Kthehu tek Të tjera

Piperi Cayenne 35 gr

400 L

Përfitimet:

-Ndihmon ulçerat në stomak.

-Ndihmon në qarkullimin e gjakut.

-Ul kolesterolin dhe trigliceridet.

-Ndihmon në sistemin imunitar.

-Trajton gripin.

-Ndihmon në reduktimin e peshës duke ulur oreksin.

-Përmirëson efektivitetin e bimëve të tjera.

Nuk ka gjendje

Categories: ,

Përshkrimi i produktit

Piperi Cayenne

Përfitohet nga varieteti i specit djegës Capsicum annum dhe shija e tij djegëse i detyrohet substancës capsaicin.

Përfitimet:

-Ndihmon ulçerat në stomak.

-Ndihmon në qarkullimin e gjakut.

-Ul kolesterolin dhe trigliceridet.

-Ndihmon në sistemin imunitar.

-Trajton gripin.

-Ndihmon në reduktimin e peshës duke ulur oreksin.

-Përmirëson efektivitetin e bimëve të tjera.

 

Vlerat ushqyese për 100 gr:

Energji: 1378 kj/329 kcal, Proteina 12 gr, Fibra: 24.9 gr, Karbohidrate: 32 gr, Yndyrna: 17 gr, Kripë: 30 mg.

Të ruhet në vende të freskëta dhe të thata.

 

Vendi i origjinës: Spanja

 

Importuar nga Bio Center Albania

Vlerësime nga blerësit

Nuk ka vlerësime.

Be the first to review “Piperi Cayenne 35 gr”

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *