Locion Trupi me Vaj Bajame te Embel

LOCION MBROJTS I TRUPIT ME BAJAME -LEKURE TE THATE DHE E NDJESHME Locioni i trupi, i formuluar me vaj organik të bajames së ëmbël dhe bisabolol, zbut lëkurët e thata, përfshirë ato më delikate. Ky locion trupi lehtëson kruajtjen dhe … Continued

not rated 820 L Lexo më tepër
Locion Trupi me Aloe Vera

LOCION TRUPI ME ALOE VERA- LEKURE NORMALE DHE SENSITIVE – Ky locion trupi EXTRA MILD është formuluar me Aloe vera organike dhe acid Hyaluronic për të hidratuar të gjitha llojet e lëkurës, përfshirë lëkurat më të ndjeshme. Ky locion trupi … Continued

not rated 820 L Lexo më tepër
Locion Trupi me Karite

LOCION I TRUPIT ME KARITE – LEKURE E THATE DHE SHUME E THATE – Ky Locion Trupi ULTRA RICH është formuluar me gjalpë Organik Shea dhe fosfolipide për të ushqyer lëkurën e thatë dhe shumë të thatë. Heq thatësinë për … Continued

not rated 820 L Lexo më tepër
Krem Universal

Ky krem universal përmban vaj argani, bajame të ëmbël dhe kajsi, për një qëndrueshmëri të pasur dhe kremoze që përkëdhel lëkurën tuaj pa yndyrë. Ajo ushqen lëkurën intensivisht dhe rekomandohet për të gjitha moshat. Aplikoni bujarisht në mëngjes dhe/ose në … Continued

not rated 1,020 L Shto në shportë
Vaj Per Banjo dhe Masazh

Ky vaj masazhi përmban një përzierje të pasur të vajrave thelbësorë të ylang-ylang, bergamot dhe drurit ho (pemë kamfuri), duke e bërë atë relaksuese dhe sensuale për ato momente kur doni të përkëdhelni veten. Formuluar me: vaj argani, vajra esenciale … Continued

not rated 1,380 L Shto në shportë
Krem Per Duart Me Aloe Vera

Krem per duart pa silikon  është formuluar me Aloe vera Organike dhe Acid Hyaluronic për të hidratuar të gjitha lëkurat, përfshirë ato më të ndjeshme.  

not rated 620 L Shto në shportë
Krem Dushi Me Vaj Kokosi

Kremi i dushit SO ’BiO étic® Ultra Rich me vaj kokosi organik, ushqen lëkurën e thatë, përfshirë ato më të ndjeshme, falë formulës së saj SULFATE FREE*.

not rated 1,580 L Shto në shportë
Xhel Dushi Me Lule Lotus

Xhel dushi SO’BiO étic® Pa sapun me lule Lotus Organike hidraton edhe lëkurën e thatë dhe të ndjeshme, falë formulës së saj PA SULFAT SO’BiO étic® ka zgjedhur lulet e zambakut organik për ju, të cilat janë të njohura për … Continued

not rated 1,580 L Shto në shportë
Krem Dushi Me Qumesht Tershere

Krem dushi – Qumështi i tërshërës Organike ushqen dhe zbut lëkurën e thatë dhe të ndjeshme falë formulës së saj të padëmshme,PA  SULFATE. SO’BiO étic® ka zgjedhur qumështin e tërshërës organike për ju, i cili është i njohur për virtytet … Continued

not rated 1,580 L Shto në shportë
Xhel Dushi 3ne1 per Meshkuj me Ginger

Xhel dushi SO’BiO étic® –  me ginger organik nga Madagaskari, i cili njihet për virtytet e tij stimuluese, gjallëron trupin në çast. Aroma e tij pikante është energjike. Formula 3 në 1 është e lehtë për t’u përdorur dhe pastron … Continued

not rated 680 L Shto në shportë
Xhel Dushi Per Meshkuj

Xhel dushi SO’BiO étic® –  me kedër organik nga Atlasi maroken rikthen forcën dhe vitalitetin. Parfumi i tij drusor zgjon trupin në çast. Formula 3 në 1 është e lehtë për t’u përdorur dhe pastron trupin, fytyrën dhe flokët në … Continued

not rated 680 L Shto në shportë
So Bio Etic- Qumesht hidratant trupi me Aloe Vera 500 ml
So ‘BIO Etic ka përzgjedhur më të mirën e Aloe Verës: lëngun 100% të pastër biologjik të kësaj bime. Në zemër të Aloe Verës janë të përqendruara vetitë e saj më të mira hidratuese, rigjeneruese dhe zbutëse për një efikasitet intensiv dhe të gjatë. Ky qumësht trupi hidraton lëkurën dhe restauron mbrojtjen e saj hidrolipidike rrjedhimisht duke e ruajtur atë dhe nga agresionet e jashtme. I pasur në Aloe Vera dhe në Glicerinë vegjetale, ky qumësht trupi zbut lëkurën duke e lënë atë më të butë.
not rated 2,200 L Lexo më tepër
Acorelle- Deodorant Balm Ylang & Palmarosa 40 gr
Deodoranti 100% natyral i Acorelle me vaj esencial të lules Ylang dhe Palmarosa redukton me efikasitet djersën dhe neutralizon aromat e pakëndshme gjatë 24 orëve, falë grimcave natyrale dhe vajrave esencialë që përmban. Aplikohet një herë në ditë në lëkurë të pastër e të shëndetshme.  Nuk duhet të përdoret mbi një lëkurë të dëmtuar apo sapo të depiluar. -Rekomandohet të lagështohet pak para përdorimit. -Pas hapjes të ruhet në një ambient të freskët. 100% origjinë natyrale.
not rated 1,580 L Shto në shportë
Acorelle- Deodorant Balm Citron & Mandarine Verte 40 gr
Deodoranti 100% natyral i Acorelle me vaj esencial të limonit & mandarinës jeshile redukton me efikasitet djersën dhe neutralizon aromat e pakëndshme gjatë 24 orëve, falë grimcave natyrale dhe vajrave esencialë që përmban. Aplikohet një herë në ditë në lëkurë të pastër e të shëndetshme.  Nuk duhet të përdoret mbi një lëkurë të dëmtuar apo sapo të depiluar. -Rekomandohet të lagështohet pak para përdorimit. -Pas hapjes të ruhet në një ambient të freskët. 100% origjinë natyrale.
not rated 1,580 L Shto në shportë
So Bio Etic- Xhel i pastër organik i Aloe Verës 125 ml
I pasur në vitamina dhe minerale lëngu 100% i pastër i Aloe Verës posedon veti hidratuese, qetësuese, protektive, rigjeneruese për lëkurën. Xhel i aloes mbron lëkurën dhe ndihmon në rigjenerimin e qelizave dhe indeve të lëkurës. Ky produkt shumë i veçantë heq efektivisht papastërtitë e përditshme dhe të zakonshme të lëkurës. Formulë me 94% lëng i pastër biologjik Aloe Vera, xhelifiantë dhe konservues natyralë të përshtatshëm për lëkurat e ndjeshme. -Dermatologjikisht i testuar. - Hipoalergjenik
not rated 2,200 L Shto në shportë
Rosalia- Qumësht Trupi 200 ml
Qumësht trupi me bazë vajin e trëndafilit të egër, I përshtatshëm për një kujdes delikat për lëkurë të thatë dhe të ndjeshme. Përmban përbërës 100% natyral dhe siguron një hidratim të menjëhershëm dhe të qëndrueshëm  të lëkurës, edhe për lëkurën më të ndjeshme dhe delikate  
not rated 2,800 L Lexo më tepër
So Bio Etic- Scrub Trupi me qumësht gomarice 150 ml
Scrub Trupi i pasuruar me Qumësht Gomarice, gjalp Kariteje (Shea Butter) dhe Aloe Vera. Tekstura kremoze dhe e butë e eksfolion lëkurën duke e lënë atë jashtëzakonisht të butë. Lëkura e trupit rigjenerohet dhe zbukurohet.
not rated 1,700 L Shto në shportë
So Bio Etic- Shampo trupi me gjalpin e Karitesë 650 ml
Krem dushi Bio me vaj Kariteje (Shea Butter) për lëkurë të thatë dhe të ndjeshme. SO'BiO Étic® ka zgjedhur vajin e çmuar të Karitesë (Shea Butter), i pasur me acide yndyrore, me efekt ushqyes dhe mbrojtës, në krijimin e këtij xheli dushi të tejmbushur me veti të shkëlqyera.  
not rated 2,000 L Lexo më tepër
So Bio Etic- Shampo trupi me lule Mallow 650 ml
Xhel dushi Bio me formulë hipoalergjike, me bazë lulen “Mallow”, qetëson dhe pastron edhe lëkurën më ndjeshme dhe reaktive. Gjinekologjikisht i testuar, i përshtatshëm për pastrim delikat. Përmban ekstrakt të lules Mallow, dhe falë kompozimeve të reja, pa sulfate*, menjëherë zbut lëkurën tuaj.  
not rated 2,200 L Lexo më tepër
So Bio Etic- Shampo trupi me Aloe Vera 650 ml
Xhel dushi Bio, hidratues me aloe vera, për të gjitha llojet e lëkurës. Ky xhel dushi ofron një hidratim unik dhe butësi të shkëlqyer edhe për lëkurat më të ndjeshme, në sajë të inovacionit të So Bio Etic, pa sulfate*. Étic® SO'BiO ka zgjedhur Aloen organike, e njohur për vetitë e saj hidratuese, e cila zbut lëkurën dhe e mbron atë gjatë gjithë ditës.  
not rated 2,000 L Lexo më tepër
So Bio Etic- Shampo trupi me qumështin e gomaricës 650 ml
Gel dushi bio për të gjithë familjen me qumështin e gomaricës.   Ky xhel dushi jashtëzakonisht i butë dhe hidratues, me një përbërje pa sulfate dhe sapun, siguron pastrimin delikat dhe të sigurtë edhe për lëkurën e ndjeshme.  
not rated 2,000 L Lexo më tepër
Gjalpi i Karitesë (Shea Butter) 100% 75 ml
Është 100% i pastër   Shea Butter mund të përdoret për fytyrën, flokët dhe trupin. Hidraton dhe rigjeneron qelizat e lëkurës duke i dhuruar lëkurës tuaj trajtimin e duhur.  
not rated 1,700 L Shto në shportë
Naturado – Argile Verte, Baltë e Gjelbër Pluhur 300 gr
Argjila e gjelbër është veçanërisht e pasur me minerale dhe është e përshtatshme për lëkurën me yndyrë dhe mikse. Shumë e rekomanduar për lëkurën me tendencë aknesh, pasi në mënyrë efektive rregullon sekretimin e yndyrës, forcon poret dhe heq qelizat e vdekura. Në sajë të vetive të saj detoksifikuese, pastron, tonifikon lëkurën dhe e lë atë të butë dhe rrezatuese.
not rated 1,020 L Shto në shportë
Acorelle- Sprajt për mbrojtje ndaj diellit SPF-50 100 ml
I ofron një mbrojtje shumë të lartë lëkurës së ndjeshme I përshtatshëm për fytyrën dhe trupin si dhe për fëmijët mbi 3 vjeç. Mbron në mënyrë efektive lëkurën e ndjeshme të fytyrës dhe trupit të fëmijëve të vegjël kundër UVA - UVB në sajë të përbërjes 100% natyrale dhe të çertifikuar.  
not rated 4,300 L Shto në shportë
Spray kundër mushkonjave 2 në 1, 75 ml
Bazuar në vajra esencial 100% përbërje natyrale Ky spray largon në mënyrë efektive mushkonjat dhe ndihmon në shmangien e pickimeve të bezdisshme. Ju mund ta sprucioni në trupin tuaj si dhe në ambjentin përreth. Një sintezë mjaft efikase e vajrave esencial organik si: Citronella, Geranium, Eukalipt dhe Levando, që do ju ndihmojë të keni netë të qeta vere!
not rated 1,800 L Shto në shportë
Naturado Krem Dielli SPF 15 Spray 100ml
-Mbrojtje e lartë -Nuk përmban aromë -Nuk përmban nanogrimca -Hidratues dhe veprim antioxidant. -Efektivisht mbron fytyrën dhe trupin kundër UVA – UVB falë përbërjes 100% natyrale dhe të çertifikuar. -Shmangni djegien nga dielli përmes këtij kremi bio që mbron dhe hidraton në thellësi lëkurën. -Formulimi i lehtë jo-ngjitës premton aplikim transparent pa shenja të bardha.
not rated 2,900 L Lexo më tepër
Acorelle- Spray për mbrojtje ndaj diellit fytyrë/trup SPF-30 100 ml
I ofron një mbrojtje shumë të lartë lëkurës së ndjeshme I përshtatshëm për fytyrën dhe trupin si dhe për fëmijët mbi 3 vjeç. Mbron në mënyrë efektive lëkurën e ndjeshme të fytyrës dhe trupit të fëmijëve të vegjël kundër UVA - UVB në sajë të përbërjes 100% natyrale dhe të çertifikuar. Ky sprajt transparent dhe i butë është aleati më i mirë për të mbrojtur lëkurën tuaj nga ekspozimi i diellit.
not rated 3,500 L Lexo më tepër
Naturado- Vaj esencial Dafine spray 50 ml
Duke përdorur vaj Dafine në kozmetikë: -Vaji mund të përdoret në fytyrë, trup dhe flokë. -Për rezultate më të mira mund të përzihet me vajra të tjerë vegjetale (jojoba, nigelle, Calendula ...) -Mund të përzihet me përbërës të tjerë për të përgatitur kozmetike në shtëpi (gjalpë karite, dyll të pastër, vajra esenciale ..)
not rated 2,280 L Lexo më tepër
Naturado- Vaj Lule Margaritë (Paquerette) spray 50ml
Veprimi dhe Përdorimi i vajit në kozmetikë: Emri latinisht i margaritës ka kuptim të pasur. Bellis perennis do të thotë e bukur, e përhershme, pra bukuri e përhershme. Ky karakterizim mund të përmbledhë dhe veprimin e vajit të margaritës. -Vaji i margarites, i njohur që nga lashtësia, kontribuon në mënyrë efektive për bukurinë dhe qëndrueshmërinë e gjirit. -Ai stimulon enët e gjakut dhe forcon indet e gjirit. Përdorimi i rregullt mban gjinjtë të fortë dhe rinore. -Rindërton konturet e fytyrës.
not rated 2,180 L Shto në shportë
Naturado- Vaj Millepertuis (St John’s Wort) 50 ml
Për përdorim të brendshëm: antiseptik, analgjezik, anti-inflamator, qetësues, anksiolitike, antidepresant, antioksidant, antiviral. Për përdorim të jashtëm: antiseptik, analgjezik, anti-inflamator, djegie nga dielli, irritimet, kruajtjet dhe djegiet e vogla. Indikacionet e zakonshme: Trajtimi i depresionit të butë, çrregullimeve psikosomatike, të lehta ose depresioni sezonal, ankth, shqetësim nervor. Përmirëson cilësinë e gjumit dhe ndihmon luftën kundër pagjumësisë. “Millepertuis” ndihmon për të reduktuar stresin. Redukton dhimbjet e muskujve të tilla si dhimbje barku, nevralgji. Trajtimi i shembje, plagëve, shërimin dhe djegie të shkallës së parë. Treguesit e tjerë: Reduktimin e simptomave që lidhen me menopauzë dhe PMS. Heq dhimbjet e dhëmbit.
not rated 2,150 L Shto në shportë
Ulje çmimi!
Lift Argan- Brume lactée hydratante Fleurs d’Orient 150 ml
Qumështi hidratues nga lule të Lindjes Qumështi i trupit hidraton pjesën e sipërme të lëkurës dhe përthithet lehtë nga i gjithë trupi. Me aromë të lehtë dhe të freskët, ky qumësht është i pasuruar me acid Hyaluronic natyral dhe me vaj organik ushqyes të Arganit, i cili zbut lëkurën, e hidraton dhe lë një aromë të freskët të luleve orientale. Dermatologjikisht i testuar.
not rated 2,400 L 1,200 L Lexo më tepër
Ulje çmimi!
Xhel / Krem organik per gjoksin me efekt tonifikues 100 ml
Më natyralja, më e fuqishmja e në të njëjtën kohë propozimi ideal për një gjoks të bukur dhe të fortë! Ky xhel përmban vajin organik të Arganit, vajin Tamanu dhe përbërësin e fuqishëm natyral Commipheroline që rrit aparencën e gjoksit, duke e bërë atë më të fortë, më të plotë, të hidratuar dhe natyrisht dinjitoz. Vetitë e përbërësve: -Vaji i Arganit: hidraton dhe rikthen pamjen rinore të gjoksit dhe të zonës së qafës për ti bërë të duken më të rigjeneruar. -Commipheroline natyrale: Përmirëson qëndrueshmërinë e lëkurës dhe ofron hidratim maksimal të gjoksit. -Vaj Tamanu: rimodelon konturin e gjoksit dhe zbut lëkurën.
not rated 2,700 L 1,350 L Lexo më tepër
Naturado- Shampo XXL 2/1 me ekstrakt Jasemine 1 L
Kjo shampo me jasemin, e kthen dushin tuaj në një arratisje të ëmbël në zemër të luleve të parajsës. Ky format është i përshtatshëm për një përdorim të përditshëm i cili kënaq të gjithë familjen. Më shumë se 99% të përbërësve janë me origjinë natyrale. Ëmbëlsia e mrekullueshme dhe shkuma kremoze e kësaj formule relakson trupin tuaj dhe ju dhuron shkëlqim dhe butësi flokëve normal dhe delikat. Evitoni kontaktin me sytë. Në rast të kundërt shpërlajeni menjëherë me ujë.
not rated 3,600 L Shto në shportë
Ulje çmimi!
Qumësht trupi dhe fytyre pas ekspozimit në diell 200 ml
Ndihmon lëkurën tuaj për ta ruajtur më gjatë ngjyrën e marrë nga dielli. 100% natyral. Pas ekspozimit në diell, qumështi Naturado ndihmon në ruajtjen e lagështisë natyrale të lëkurës duke ruajtur dhe ngjyrën e fituar. Ky qumësht hidraton dhe zbut intensivisht lëkurën dhe e ndihmon atë të rigjenerohet nga dëmi i shkaktuar nga ekspozimi në diell. Duke qenë një qumësht i butë dhe fluid, aplikohet lehtë sa herë që ju të dëshironi. Është i pasur me asete ushqyese dhe biologjike, nuk është i yndyrshëm dhe përthithet mjaft mirë nga lëkura duke e lënë atë lehtë të aromatizuar.
not rated 2,600 L 1,300 L Lexo më tepër
Acorelle- Sprajt aromatik për plazh 100 ml
Body Mist për diell dhe plazh! Përmban komponentë dritëndjeshëm. Aromatizon dhe freskon lëkurën gjatë banjos së diellit. Përmban 100% aroma natyrale vitaminë frutash të koncentruar në ujë: -limon -portokall -grejpfrut (qitro) -glicerinë perimesh. Zbut, freskon dhe rigjeneron lëkurën e fytyrës dhe trupit, duke e lënë të aromatizuar. Përmban filtër dielli.
not rated 2,400 L Lexo më tepër
Naturado- Vaj për nxirje me efekt hidratues për lëkurën e thatë 200 ml
Vaj organik me një teksturë jo të yndyrshme hidraton, zbut dhe ndriçon lëkurën tuaj. Me efekt nxirje nga dielli që zgjat Ajo përmban vajra të çmuar të tilla si vaj kokosi, vaj avokado, vaj kajsie dhe elaio Vuriti (burim i shkëlqyer i vitaminës b-carotene) që rrisin cilësinë unike të lëkurës.
not rated 3,200 L Lexo më tepër
Naturado- Gjalpë Karite, Vaj kokosi & Monoi 150ml
I përshtatshëm për fytyrën-trupin-flokët për kujdesin e lëkurës së thatë dhe të ndjeshme. Rigjenerues dhe ushqyes në sajë të kombinimit të dy përbërësve të veçantë: Gjalpë Karite dhe vaj kokosi, të cilët ofrojnë hidratim të fuqishëm dhe efekt anti-rrudhë. Veçanërisht i pasur me vitaminë E dhe acide yndyrore, ky krem hidraton lëkurën e fytyrës dhe të trupit duke rikthyer elasticitetin dhe vitalitetin.
not rated 2,700 L Shto në shportë
So Bio Etic- Vaj esencial Portokalli 15ml
Vetitë: -Qetësues - Zbutës -Lehtësimi i gjumit -Tonik i lëkurës -Stimulon tretjen -I jep shije të shkëlqyer ushqimeve dhe ëmbëlsirave -Pastron dhe freskon atmosferën Indikacionet: Ankth, nervozizëm, shqetësime Pagjumësia te fëmijët dhe të rriturit Çrregullime të tretjes, dispepsi Në kuzhinë, si aromatizues agrumesh
not rated 1,300 L Shto në shportë
So Bio Etic- Vaj esencial Limoni 15 ml
Emri botanik: Citrus limon Limoni është përdorur për herë të parë në Evropë në fund të shekullit të dymbëdhjetë, veçanërisht kundër sëmundjeve të ndryshme. Limoni është një pemë me shumë virtyte dhe cilësi dhe përdorimi i tij po lufton shumë probleme të jetës së përditshme. u Sicilia 100% i pastër, vaj esencial natyral i bujqësisë organike. Vetitë: -Antiseptik, Anti-bakterial -Qetësues, zbutës -Freskues i lëkurës * -Stimulon sistemin nervor
not rated 1,600 L Shto në shportë
Lift Argan 100% Argan Oil 100 ml
Vaj Argani Organik – Pa asnjë lloj trajtimi kimik Emri botanik: Argania spinosa Vendi i origjinës: Maroku Ky vaj 100% i pastër dhe i virgjër, presuar në të ftohtë, përfitohet nga fruti i pemës së Arganit, e cila rritet kryesisht në tokat e thata në jug-perëndim të Marokut. Vaji i Arganit është përdorur për shekuj me rradhë nga gratë e Marokut, për vetitë e tij medicinale dhe kozmetike që përmban.
not rated 3,800 L Shto në shportë