Mjalt i luleve të livadhit 500 gr
Mjalt nga lulet e livadheve.
not rated 1,500 L Shto në shportë
Mjalt i luleve të livadhit 960 gr
Mjalt nga lulet e livadheve.
not rated 2,400 L Lexo më tepër
Mjalt i luleve të malit 500 gr
Mjalt biologjik nga bredh i egër, pishë dhe lulet e malit të Argolides.
not rated 1,500 L Shto në shportë
Mjalt i luleve të pyllit 500 gr
Mjalt nga bredh i egër mbledhur në malin e Argolides.
not rated 1,500 L Shto në shportë
Mjalt organik nga lule dhe bimë të egra 960 gr
Mjalt nga lulet e shqopës, koçimares, pishës, tërfilit të egër dhe shumëllojshmëri lulesh të egra. Mjalti i luleve të shqopës është i shkëlqyer, sidomos për fëmijët me anemi dhe për të moshuarit. Një sasi e vogël e këtij mjalti është e  mjaftueshme për tu ndier sërish energjik. Gjithashtu mjalti i shqopës ka aftësi unike për të ulur kolesterolin. Hulumtimet shkencore tregojnë se mjalti i shqopës ka veti antiseptike dhe anti-inflamatore, veçanërisht në sistemin urinar si dhe ndihmon në tretjen e ushqimit.
not rated 2,400 L Lexo më tepër
TAHINI (Integral) 720 gr
Përbërësit: Pure susami të pazhveshur nga bujqësia biologjike, bluar në mulli guri. Ndarja e vajit të susamit në krye është fenomen natyral. Përzijeni mirë para përdorimit që të vijë në formën e tij fillestare. Vlerat ushqyese për 100 gr: Energji- 673kcal/2766kj, Proteina- 24.6 gr, Karbohidrate- 10.7 gr, Sheqerna- 0.1 gr, Yndyrna-60.9 gr, Yndyrna të ngopura- 10.1 gr, Fibra dietike- 10.2 gr, Sodium- 10.2 gr.
not rated 1,000 L Lexo më tepër
TAHINI (Integral) 370 gr
Përbërësit: Pure susami të pazhveshur nga bujqësia biologjike, bluar në mulli guri. Ndarja e vajit të susamit në krye është fenomen natyral. Përzijeni mirë para përdorimit që të vijë në formën e tij fillestare. Vlerat ushqyese për 100 gr: Energji- 673kcal/2766kj, Proteina- 24.6 gr, Karbohidrate- 10.7 gr, Sheqerna- 0.1 gr, Yndyrna-60.9 gr, Yndyrna të ngopura- 10.1 gr, Fibra dietike- 10.2 gr, Sodium- 10.2 gr.
not rated 600 L Shto në shportë
Sheqer Demerara 500 gr
Sheqer demerara nga kallami i sheqerit Bio.
not rated 420 L Lexo më tepër
Sheqer Demerara 1000 gr
Sheqer Demerara nga kallam sheqeri Bio.
not rated 780 L Lexo më tepër
Kallam Sheqeri 1000 gr
Kallam sheqeri i papërpunuar Bio 1000 gr.
not rated 590 L Shto në shportë
Sheqeri Molasses- Sheqer i Kanes 500 gr
Ideale për ëmbëlsirat me fruta, marinada, chutneys. Vlerat ushqyese për 100 gr: Energji- 1610 kJ/ 179 kcal, Yndyrna- 0 gr, Karbohidrate- 94 gr, Proteina- 0.7 gr, Kripë- 0.5 gr. E përshtatshme për vegjetarianët dhe veganët.
not rated 730 L Lexo më tepër
Sheqeri STEVIA 1x 150 gr
Me qindra studime kanë treguar se Stevia është një alternativë e sigurt e kallam sheqerit, që të gjithë i njohim efektet anësore që i jep shëndetit tonë (rreth 65% e sheqerit të bardhë kthehet në toksike për melcinë). Në fakt nuk është çudi; Kjo është e gjitha-natyrore, përmban zero kalori, dhe ka një indeks glycemic zero.
not rated 670 L Lexo më tepër
Agave Syrup 360 ml
Nektari agave (më saktë i quajtur shurup agave) është një ëmbelsues natyral edhe për diabetikët, i prodhuar nga disa lloje cactus agave, duke përfshirë Azul agave (agave blu) dhe agave salmiana. Shurupi agave është i ëmbël po aq sa mjalti dhe ka tendencë të jetë më pak i trashë. Shurupi agave rritet ne Meksike dhe Afriken e Jugut. Nektari agave shkrin shpejt, ai mund të përdoret si ëmbelsues per diabetikët, në pije të ftohta: si kokteje, smoothies, dhe çaj i ftohtë.  
not rated 1,150 L Shto në shportë
Mjalt me Mastiha Chios dhe ekstrakt Mastiha 720 gr
Produkt unik në shije , aromë dhe cilësi. Kombinim ideal i dy përbërësve të rëndësishëm, produkte natyrale që stimulojnë shëndetin dhe plotësojnë nevojat ushqyese të trupit.
not rated 1,600 L Lexo më tepër
Mjalt lulesh me Shafran 720 gr
Vlerat Ushqyese për 100 gr: Yndyrna- 0.1 gr, Kolesterol- 0 mg, Proteina- 0.5 gr, Karbohidrate- 81.0 gr nga të cilat: sheqerna 79.0 gr, Natrium (Na)- 17 mg, Fibra dietike- 0 gr, Energji 26kcal/1363kj
not rated 1,700 L Lexo më tepër
MAPLE SYRUP Grade C Produkt Cofradex- Kanada

MAPLE SYRUP Grade C Produkt Cofradex- Kanada Produkt biologjik. Embelsues I shendetshem dhe I pasur ne vlera ushqyese. Shoqeron Muslit, pije, Pudings, Embelsira, kosin etj. Shurup panje organik. Një burim i shkëlqyer i zinkut dhe mangan, aleatë të rëndësishëm në … Continued

not rated 1,050 L Shto në shportë
Maple Syrup 250 ml, Origjina Kanada
Shurup panje organik. Një burim i shkëlqyer i zinkut dhe mangan, aleatë të rëndësishëm në sistemin imunitar. Shurupi ka veti antioksidante dhe mbron shëndetin e zemrës.
not rated 1,050 L Shto në shportë
Mjaltë Manuka GFM ORGANIK 10 + 230g
Mjalti natyral bio-aktiv Organik Manuka NPA 10+ është i çmuar për vetitë e tij të fuqishme si: –antibiotik, –antimikrobial, –anti-inflamator –antioxidant, –asiston në shëndetin dhe mirëqenien e përditshme.
not rated 5,200 L Lexo më tepër
Mjalt organik nga lule dhe bimë të egra 500 gr
-Mjalti i luleve të shqopës është i shkëlqyer, sidomos për fëmijët me anemi dhe të moshuarit. -Një sasi e vogël e këtij mjalti është e mjaftueshme për tu ndjerë sërisht energjik. -Gjithashtu mjalti i shqopës ka aftësi unike për të ulur kolesterolin. -Hulumtimet shkencore tregojnë se mjalti i shqopës ka veti antiseptike dhe anti-inflamatore, veçanërisht në sistemin urinar si dhe ndihmon në tretjen e ushqimit.
not rated 1,500 L Shto në shportë
Sheqer i Arrës së Kokosit 250 gr
Përdoret si zëvendësues i sheqerit në Azinë Jug-Perëndimore. Janë sheqerna natyrale me origjinë nga lulet e arrës tropikale. Përdoret në caj, kafe, pije dhe recetat tuaja.   Vlerat ushqyese për 100 gr: Energji -1597 kj/376 kcal, Karbohidrate – 91.9 g, Proteina – 1.2 gr, Yndyrna 0.1 g. Të ruhet në vende të thata. Vendi i origjinës: Indonezia Importuar nga Greqia për Bio Center Albania.
not rated 620 L Shto në shportë
Kallam Sheqer i pa Perpunuar 500g
Cilësi e lartë e sheqerit ngjyrë floriri. I përshtatshëm për pije, ëmbëlsira dhe prodhime brumi. .
not rated 360 L Shto në shportë
Melassa Biologjike Blackstrap 420 gr
Melassa është një shurup i trashë qe rrjedh kur kallam sheqeri bimor, përpunohet për të prodhuar sheqer të rafinuar për konsum masiv. Ndërsa sheqeri është i destinuar për raftet e supermarketeve, melassa-n e gjeni në dyqane të veçanta. Përmban shumë kalori, si dhe të gjitha mineralet dhe lëndët ushqyese. 
not rated 1,200 L Lexo më tepër
Dark Agave Syrup NaturGreen 360ml
Nektari agave (më saktë i quajtur shurup agave) është një ëmbelsues natyral edhe për diabetikët, i prodhuar nga disa lloje cactus agave, duke përfshirë Azul agave (agave blu) dhe agave salmiana. Shurupi agave është i ëmbël po aq sa mjalti dhe ka tendencë të jetë më pak i trashë. Shurupi agave rritet ne Meksike dhe Afriken e Jugut. Nektari agave shkrin shpejt, ai mund të përdoret si ëmbelsues per diabetikët, në pije të ftohta: si kokteje, smoothies, dhe çaj i ftohtë.
not rated 1,150 L Shto në shportë