Kthehu tek So Bio Etic

So Bio Etic- Xhel larës për BEBE 400 ml

1,700 L

Ky xhel larës hipoalergjenik pastron me delikatesë lëkurën dhe flokët e bebes tuaj.

I pasur në glicerinë dhe në lëngun e pastër biologjik të Aloe Verës, formula e tij pastruese mundëson krahas pastrimit dhe hidratim të mirë të lëkurës.

Duke respektuar në maksimum ekuilibrin e lëkurës delikate të bebeve, ky xhel larës nuk irriton sytë si dhe shpërlahet me lehtësi.

Parfumi i tij karakteristik dhe i freskët i detyrohet aromave të luleve të ndryshme me origjinë 100% natyrale.

Përshkrimi i produktit

Gel Lavant BEBE

Ky xhel larës hipoalergjenik pastron me delikatesë lëkurën dhe flokët e bebes tuaj.

I pasur në glicerinë dhe në lëngun e pastër biologjik të Aloe Verës, formula e tij pastruese mundëson krahas pastrimit dhe hidratim të mirë të lëkurës.

Duke respektuar në maksimum ekuilibrin e lëkurës delikate të bebeve, ky xhel larës nuk irriton sytë si dhe shpërlahet me lehtësi.

Parfumi i tij karakteristik dhe i freskët i detyrohet aromave të luleve të ndryshme me origjinë 100% natyrale.

 

Këshilla Përdorimi:

Aplikoni mbi trupin dhe flokët e bebes tuaj paraprakisht të lagur. Shkumoni butësisht dhe më pas shpërlani me ujë të rrjedhshëm. Të mos aplikohet mbi lëkurë të irrituar.

 

Formulë me:

  • Glicerinë vegjetale: e njohur për vetitë e saj hidratuese dhe zbutëse
  • Mjaltë biologjik: i njohur për vetitë e tij hidratuese
  • Aloe Vera Bio: restauron barrierën mbrojtëse të lëkurës dhe kujdeset për lëkurën delikate të bebeve.
  • Ujë Kamomili biologjik: i njohur për vetitë e tij relaksuese për lëkurën.

 

Përbërësit: Aqua (Water), Anthemis Nobilis Flower Water*,Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Xanthan Gum, Sodium Levulinate, Chondrus Crispus (Carrageenan), Parfum (Fragrance), Sodium Benzoate, Sodium Chloride, Mel (Honey)*,Vanilla Planifolia (Fruit) Extract*, Lactic Acid,Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder*, Sodium hydroxide.

* Përbërësit nga kultivime biologjike

 

Vendi i origjinës: Franca

Importuar nga Bio Center Albania

 

Vlerësime nga blerësit

Nuk ka vlerësime.

Be the first to review “So Bio Etic- Xhel larës për BEBE 400 ml”

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *