Kthehu tek So Bio Etic

So Bio Etic- Xhel i pastër organik i Aloe Verës 125 ml

2,200 L

I pasur në vitamina dhe minerale lëngu 100% i pastër i Aloe Verës posedon veti hidratuese, qetësuese, protektive, rigjeneruese për lëkurën. Xhel i aloes mbron lëkurën dhe ndihmon në rigjenerimin e qelizave dhe indeve të lëkurës.

Ky produkt shumë i veçantë heq efektivisht papastërtitë e përditshme dhe të zakonshme të lëkurës.

Formulë me 94% lëng i pastër biologjik Aloe Vera, xhelifiantë dhe konservues natyralë të përshtatshëm për lëkurat e ndjeshme.

-Dermatologjikisht i testuar.

– Hipoalergjenik

Përshkrimi i produktit

Xhel i pastër organik i Aloe Verës

I pasur në vitamina dhe minerale lëngu 100% i pastër i Aloe Verës posedon veti hidratuese, qetësuese, protektive, rigjeneruese për lëkurën. Xhel i aloes mbron lëkurën dhe ndihmon në rigjenerimin e qelizave dhe indeve të lëkurës.

Ky produkt shumë i veçantë heq efektivisht papastërtitë e përditshme dhe të zakonshme të lëkurës.

 

 

Formulë me 94% lëng i pastër biologjik Aloe Vera, xhelifiantë dhe konservues natyralë të përshtatshëm për lëkurat e ndjeshme.

-Dermatologjikisht i testuar.

– Hipoalergjenik

 

 

 

Këshilla përdorimi: Aplikohet në fytyrë dhe trup njëkohësisht. Përdoret si pjesë e rutinës hidratuese për lëkurën apo lokalisht në zonën e irrituar apo tepër të thatë.

 

 

 

 

Étic +: Aloe Vera e cila përdoret për të prodhuar serinë bio të So Bio Etic + me Aloe Vera, vjen nga Amerika Latine. Ajo mblidhet me dorë dhe tregtohet nëpërmjet proçesit të tregtisë së drejtë.

 

Përbërësit: Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Pentylene Glycol, Xanthan Gum, Sodium Levulinate, Aqua (Water), Sodium Benzoate, Citric Acid, Glycerin, Lactic Acid, Sodium Hydroxide

99% e totalit të përbërësve janë natyralë.

94% e totalit të përbërësve janë nga bujqësia organike

 

  • Paraben free
  • Ether Glycol, PEG, EDTA  free
  • GMO free
  • No Soduim lauryl sulfate
  • No petrochemical compounds
  • Not  tested on animals.
  • No animal by-product
  • Not use colouring agents
  • Dermatologically tested composition
  • 100% natural fragrance

* Kultivime organike të çertifikuar nga ECOCERT Greenlife, që mund ta gjeni në adresën: www.cosmetiques.ecocert.com.

**Komponentë natyral të vajrave esencial

Importuar nga Bio Center Albania

 

 

Vlerësime nga blerësit

Nuk ka vlerësime.

Be the first to review “So Bio Etic- Xhel i pastër organik i Aloe Verës 125 ml”

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *