Kthehu tek Fruta të thata

Farat e pishës 50 gr

540 L

Ato janë të pasura me minerale dhe elementë të tillë si: hekur, mangan, fosfor dhe gjurmë zinku. Megjithatë, ato kanë edhe përmbajtje në proteina sepse 100 gr fara pishe ofrojnë 31 gr proteina.

Ndihmojnë në humbje peshe dhe kanë veti të tjera terapeutike. Ato janë të pasura me omega-3 acide yndyrore, të dobishme për sistemin kardiovaskular.

Së fundi zinku që përmban është i dobishëm për sistemin imunitar, por edhe për efekt riprodhimi.

Categories: ,

Përshkrimi i produktit

Farat e pishës 50 gr

Që në kohët e lashta farat e pishës konsideroheshin si simbol i burrërisë dhe fertilitetit për shkak të vlerave të tyre të larta ushqyese.

Është një frut që rritet dhe mblidhet lehtë sepse ato merren nga boçet e pjekura që bien nga pema.

Farat e pishës konsumohen të papërpunuara ose të pjekura.

Ato janë të pasura me minerale dhe elementë të tillë si: hekur, mangan, fosfor dhe gjurmë zinku. Megjithatë, ato kanë edhe përmbajtje në proteina sepse 100 gr fara pishe ofrojnë 31 gr proteina.

Ndihmojnë në humbje peshe dhe kanë veti të tjera terapeutike. Ato janë të pasura me omega-3 acide yndyrore, të dobishme për sistemin kardiovaskular.

Së fundi zinku që përmban është i dobishëm për sistemin imunitar, por edhe për efekt riprodhimi.

Farat e pishës janë ideale për të gatuar të mbushura, por ato marrin shije edhe më të shkëlqyer kur kaurdisen ose piqen.

Importuar nga Bio Center Albania

Vlerësime nga blerësit

Nuk ka vlerësime.

Be the first to review “Farat e pishës 50 gr”

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *