Tërshërë e shtypur e hollë (Oat flakes) 500 gr
Për një mëngjes të shëndetshëm ose vakt të lehtë me qumësht, kos, lëng frutash gjithashtu mund të përgatisni edhe krakers.
not rated 220 L Shto në shportë
Quinoa e bardhë 500 gr Bio
-Quinoa është një farë ose pseudo-cereal pa gluten, dhe përmban hekur, vitaminë- B, magnez, fosfor, kalium, kalcium, vitaminë E dhe fibra. -Ajo është një nga ushqimet bimore që konsiderohen si një proteine e plotë dhe e përbërë nga të gjitha amino acidet esenciale. -Quinoa ka gjithashtu përmbajtjen më të lartë proteine në raport me produktet e tjera të drithërave. Ajo është propozuar nga NASA të jetë një ushqim ideal gjatë fluturimeve me kohëzgjatje në hapësirë. -Drithërat si quinoa sigurojnë vitamina esenciale, minerale dhe fibra, të cilat ndihmojnë për të rregulluar sistemin e tretjes dhe për të mbajtur ju të plotë dhe në formë. Pastat e bardha, orizi i bardhë dhe buka e bardhë në thelb i japin trupit karbohidrate të thjeshta që tretet shpejt, por nga ana tjetër kanë përfitime minimale përsa iu përket vlerave ushqyese.
not rated 950 L Shto në shportë
Krunde të grurit të butë Bio 300 gr
Rekomanduar si një shtojcë e fibrave, krundet e grurit të butë janë ideale të shtohen në supa, kos, qumësht ose sallata. Produkti përmban gluten bio dhe është paktuar në një fabrikë që përdor soja, fruta, arra dhe susam.  
not rated 250 L Lexo më tepër
Grurë i shtypur (Wheat Flakes) 500 gr
Produkt nga kultivime biologjike. I shkëlqyer për mëngjesin tuaj. Mund ta shoqëroni me qumësht, kos ose lëng frutash. Produkt: MUHLE – Gjermani.
not rated 230 L Lexo më tepër
Hime tërshëre 300 gr
Të përshtatshme për mëngjesin tuaj. Mund ti shoqëroni me qumësht, kos ose musli.
not rated 220 L Lexo më tepër
Rye flakes- Thekër e shtypur 500 gr
Për një mëngjes të shëndetshëm ose vakt të lehtë me qumësht, kos, lëng frutash.
not rated 230 L Lexo më tepër
Barley flakes- Elb i shtypur 500 gr
Për një mëngjes të shëndetshëm ose vakt të lehtë me qumësht, kos, lëng frutash.
not rated 230 L Lexo më tepër
Tërshërë e hollë e shtypur pa gluten 300gr
Për një mëngjes të shëndetshëm ose vakt të lehtë me qumësht, kos, lëng frutash.  
not rated 300 L Shto në shportë
Quinoa e Shtypur – 250g
E shkëlqyer për mëngjesin dhe për vakte te lehta bashkë me qumësht, kos ose lëng frutash.
not rated 650 L Lexo më tepër
Grano Saraçeno Kokërr – 500 gr
Grano Saraçeno Kokërr Bio.
not rated 280 L Shto në shportë
Amaranth – 500 gr
Amaranth është i përshtatshëm për bukë, sallata dhe supa.
not rated 360 L Shto në shportë
Fara lini te shtypura 350 gr
Fara të pasura në vitamina. Përdorimi: 1-2 lugë kafe në sallata, supa, kos, bukë dhe prodhime brumi. Të ruhet në vende të thata dhe gjatë muajve të verës të ruhet në frigorifer. Energji -1697 kj/405 kcal, Karbohidrate – 6.4 g, Proteina – 19.5 gr, Yndyrna 34 g.
not rated 290 L Shto në shportë
Fara lini kafe 500 gr
Fara të pasura në vitamina. Mund të konsumohen me kos, drithëra, bukë dhe biskota. Të ruhet në vende të thata dhe gjatë muajve të verës të ruhet në frigorifer.
not rated 350 L Shto në shportë
Kus-Kus 500 gr
Prodhohet nga grurë i ashpër i parapjekur dhe mund të shoqërojë pjatat e shpejta, sallatat dhe tavat. Përgatitja: Në 1.5 lt ujë shtoni 500g dhe lëreni të ziejë në temperaturë të ulët.  
not rated 380 L Shto në shportë
Polenta 500 gr
Të ruhet në vende të thata dhe gjatë muajve të verës të ruhet në frigorifer. Energji -1474 kj/352 kcal, Karbohidrate – 78 g, Proteina – 7.5 gr, Yndyrna 1.8 g.  
not rated 260 L Lexo më tepër
Muesli Noglut pa Gluten dhe Laktozë 250 gr
Muesli me fruta dhe arra pa gluten. Shumë i pasur në fibra. Ky musli është i përbërë nga përbërës që nuk kanë gluten. Nuk përmban qumësht. Ideale për tu konsumuar në mëngjes, por gjithashtu mund ta shtoni në ëmbëlsira apo sallata.
not rated 560 L Shto në shportë
Farat e Melit (Miglio) 0.5kg
Mel është një barishte e cila është e pasur me vitamina të grupit B dhe ka përqëndrim të lartë në fibra. Është përdorur si ushqim kryesor për mijëra vjet dhe është një nga kulturat më të rëndësishme të drithërave në botë. Treten lehtë dhe janë shumë të ushqyeshme. Kanë përqëndrim të lartë në minerale dhe aminoacide esenciale. Meli është i ngjashëm me misrin dhe ka përmbajtje të ulët në proteina në krahasim me ushqime të tjera. Zakonisht përzihet me drithëra të tjera të tilla si tërshërë apo elb, për të siguruar një racion më të plotë.
not rated 300 L Shto në shportë