Kthehu tek Oriz

Oriz i Përzier 3-Ngjyrësh 500 gr

480 L

Orizi është përzier me tri varietete të ndryshme.

Baza është orizi kokërr- gjatë integral nga Italia, plotësohet po me cilësi të lartë orizi italian të kuq dhe oriz të egër nga SHBA.

Kjo përzierje jep një shije interesante. Mund të konsumohet vetem si pjatë kryesore ose duke shoqëruar shumicën e ushqimeve.

Përbërësit: oriz i gjatë integral * 72%, oriz i kuq * 20%, oriz i egër * 8%.

Të gjithë përbërësit vijnë nga bujqësia organike*

Categories: ,

Përshkrimi i produktit

Oriz i përzier 3-ngjyrësh, 0.5kg

Orizi është përzier me tri varietete të ndryshme.

Baza është orizi kokërr- gjatë integral nga Italia, plotësohet po me cilësi të lartë orizi italian të kuq dhe oriz të egër nga SHBA.

Kjo përzierje jep një shije interesante. Mund të konsumohet vetem si pjatë kryesore ose duke shoqëruar shumicën e ushqimeve.

Përbërësit: oriz i gjatë integral * 72%, oriz i kuq * 20%, oriz i egër * 8%.

Të gjithë përbërësit vijnë nga bujqësia organike*

 

Vlerat ushqyese për 1/4 e filxhanit (46 gram) i pa zier:

Energji 150 kalori

Yndyrna 1,5 g

Yndyrna të ngopura 0 g

Kolesterol 0 mg

Sodium 0 mg

Karbohidrate 35 g

Fibra dietike 3 g

Proteina 3 g

 

Importuar nga Bio Center Albania

Vlerësime nga blerësit

Nuk ka vlerësime.

Be the first to review “Oriz i Përzier 3-Ngjyrësh 500 gr”

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *