Ricin/Castor Oil Naturado 50ml
Përdorimi i vajit ricin: -Ai ka një veprim jashtëzakonisht efektiv kundër njollave kafe në fytyrë dhe duar. -Ai stimulon prodhimin e kolagjenit dhe elastinit në shtresat e thella të lëkurës. -Fakti që pengon zhvillimin e mikrobeve, e bën vajin ricin një pastrues të shkëlqyer, ideal si një produkt bazë, për pastrimin e fytyrës. -Meqënëse është shumë i butë, mund të përdoret për trajtimin e acarimeve tek sytë. -Forcon thonjtë. -Hidraton dhe rigjallëron flokët e dëmtuar dhe njollat e përhershme. -Përmirëson shëndetin e flokëve të thate, dhe i lë ato me shkëlqim. -Ul rënien e flokut dhe rrit densitetin e tyre, në mënyrë natyrale. -Rrit densitetin e vetullave dhe qerpikëve.  
not rated 1,700 L Shto në shportë
Vaji esencial Sauge Sclarée St Hilaire 10 ml
Emri botanik: Salvia Sclarea Vendi i origjinës: Francë -Vaji esencial organike Clary Sage ndihmon në rregullimin e ciklit të femrave. -Ajo mund të përdoret për periudha të dhimbshme menstruale, por edhe për të luftuar bakteret përgjegjëse për djersitje të tepruar. Clary Sage kultivohet në Evropën Jugore dhe në Azinë Perëndimore. Emri i tij latin "Salvia" do të thotë "për të shpëtuar": Sage është konsideruar si një bimë e shenjtë. Kjo bimë ka gjethe shumë aromatike.
not rated 3,950 L Lexo më tepër
St Hilaire – Vaj esencial Vanilje 10ml
Përdorimi: Në Kuzhinë- Përzieni disa pika të këtij ekstrakti në një sasi uji për të stimuluar oreksin Në kozmetikë- Përzini disa pika të këtij ekstrakti në kremin, vajin tuaj të banjës ose në një xhel dushi neutral për kujdes sa më të mirë të lëkurës.     Vetitë: Veprim qetësues Aromatizues Nxitës Hidratues, freskues Veprim kundër pagjumësisë dhe depresionit Shtoni disa pika ekstrakt Vanilje në çdo vaj trupi për të krijuar një produkt aromatik hidratues me veti të shkëlqyera. Disa pika Vanilje në një shampoo dushi neutrale, do të transformojnë dushin tuaj të përditshëm në një moment të personalizuar dhe relaksues nga tensioni i ditës. Masazhoni me një 1 pikë ekstrakt Vanilje mishrat e fëmijës suaj dhe ai do ndihmojë për të zbutur dhimbjen lidhur me dhëmbët e tij të parë. Vanilje ekstrakt do të ofrojë nota ekzotike për ëmbëlsirat, salcat, koktejet tuaj etj .... Dhe mos harroni se aroma e vaniljes ka veti të veçanta nxitëse. Shtoni disa pika në ujin e vaskës, në qirinj, për atmosferë apo edhe në pijen tuaj!    
not rated 2,850 L Lexo më tepër
St Hilaire–Vaj Esencial Rigoni 10ml
Vetitë e përdorimit: –Aktivitet i fortë antibakterial me spektër të gjerë –Anti-mykotik –Anti-inflamator –Imunitet –Tonik dhe veprim stimulus Indikacionet: –Infeksionet akute dhe kronike, infeksionet bakteriale apo virale, të frymëmarrjes: bronkit, gripit, sinusit –Infeksionet e traktit urinar –Sëmundjet infektive dhe parazitare të lëkurës –Stimulon i oreksit –Çrregullime gastrointestinale
not rated 2,670 L Lexo më tepër
Vaj Esencial Kanelle 10ml St Hilaire
Veçoritë: Ushqyes/tonifikues i përgjithshëm për trupin Antibakterial, me spektër të gjerë dhe efekt të lartë Stimulues/nxitës Indikacionet: Viruse, grip Depresion, melankoli Probleme të frymëmarrjes Libido i ulët
not rated 1,750 L Lexo më tepër