzgjedhur me shumë kujdes përbërës të cilët përmbushin plotësisht nevojat e një lëkure të ndjeshme, si:

 • Wild Rose oil*
 • Bio Hazelnut Oil Bio
 • Sedge Oil Bio
 • Castor oil Bio,
 • Rosewater gooseberry Bio,
 • Shea Butter Bio,
 • Vitamine E.

Formulë e testuar klinikisht, e cila bllokon alergentet e ndryshëm për një kujdes të sigurtë të lëkurës së ndjeshme dhe intolerante.

 

Këshillë: Për të përfituar një  rezultat akoma më efikas, aplikoni në fillim disa pika vaj trëndafili të egër, pastaj kremin hipoalergjik.

Studime të shumta të kryera gjatë 25 viteve të fundit kanë demonstruar veprimin efektiv të vajit të çmuar të trëndafilit të egër të Kilit, në fushën e dermatologjisë.

Arsyeja është për shkak të përbërjes fizio-kimike dhe veçanërisht përqindjes jashtëzakonisht të lartë të omega-3 dhe omega-6 në përmbajtje.

Këto veçori favorizojnë rigjenerimin e qelizave dhe ndihmojnë në ruajtjen e shkëlqimit të lëkurës. Seria Rosalia përmban cilësinë më superiore të këtij vaji të çmuar. Të gjitha produktet e linjës së Rosalias, përmbajnë 10-12% të vajit të trëndafilit të egër.

 

Përbërësit: Aqua, Helianthus annuus seed oil*, Ribes nigrum leaf water*, Rosa Canina fruit oil*,  Glycerin, Alcohol**, Butyrospermum parkii (Shea butter)*, Cetearyl alcohol, Corylus avellana seed oil*, Ricinus communis seed oil*, Cetearyl glucoside, Olea europaea fruit oil*, Xanthan gum, Hypericum perforatum extract*, Tocopherol, Glucose.

* Dermatologjikisht i testuar.

100% e totalit të përbërësve janë natyralë.

39% e totalit të përbërësve janë nga bujqësia organike

 • Paraben free
 • No petrochemical compounds
 • Preservative free
 • No animal testing
 • No animal by-product

* Kultivime organike të çertifikuar nga ECOCERT Greenlife, që mund ta gjeni në adresën: www.cosmetiques.ecocert.com.

Importuar nga Bio Center Albania

Vlerësime nga blerësit

Nuk ka vlerësime.

Be the first to review “Rosalia- Crème Hypoallergenique 50 ml”

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *