Kthehu tek Naturado

Përshkrimi i produktit

Naturado Krem Dielli SPF 30+ Spray 100ml

Sunscreen Face – Body SPF 30+

-Mbrojtje shumë e lartë

-Nuk përmban aromë

-Nuk përmban nanogrimca

-Rekomandohet për rreze të forta dielli, për lëkurat e ndjeshme, intolerantë dhe për fëmijët mbi 3 vjeç.

-Hidratues dhe veprim antioxidant.

-Efektivisht mbron fytyrën dhe trupin kundër UVA – UVB falë përbërjes 100% natyrale dhe të certifikuar.

-Filtrat minerale micronized që përmban mbeten në sipërfaqe të lëkurës dhe nuk ndërveprojnë me të.

-Transparent dhe i butë ai është aleati më i mirë për të mbrojtur lëkurën tuaj nga ekspozimi në diell.

-Formulimi i lehtë jo-ngjitës premton aplikim transparent pa shenja të bardha.

-Përthithet menjëherë pa lënë gjurmë yndyre në lëkurë.

-Pasuruar me vaj kokosi & Buriti, gjithashtu dhe gjalpë Karite, është një kujdes i plotë, ushqyes, rigjenerues dhe antioksidant për lëkurën e fytyrës.

Ju mund të rifreskoni dhe të përdorni sa here të doni kremin në mënyrë që të jeni të sigurtë dhe të gëzoni so të doni vlerat e dobishme të diellit. Faktori mbrojtës nga dielli 50 + rekomandohet për ditët e para të ekspozimit në diell, në temperature të larta, për lëkurë të ndjeshme dhe për fëmijët mbi 3 vjeç.

 

PËRBËRËSIT: Titanium dioxyde, Alumina, Stearic acid, Caprylic / capric triglycerides, Polyglyceryl-2 dipolyhydroxystearate, Polyglyceryl-3 diisostearate, Zinc oxide, Ribes nigrum flower water*, Coco caprylate caprate, Cocos nucifera oil*, Alcohol*, Glycerin, Butyrospermum parkii*, Mauritia flexuosa fruit oil*, Helianthus annuus seed oil*, Sodium chloride, Tocopherol.

100 % e totalit të përbërësve janë me origjinë natyrale

33.7 % e totalit të përbërësve janë me origjinë organike

 

  • Paraben free
  • Preservative free
  • Ether Glycol, PEG, EDTA free
  • GMO free
  • No petrochemical compounds
  • Not tested on animals.
  • No animal by-product
  • Not use colouring agents
  • 100% natural fragrance

Kozmetikë organike, të çertifikuara nga ECOCERT Greenlife, në dispozicion në: www.cosmetiques.ecocert.com

Vlerësime nga blerësit

Nuk ka vlerësime.

Be the first to review “Naturado- Krem Dielli SPF 30+ Spray 100ml”

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *