Lecithin Soje 275 gr
Përbërësit: Lecithin Soje (nga sojë e pa modifikuar gjenetikisht). Përdorimi: 1 deri në 3 lugë kafe në ditë. Suplement ushqimor i pasur në Lipide Fosfori. Lipidet e fosforit përmbajnë përbërës të cilat ndihmojnë në tretjen e dhjamit të grumbulluar dhe në mirëfunksionimin e metabolizmit të kolesterolit.
not rated 1,600 L Lexo më tepër
Chlorella 150 gr 375 kapsula
Chlorella është një algë mikroskopike që rritet në ujë të ëmbël. -Kjo algë përmban sasi të mëdha të ushqyesve si klorofil, vitaminë C, vitaminë B12, hekur dhe jod -Chlorella është një magnet i vërtetë i metaleve të rënda. -Ajo ristrukturon florën dhe thith toksinat. -Gjithashtu stimulon metabolizmin dhe prodhimin e enzimave që janë katalizatorët për pothuajse çdo reagim biokimik në të gjitha proceset e metabolizmit. -Ajo rrit energjinë dhe vitalitetin e trupit, sepse ajo rrit hemoglobinën, transportuesin e oksigjenit në gjakun tuaj. -Oksigjenon dhe pastron gjakun, është dmth. karburanti i nevojshëm për ti bërë qelizat e shëndetshme dhe të marrë më shumë energji. -Ajo stimulon florën bakteriale të zorrëve. -Detoksifikon sistemin e tretjes dhe ndihmon për të luftuar kapsllëkun. -Ndihmon ekuilibrin e pH alkaline të indeve të trupit. -Largon  alkoolin nga trupi. -Është një aleat i mirë gjatë dietave të shëndetshme.
not rated 2,800 L Lexo më tepër
Kanella Ceylona Cinnamon shkop 50 gr
-Ajo është burim i pasur i magnezit, i cili është i nevojshëm për mirëmbajtjen e densitetit të kockave, bilancit elektrolit dhe shumë procese të tjera biokimike. Shumë hulumtime janë kryer për çrregullimet metabolike të diabetikëve, gjë e cila pengon thithjen e magnezit, prandaj kanella ka veprime terapeutike: -Ndihmon funksionin e tretjes -Redukton inflamacionin dhe dhimbjet -Zvogëlon simptomat e artritit -Ndihmon në parandalimin e infeksioneve të traktit urinar -Ajo zvogëlon simptomat e dhimbjeve të menstruacioneve Substanca aktive në kanellë është substanca MHCP që i përket polyphenols. Kjo substancë imiton insulinën dhe aktivizon receptorët qelizor, dhe vepron brenda qelizave në bashkëpunim me insulinën. Në eksperimentet laboratorike, është gjetur se kanella mund të neutralizojë radikalet e lira që janë shumë të dëmshme për ADN-në, komponimet kimike të cilat prodhohen gjatë metabolizmit normal dhe janë më të larta te diabetikët. U vu re gjithashtu se kanella kishte efekte të dobishme edhe në nivelet e kolesterolit të keq (LDL-c).
not rated 340 L Shto në shportë
Turmeric- Curcumalonga L. 100 gr
Shumica e studimeve në lidhje me substancën farmakologjike të Turmericut të Indisë, curcumin, deklarojnë se është një antioksidant i fuqishëm që lufton radikalet e lira. -Përfitimet kryesore të tij në trup janë anti-inflamator, anti-bakterial dhe anti-tumor. -Komponentët përmirësojnë funksionin e mëlçisë dhe zorrëve dhe aktivizojnë pankreasin. -Turmericu i Indisë konsiderohet si një qetësues i shkëlqyer natyror. -Një anti-inflamator dhe anti-oksidant i sigurtë. -Redukton dhimbjet e artritit. -Qetësues dhe antiseptik. -Pastron mëlçinë. -Veti anti-tumor. -Shëndeti i trurit. -Kontrolli i diabetit. -Reduktimi i kolesterolit. -Problemet e tretjes. -Ftohja dhe gripi. -Turmeric-u i Indisë konsiderohet të ketë efekte të dobishme për dhimbje koke, kataraktet në moshën e tretë, bronkit, ethe, problemet menstruale, pagjumësi, depresion, mbajtje të lëngjeve, problemet e veshkave dhe humbje peshe.
not rated 420 L Shto në shportë
Mega Foods- Goji Berries 250 gr
Produkt biologjik Goji janë një nga mega-ushqimet më të “shenjta” që natyra na ofron. Tradicionalisht janë përdorur për vecoritë e tyre farmaceutike, kundër plakjes dhe vlerat e tyre ushqyese. Këto fruta të vogla të kuqe përmbajnë më shumë vitaminë C se portokalli, më shumë beta karoten se karotat, si dhe më shumë hekur se mishi, dhe njëkohësisht janë të pasura me antioksidantë (10 herë më shumë nga rrushi i kuq), si dhe metale.
not rated 1,180 L Shto në shportë
Spirulina pluhur 100 gr
Alga Spirulina e njohur si “mrekulli nga deti”, është 100% natyrale dhe është një bimë e ujit të kripur. Ajo u zbulua në Amerikën e Jugut dhe në liqenet natyrale të Afrikës. Përmban proteina të pasura vegjetariane, multi vitamina, si dhe një gamë të gjërë të mineralve (duke përfshirë hekur, kalium, natrium, magnez, fosfor, kalçim, etj), një volum të lartë të Beta – caroten e cila mbron qelizat. Gjithashtu ka një përmbajtje të lartë të acidit gama-Linolein (i cili mund të ulë kolesterolin dhe parandalimin e sëmundjeve të zemrës). Spirulina përmban gjithashtu Phy-cocyanin e cila mund të gjendet vetëm te Spirulina.
not rated 980 L Shto në shportë
Suplement Maca 60 kapsula
Suplement ushqimor nga kultivime biologjike.
not rated 2,800 L Lexo më tepër
Cranberry pluhur 100 gr
Përdorimi: 1-2 lugë ëmbëlsirash në një gotë ujë të ftohtë ose kos. Vlerat ushqyese për 100 gr: Energji:1665kj/398 kcal, Proteina 3.76 gr, Fibra: 37.9 gr, Karbohidrate: 91.6 gr, Yndyrna: 1.84 gr.
not rated 1,850 L Shto në shportë
GRAVIOLA pluhur 100g
Graviola është bimë dhe fryti i saj është i pasur me karbohidrate, veçanërisht fruktozë. Ajo gjithashtu përmban vitaminë C, vitaminë B1 dhe vitaminë B2. Fruti, farat dhe gjethet përdoren si bimë dhe ilaç nga autoktonët Meksikan dhe zonat përreth ku bima rritet.
not rated 850 L Lexo më tepër
NIGELLA SATIVA (Fara e zezë) 70 gr
Sipas studimeve mjekësore, kumini zi karakterizohet anti-kancer, anti-diabetik, anti-inflamator, hepato-protectiv, anti-hipertensiv dhe veprimi nephro-protectiv, duke u klasifikuar si një nga ushqimet më të pasura dhe të domosdoshme në dietën njerëzore. Farat kanë shumë pak aromë, ato shpërndajnë gazrat, që do të thotë se ato kanë tendencën për të ndihmuar në tretje dhe për lehtësimin e gazrave në stomak dhe zorrë. Ato gjithashtu ndihmojnë në shkarikim e zorrës.
not rated 440 L Shto në shportë
Mega foods- Pea Protein Powder 800 gr
Proteina e bizeles është një zgjedhje ideale e proteinave bimore. Ajo siguron amino acidet esenciale dhe është veçanërisht e pasur në lysine dhe argininë, si dhe aminoacide të tjera. Ndryshimi madhor i saj në krahasim me proteinat e tjera bimore, është se ajo tretet shumë më lehtë, dhe nuk përmban alergene. Pra mund të konsumohet edhe nga njerëzit me intolerance nga ushqimet e rënda.
not rated 3,000 L Shto në shportë
Mega Foods – Rice Protein 800 gr
• Tonifikon në mënyrë të shëndetshme trupin dhe sistemin muskular • Ajo ka përmbajtje të ulët në kalori dhe mund të ndihmojë në periudhë diete • Ndihmon në kurimin e lëndimeve të ndryshme në trup, dhe sidomos mbas operacioneve. • Raporti i aminoacideve të saj ngjason me ato në qumështin e nënës • Ofron vlera të larta ushqyese, të tilla si: thiamine, hekur, kalium dhe fosfor.
not rated 3,000 L Shto në shportë
Kolagjeni 4U 500 ml, (Collagen tip I & II)
Kolagjeni është një proteinë thelbësore strukturore, e cili ushqen tendinat, nyjet, muskujt, lëkurën, floket dhe organet e brendshme. Përafërsisht një e treta e proteinave totale te trupit tonë është kolagjen. Ai siguron strukture te shendetshme te trupit tonë, mbrojtjen dhe mbështetjen e indeve të buta, dhe i lidh ato me skeletin.   Duke konsumuar Kolagjenin 4U rezultatet do ti shikoni dukshem në: -Tonifikim te muskujve -tonifikim dhe lëkurë më e shëndetshme -reduktim i rrudhave -rindërtim i nyjeve -forcimi i arterieve -forcimin e flokëve dhe thonjve -shtim te energjisë fizike -lakueshmëri normale -rindërtimi organeve
not rated 3,800 L Lexo më tepër
Mega Foods- Maca Pluhur 100 gr
Për shkak të efektit të saj të dobishem ne shtimin e energjisë, forcës, fuqise dhe epshit seksual, rrënja dhe gjethet janë përdorur nga popujt autoktonë si ushqim dhe si ilaç. Populli Inca ka përdorur rrënjët në ceremonitë fetare, dhe si një tonik për ushtaret para betejës. Një periudhë u përdor si monedhë. Këto arsye kanë tërhequr interesin e banorëve të perëndimit dhe ky nxitës i lashtë dhe tonik është tani shtojce dietetike ideale për ushqim të papërpunuar, VEGJETARIANËT dhe atletët.  
not rated 1,280 L Shto në shportë
SODIUM BICARBONATE 500gr
-Ajo është e dobishme në alkalizimin e trupit, neutralizon acidet e dëmshme dhe ndihmon për të rivendosur ekuilibrin e pH të trupit tonë në nivelet e tij optimale. -Ndihmon veshkat në parandalimin e krijimit të kristaleve, duke kontribuar në këtë mënyrë në reduktimin e acidit në urinë dhe parandalimin e artritit urinar, njëkohësisht ul rrezikun e formimit të gurëve në veshka. -Përdoret si një antacid dhe ka efekt pozitiv në personat që vuajnë nga urthi dhe mostretja. Në përdorimin e saj si antacid, ju duhet ta merrni rreth 1-2 orë pas ushqimit me një gotë ujë.  
not rated 1,800 L Shto në shportë
Collagen- Beauty Potion 500 ml
Një shtesë natyrore dietike që përbëhet nga peshe e ulët molekulare e kolagjenit dhe acid hyaluronic. Kolagjeni është ai përbërës (proteine) që ndihmon lëkurën tuaj për të qëndruar rinore dhe e butë. Doza ditore (30ml) e kësaj formule të jashtëzakonshme. Beauty Potion gjithashtu përmban: 10,000 mg Collagen hydrolyzed 100mg Acid Hyaluronic 75mg Vitaminë C  
not rated 4,300 L Lexo më tepër
Kanellë Ceylona Cinnamon pluhur 50 gr
-Ndihmon funksionin e tretjes -Redukton inflamacionin dhe dhimbjet -Zvogëlon simptomat e artritit -Ndihmon në parandalimin e infeksioneve të traktit urinar -Ajo zvogëlon simptomat e dhimbjeve të menstruacioneve  
not rated 380 L Shto në shportë
Chlorella 100 gr
Chlorella është lloj alge një-qelizore (algë e ujit të ëmblël) që përmban pigmente jeshile fotosintetike të klorofilit-a dhe-b në kloroplastet e saj. Duke konsumuar Chlorella ju merrni një numër të lartë të vitaminave si: A, C, B1, B2, B5, B6, B12, minerale, proteina, acide yndyrore, klorofil, fibra, dhe shumicën e ushqyesve të tjerë, përfshirë antioksidantë dhe aminoacidet, të gjithë të nevojshëm për trupin.
not rated 1,060 L Shto në shportë
Boronicë 100 gr
Përbërësit: Blueberry (vaccinium angustifolium), lëng molle*, vaj luledielli*, *=produkt biologjik. Boronica është frut i thatë veçanërisht i shijshëm dhe i shëndetshëm për organizmin.
not rated 820 L Shto në shportë
Cranberry Super 100 gr
Cranberries janë një burim i mirë i vitaminës C, fibrave dhe vitaminës E. Fibrat- konsumi i lartë i fibrave është lidhur me uljen e rreziqeve të konsiderueshme për zhvillimin e sëmundjeve koronare të zemrës, atak, hipertension, diabet, obezitetin, dhe sëmundjeve gastrointestinale. Konsumi i lartë i fibrave ka ndihmuar edhe për të ulur presionin e gjakut dhe nivelin e kolesterolit, të përmirësojë ndjeshmërinë e insulinës, dhe ndihmon në humbje peshe. Vitamina E- është një antioksidant yndyror që ndihmon nxitjen e imunitetit dhe mund të ndihmojë në parandalimin ose ngadalësimin e sëmundjeve kronike në lidhje me radikalet e lira. Cranberries gjithashtu përmbajnë vitaminë K, mangan dhe një grup të madh phytonutrients.
not rated 750 L Shto në shportë