Miell i farave të Linit 500gr
Mund të përmbajë gjurmë soje, frutash të thata, susami dhe gluteni. Vlerat ushqyese për 100 gr: Energji:1346kj/323kcal, Proteina: 40.3gr, Karbohidrate: 3.9gr, Yndyrna: 8.8gr.
not rated 430 L Shto në shportë
Miell Misri i verdhë 1000 gr
I përshtatshëm për bukë ëmbëlsira, pudings etj. Dallon nga miellrat e tjerë për shijen dhe aromën e veçantë. Vlerat ushqyese për 100 gr: Energji:1368 kj/323 kcal, Karbohidrate: 66.3 gr, Proteina: 8.04 gr, Yndyrna: 2.82 gr.
not rated 380 L Shto në shportë
Miell Amaranthi 350 gr
Në kombinim me miellin e grurit, i përshtatshëm për bukë dhe prodhime brumi. Vlerat ushqyese për 100 gr: Energji:1540 kj/365 kcal, Karbohidrate: 56.8 gr, Proteina: 14.6 gr, Yndyrna: 8.81 gr.
not rated 280 L Lexo më tepër
Noglut- Maja Levadura pa gluten 11 gr
Maja e thatë, pa gluten Përdorimi: 1 zarf për 500 gr miell.
not rated 460 L Shto në shportë
BAKING POWDER
Me harvest vere Përbërësit: niseshte misri*, acidifier: harvest vere*, agjentë fryrës: karbonat natriumi. Përmbajtja: 4 zarfa. Një zarf për 500gr miell.
not rated 200 L Shto në shportë
Miell Qiqrash 500 gr
Në kombinim me miellin e grurit, i përshtatshëm për bukë dhe prodhime brumi. Vlerat ushqyese për 500 gr: Energji: 1289 kj/304 kcal, Karbohidrate: 48.6 gr, Proteina: 19.8 gr, Yndyrna: 3.4 gr.
not rated 440 L Shto në shportë
Miell Tërshëre Integral 500 gr
I përshtatshëm për bukë dhe prodhime brumi. Me miellin e tërshërës mund të përgatisni supë shumë të shëndetshme. Për të moshuarit rekomandohet supë për darkë 2-3 herë në javë. Vlerat ushqyese për 100 gr: Energji: 1643 kj/389 kcal, Karbohidrate: 67.9 gr, Proteina: 14.2 gr, Yndyrna: 7.2 gr.
not rated 290 L Shto në shportë
Miell Elbi Integral 500 gr
I përshtatshëm për bukë dhe prodhime brumi. Vlerat ushqyese për 100 gr: Energji: 1300 kj/311 kcal, Karbohidrate: 57.8 gr, Proteina: 10.8 gr, Yndyrna: 1.8 gr.
not rated 250 L Lexo më tepër
Miell Orizi 500 gr
I përshtatshëm për bukë dhe prodhime brumi. Vlerat ushqyese për 100 gr: Energji: 366 kcal, Proteina: 40.3 gr, Yndyrna: 1.6 gr.
not rated 290 L Shto në shportë
Miell gruri i ashpër integral 3 kg
Produkt biologjik I përshtatshëm për bukë integrale, pite dhe peta
not rated 920 L Shto në shportë
Miell Grano Saraceno- Buckwheat 500 gr
I përshtatshëm për bukë dhe prodhime brumi. Vlerat ushqyese për 100 gr: Energji: 1487 kj/ 599 kcal, Karbohidrate: 70.7 gr, Proteina: 11.7 gr, Yndyrna: 2.2 gr.
not rated 390 L Shto në shportë
Miell Quinoa – 250g
Mielli kinoa mund të përdoret në receta të ëmbla dhe të kripura.
not rated 540 L Shto në shportë
Miell Mel – 500 gr
Miell Mel, i përshtatshëm për bukë dhe prodhime brumi.
not rated 390 L Lexo më tepër
Miell Fshati Tip M. – 1000 gr
Miell Fshati tip M i përshtatshëm për bukë dhe pite.
not rated 340 L Lexo më tepër
Miell Gruri 70% I Butë – 1000 gr
Miell gruri 70% i butë (tip 550), i përshtatshëm për bukë dhe pite.
not rated 340 L Lexo më tepër
Miell Gruri Tip 1050 – 1000 gr
Miell gruri tip 1050, nga grurë i butë, i përshtatshëm për pastiçeri, kejk, biskota dhe qyrek.
not rated 340 L Lexo më tepër
Miell Bajame – 250 gr
Mielli i bajames ka përmbajtje të ulët në karbohidrate dhe nuk përmban gluten.
not rated 960 L Shto në shportë
Miell Thekre Integral – 1000g
I përshtatshëm për bukë dhe prodhime të ndryshme brumi.
not rated 320 L Shto në shportë
Miell Gruri I Trashë – 500 gr
Miell gruri i trashë i përshtatshëm për hallva.
not rated 290 L Lexo më tepër
Miell Dinkel 1050 – 500 gr
Miell gruri Dinkel 1050, i përshtatshëm për pastiçeri, prodhime brumi dhe ëmbëlsira.
not rated 390 L Lexo më tepër
Miell Dinkel Integral – 500 g
Miell gruri Dinkel integral, i përshtatshëm për bukë dhe pite.
not rated 390 L Lexo më tepër
Përzierje Miellrash pa Gluten- 3 Pauly- 2 x 400 gr
Përbërësit: Miell orizi, miell orizi i prexhelatinizuar, niseshte patateje, miell misri. Shënim: Qumështi, veza, arrat, susami dhe mielli i ëmbël Lupin janë prodhuar në të njëjtën fabrikë.  
not rated 760 L Lexo më tepër
Miell i Arrës së Kokosit 250g
PËRFITIMET: - Mielli i kokosit është ideal për pjekje. Ka më pak karbohidrate të tretshme se sa miellra të tjerë, madje edhe nga disa perimet. - Mielli i kokosit nuk përmban gluten dhe është ideal ndaj intolerancës ushqimore. Ndërsa përmban të njëjtën sasi të proteinave me miellin e grurit, nuk përmban gluten, proteina përgjegjës për intolerancën ushqimore. - Mielli i kokosit ka përqindjen më të lartë të fibrave (58%) se çdo miell tjetër. Fibrat dietike nxisin tretjen, ndihmojnë në shëndetin e zemrës, rritjen e sistemit imunitar, duke ndihmuar për detoksifikimin e trupit dhe ulin nivelin e kolesterolit. - Mielli i kokosit mund të ndihmojë në humbje peshe. Ai është ideal për ata që ndjekin një dietë të ulët në karbohidrate. Përmbajtja e lartë e fibrave jep një ndjenjë plotësimi dhe ngopje, duke çuar në rënie të oreksit dhe kontrollin e peshës.
not rated 410 L Shto në shportë