Kthehu tek Acorelle

Acorelle- Crème solaire teintée 30 SPF

3,800 L

Krem mbrojtës nga dielli me ngjyrë dhe faktor 30 SPF për fytyrë.

  • Ofron mbrojtje kundër rrezeve UVA dhe UVB dhe ngjyrë në të njëjtën kohë.
  • Përmban një element aktiv anti oksidant të patentuar i cili lufton radikalet e lira.
  • Pa aromë
  • Pa filtra kimik- Pa Zink

Përshkrimi i produktit

Crème solaire teintée 30 SPF

Krem mbrojtës nga dielli me ngjyrë dhe faktor 30 SPF për fytyrë.

  • Ofron mbrojtje kundër rrezeve UVA dhe UVB dhe ngjyrë në të njëjtën kohë.
  • Përmban një element aktiv anti oksidant të patentuar i cili lufton radikalet e lira.
  • Pa aromë
  • Pa filtra kimik- Pa Zink

Të tundet përpara përdorimit

Të shmanget kontakti me sytë

Të përsëritet aplikimi pas çdo larjeje.

Të evitohet ekspozimi ndaj rrezeve të diellit ndërmjet ores 1200 dhe 1600, Ekspozimi i tepërt ndaj rrezeve diellore e veçanërisht gjatë këtij segmenti kohor është një kërcënim i vërtetë për shëndetin e njeriut.

Nuk rekomandohet për fëmijë nën 6 vjeç.

Mos i ekspozoni bebet dhe fëmijët e vegjël drejtpërdrejt në diell.

Formulë e përshtatshme edhe për lëkura të ndjeshme.

 

Përbërësit: Coco-Caprylate, Dicaprylyl Carbonate, Zea Mays(Corn) Starch*, Cera Alba*, Titanium Dioxide, Aloe Barbadensis Leaf Water*, Polyglyceryl-6 Stearate, Sorbitan Isostearate, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate, Mangifera Indica Fruit*, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Sorbitan Caprylate, Parfum (Fragrance), Bisabolol, Helianthus Annus Hybrid Oil*, Propolis Extract*, Pongamia Glabra Seed Oil*, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Tocopherol, Aqua (Water), Pollen Extract*, Lysine, Olea Europaea Fruit Oil*, Polyglyceryl-6 Behenate, Argania Spinosa Kernel Oil*, Mica, Potassium Sorbate, Sodium Lauroyl Glutamate, Sodium Benzoate, Citric Acid, Magnesium Chloride, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Eugenol, Geraniol, Linalool, Ci 77891, Ci 77492, Ci 77491, Ci 77499.

 

* Përbërësit nga kultivime biologjike

Vendi i origjinës: Franca

Importuar nga Bio Center Albania

Vlerësime nga blerësit

Nuk ka vlerësime.

Be the first to review “Acorelle- Crème solaire teintée 30 SPF”

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *