Kthehu tek Acorelle

Acorelle- Crème solaire teintée 50 SPF

3,800 L

Krem mbrojtës nga dielli me ngjyrë dhe faktor 50 SPF për fytyrë.

  • Ofron mbrojtje kundër rrezeve UVA dhe UVB dhe ngjyrë në të njëjtën kohë.
  • Përmban një element aktiv anti oksidant të patentuar i cili lufton radikalet e lira.
  • Pa aromë
  • Pa filtra kimik- Pa Zink

Përshkrimi i produktit

Crème solaire teintée 50 SPF

Krem mbrojtës nga dielli me ngjyrë dhe faktor 50 SPF për fytyrë.

  • Ofron mbrojtje kundër rrezeve UVA dhe UVB dhe ngjyrë në të njëjtën kohë.
  • Përmban një element aktiv anti oksidant të patentuar i cili lufton radikalet e lira.
  • Pa aromë
  • Pa filtra kimik- Pa Zink

Të tundet përpara përdorimit

Të shmanget kontakti me sytë

Të përsëritet aplikimi pas çdo larjeje.

Të evitohet ekspozimi ndaj rrezeve të diellit ndërmjet ores 1200 dhe 1600. Ekspozimi i tepërt ndaj rrezeve diellore e veçanërisht gjatë këtij segmenti kohor është një kërcënim i vërtetë për shëndetin e njeriut.

Nuk rekomandohet për fëmijë nën 6 vjeç.

Mos i ekspozoni bebet dhe fëmijët e vegjël drejtpërdrejt në diell.

Formulë e përshtatshme edhe për lëkura të ndjeshme.

 

Përbërësit: Dicaprylyl Carbonate, Titanium Dioxide, Rosa Damascena Flower Extract*, Zea Mays(Corn) Starch*, Cera Alba*, Polyglyceryl-6 Stearate, Sorbitan Isostearate, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Coco-Caprylate, Sorbitan Caprylate, Bisabolol, Helianthus Annus Hybrid Oil*, Propolis Extract*, Pongamia Glabra Seed Oil*, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Argania Spinosa Kernel Oil*, Olea Europaea Fruit Oil*, Pollen Extract*, Tocopherol, Aqua (Water), Mica, Polyglyceryl-6 Behenate, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Polyepsilon-Lysine, Citric Acid, Sodium Lauroyl Glutamate, Lysine, Magnesium Chloride, Ci 77492, Ci 77891, Ci 77499, Ci 77491.

* Përbërësit nga kultivime biologjike

 

Vendi i origjinës: Franca

Importuar nga Bio Center Albania

Vlerësime nga blerësit

Nuk ka vlerësime.

Be the first to review “Acorelle- Crème solaire teintée 50 SPF”

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *