Acorelle- Deodorant Balm Citron & Mandarine Verte 40 gr
Deodoranti 100% natyral i Acorelle me vaj esencial të limonit & mandarinës jeshile redukton me efikasitet djersën dhe neutralizon aromat e pakëndshme gjatë 24 orëve, falë grimcave natyrale dhe vajrave esencialë që përmban. Aplikohet një herë në ditë në lëkurë të pastër e të shëndetshme.  Nuk duhet të përdoret mbi një lëkurë të dëmtuar apo sapo të depiluar. -Rekomandohet të lagështohet pak para përdorimit. -Pas hapjes të ruhet në një ambient të freskët. 100% origjinë natyrale.
not rated 1,580 L Shto në shportë
So Bio Etic- Shampo trupi me gjalpin e Karitesë 650 ml
Krem dushi Bio me vaj Kariteje (Shea Butter) për lëkurë të thatë dhe të ndjeshme. SO'BiO Étic® ka zgjedhur vajin e çmuar të Karitesë (Shea Butter), i pasur me acide yndyrore, me efekt ushqyes dhe mbrojtës, në krijimin e këtij xheli dushi të tejmbushur me veti të shkëlqyera.  
not rated 2,000 L Lexo më tepër
So Bio Etic- Shampo trupi me lule Mallow 650 ml
Xhel dushi Bio me formulë hipoalergjike, me bazë lulen “Mallow”, qetëson dhe pastron edhe lëkurën më ndjeshme dhe reaktive. Gjinekologjikisht i testuar, i përshtatshëm për pastrim delikat. Përmban ekstrakt të lules Mallow, dhe falë kompozimeve të reja, pa sulfate*, menjëherë zbut lëkurën tuaj.  
not rated 2,200 L Lexo më tepër
So Bio Etic- Shampo trupi me Aloe Vera 650 ml
Xhel dushi Bio, hidratues me aloe vera, për të gjitha llojet e lëkurës. Ky xhel dushi ofron një hidratim unik dhe butësi të shkëlqyer edhe për lëkurat më të ndjeshme, në sajë të inovacionit të So Bio Etic, pa sulfate*. Étic® SO'BiO ka zgjedhur Aloen organike, e njohur për vetitë e saj hidratuese, e cila zbut lëkurën dhe e mbron atë gjatë gjithë ditës.  
not rated 2,000 L Lexo më tepër
Naturado- Shampo XXL 2/1 me ekstrakt Jasemine 1 L
Kjo shampo me jasemin, e kthen dushin tuaj në një arratisje të ëmbël në zemër të luleve të parajsës. Ky format është i përshtatshëm për një përdorim të përditshëm i cili kënaq të gjithë familjen. Më shumë se 99% të përbërësve janë me origjinë natyrale. Ëmbëlsia e mrekullueshme dhe shkuma kremoze e kësaj formule relakson trupin tuaj dhe ju dhuron shkëlqim dhe butësi flokëve normal dhe delikat. Evitoni kontaktin me sytë. Në rast të kundërt shpërlajeni menjëherë me ujë.
not rated 3,600 L Shto në shportë
So Bio Etic– Shampo Verbena & Limon 300 ml
Për flokë normal dhe të yndyrshëm Një shampo me strukturë të butë, me bazë Verbenën organike, e cila ndihmon në zbutjen e skalpit dhe ndihmon në eleminimim e yndyrës. E pasuruar me vajin esencial të Limonit, pastron flokun në thellësi dhe ruan freskinë e tij më gjatë. 100% bazë bimore nga lëngu i aloe verës organike i cili ka veti hidratuese, përveç kësaj përmban sheqerna natyrale, për të mbrojtur dhe forcuar rrënjën e flokut.
not rated 1,200 L Shto në shportë
Shampo për kujdesin e flokut të lyer me Miglion e artë 200 ml
Flokët e lyer kërkojnë delikatesë, trajtim jo të ashpër dhe në të njëjtën kohë të ruajnë shkelqimin e ngjyrës gjatë gjithë kohës. Shampo për ruajtjen e ngjyrës Sanotint është specifikisht i dizenjuar për trajtimin e flokëve dhe ideale për larje te shpeshta. Derivat i Guar gum dhe ekstrakteve te Bamboo, garanton rigjenerim të nivelit ideal të hidratimit të flokëve. Përbërësit e antioksidantit të mirënjohur të vitaminës E, luftojnë thatësinë tipike të flokëve të trajtuar, duke rivendosur butësinë dhe shkëlqimin, ndërkohë që aksioni ushqyes dhe hidratues i ekstrakteve natyrale të Miglios i japin flokut shëndetin dhe pamjen shkëlqyese.
not rated 1,500 L Lexo më tepër
Shampo për larje të shpeshtë me Miglion e artë 200 ml
Kjo shampo është ideale për entuziastët e sportit dhe për ata që ju nevojitet të lajnë flokun e tyre cdo ditë. Përbërësit natyralë balsamikë të ekstrakteve të portokallit, ndihmojnë në mbrojtjen e skalpit të kokës. Ekstrakti natyral i Miglios i jep flokut shëndet dhe shkëlqim duke favorizuar delikatesën, pastrimin e thellë të skalpit të kokës pa shkaktuar mosbalancim hidrolipid.
not rated 1,500 L Shto në shportë
Shampo kundra zbokthit me Miglion e artë 200 ml
Kjo shampo eshtë veçanërisht e rekomanduar për flokët me zbokth, që kërkojnë pastrim të plotë. Falë përbërësve me efekt mbrojtës, zbutës dhe ushqyes të ekstrakteve natyralë Witchhazel dhe Tormentilla permban dhe efektet stimuluese, mbrojtëse dhe antioksidante të Lisit dhe Boronicës. Ky produkt është i aftë të përmirësojë mikroqarkullimin e skalpit. Prezenca e Walnut dhe Rhatany rrisin efektin anti-inflamator, efektin e pastrimin dhe qetësimit. Ekstrakti natyral i Miglios ushqen flokun, duke i dhënë atij shëndet dhe shkëlqim.  
not rated 1,500 L Shto në shportë
Shampo për flokë me yndyrë me Miglion e artë 200 ml
Falë përbërësve natyralë dhe rigjenerues të ekstraktit të pemës së Dragoit (Dragon Tree) në këtë shampo, sigurohet një pastrim i thellë i skalpit të kokës dhe performohet një aksion normal në shpërndarjen e sebumit. Ekstraktet natyrale të Witchhazel (Hamamelis), Sand Plantain dhe Kamomilit, favorizojnë një aksion mbrojtës, zbutës dhe pastrues, nderkohë që ekstraktet natyrale të St.John’s Wort (Hyperico) dhe Horse Chestnut, ndihmojnë në stimulimin e mikroqarkullimit. Ekstrakti natyral i Miglios ushqen flokun, duke i dhënë atij shëndet dhe shkëlqim.  
not rated 1,500 L Shto në shportë
Naturado- Bio for Men, Shkuma e Rrojës 150 ml
Populli Maori ishin mjeshtra në artin e tatuazheve të fytyrës dhe si pasojë e kësaj lëkura pa mjekër ishte e nevojshme. Për të patur një rruajtje të përsosur pa acarim, ata përdornin vajin e lules Tamanu para se të rruheshin. Hulumtim dhe studimet e shumta kanë përgatitur një shkumë rroje natyrale, pa alkool dhe gaz. Formula delikate e kësaj shkume me lulen Tamanu dhe ekstraktin e Papaja-s ju ofrojnë një lëkurë pa irritime, të butë dhe të mbrojtur.  
not rated 1,890 L Lexo më tepër
Ulje çmimi!
Naturado- Bio for Men- Shampo për Flokët dhe Trupin 200 ml
Shampo dushi me vajin e lules Tamanu dhe Papaja i dhuron trupit dhe flokëve një ndjenjë freskie dhe vitaliteti. Vaji i lules Tamanu i shenjtë për Maori-të, është nxjerrë nga një bimë shumë e rrallë që rritet në Polinezi. Ajo është përdorur në ritet tradicionale të këtij populli. Tani ajo përdoret në kozmetikë, në sajë të vetive antibakteriale, antioksidante dhe rigjeneruese.
not rated 1,300 L 650 L Shto në shportë
Naturando- Xhel dushi me Livando 200 ml
Arratisuni për një moment relaksues në zemër të Provences, falë këtij xheli dushi i cili ka në bazë të tij butësinë karakteristike të vajit esencial të livandos. Shkuma, me origjinë natyrale, butësisht pastron dhe e lë lëkurën tuaj të butë dhe me një aromë të këndshme.
not rated 1,380 L Lexo më tepër
Naturado- Balsam fructose për butësi dhe shkëlqim 200 ml
Ky balsam kombinon fruktozën e perimeve me aloe vera për të ushqyer flokun. Gjalpi i Karitesë dhe vaji i kokosit i japin flokëve butësi dhe shkëlqim.
not rated 2,000 L Lexo më tepër
Naturado- Shampo për Flokë të Thatë 200 ml
Me argjilë të bardhë dhe me trëndafilin e egër për forcim dhe ushqim të flokut. Baza e formulës së kësaj shampoje është argjila e cila ju dhuron një lëkurë të butë. Përbërësit e kësaj shampoje janë zgjedhur me kujdes, për të dhuruar një pastrim efikas dhe trajtim të flokëve të thatë. Argjila largon papastërtitë dhe toksinat duke forcuar flokët dhe skalpin. Argjila e bardhë, vaji i trëndafilit të egër dhe livando e ushqejnë dhe forcojnë lëkurën tuaj dhe i japing shkëlqim flokëve të thatë.
not rated 1,430 L Shto në shportë
Naturado- Shampo për Forcim të Flokut me Echinacea 200 ml
Me argjilë jeshile, Echinacea, hithër të bardhë dhe sherebelë për forcë dhe vitalitet natyral. Baza e formulës së kësaj shampoje është argjila e cila ju dhuron një lëkurë të butë. Përbërësit e kësaj shampoje janë zgjedhur me kujdes, për të dhuruar një pastrim efikas dhe për të trajtuar problemin e rënies së flokëve. Argjila largon papastërtitë dhe forcon flokët dhe skalpin. Argjila jeshile, vaji esencial i sherebelës, Echinacea dhe hithra e bardhë ndihmojnë në forcimin, vitalitetin dhe stimulojnë rritjen e flokëve.
not rated 1,430 L Shto në shportë
Naturado- Shampo për Flokë me Yndyrë 200 ml
Me trumzë, hithër të bardhë dhe argjilë rassoul për fleksibilitet. Baza e formulës së kësaj shampoje është argjila e cila ju dhuron një lëkurë të butë. Përbërësit e kësaj shampoje janë zgjedhur me kujdes, për të dhuruar një pastrim efikas dhe trajtim të flokëve me yndyrë. Argjila rassoul largon papastërtitë dhe forcon flokët dhe skalpin. Trumza, hithra e bardhë dhe argjila rassoul ju falin butësi si mëndafshi, përkuelshmëri dhe përshtatshmëri për flokët e yndyrshëm.
not rated 1,430 L Shto në shportë
Naturado- Shampo për flokët dhe trupin me Mente 1 L
Energji dhe shkëlqim. Me mente dhe klorofil. Me freskinë natyrale të mentes, kjo shampo bën shkumë jashtëzakonisht të butë. Me më shumë se 99% të përbërësve natyral kjo formulë i jep butësi trupit dhe flokëve tuaj dhe shkëlqim flokëve delikate. Evitoni kontaktin me sytë.  
not rated 3,600 L Shto në shportë
Naturado- Shampo për flokët dhe trupin me Kajsi 1 L
E gjithë ëmbëlsia e kajsisë në duart tuaja. Kjo shampo mund të përdoret nga të rriturit dhe fëmijët falë esencave të saj dhe ëmbëlsirës natyrale. Më shumë se 99% të përbërësve janë me origjinë natyrale. E pasur me vajin esencial të kajsisë, kjo shampo relakson trupin tuaj dhe u jep flokëve tuaj shkëlqim dhe fleksibilitet. Evitoni kontaktin me sytë.
not rated 3,600 L Shto në shportë
Shampo për trupin Ylang & Monoi 300 ml- So Bio Etic
Xhel dushi Bio me Ylang dhe Monoi.   Një udhëtim nën rrezet e diellit në Madagaskar ku do të zbuloni aromën e një tufe lulesh të bardha Ylang dhe aromën e plazheve ekzotike në verë.   Aromat dehëse që fshehin brenda udhëtime ekzotike, aroma mistike,  dhe plazhet imagjinare, ju ftojnë të mbyllni sytë dhe të ëndërroni.   Me një teskturë të butë,  pasuruar me aloe vera organike dhe aromën e saj të ëmbël, ky xhel dushi ushqen lëkurën dhe e shndërron dushin tuaj në një moment të këndshëm relaksi.   So Bio etic zgjodhi vajin e pastër të Ylang-ut i cili është një emblemë në ishullin e Madagaskarit.
not rated 1,200 L Lexo më tepër
Krem dushi me Bajame & Mjaltë 300 ml- So Bio Etic
Një udhëtim në zemër të Provencës me aromën nostalgjike të bajames dhe mjaltit. Dorëzojuni tërësisht përbërësve delikatë dhe aromës së ëmbël të bajames. Strukturë e butë, e pasuruar me vajin e bajames dhe aloe vera për një kujdes maksimal të lëkurës. Kthehuni pas në fëmijëri dhe dorëzojuni kujtimeve të këndshme e të ëmbla…   99% e totalit të përbërësve me origjinë bimore 16% e totalit të përbërësve  nga mbjellje biologjike
not rated 1,200 L Lexo më tepër
So Bio Etic–Shampo Trupi me Argan & Lule Portokalli 300 ml
Përjetoni një udhëtim imagjinar në zemër të Marokut, me kombinimin e dy përbërësve të çmuar : vajin e Arganit dhe lulet e sapoçelura të Portokallit. ‘Dehuni’ nga aroma tipike e Lindjes dhe freskia e luleve të sapoçelura. Me një teskturë të butë, pasuruar me aloe vera organike dhe me nje aroma të ëmbla, ky xhel dushi ushqen lëkurën dhe e shndërron dushin tuaj në një moment relaksues. So Bio zgjodhi vajin e Arganit Maroken, i cili është prodhuar nga organizata e grave Essaouria, që është edhe vendi i origjinës së Arganit, i cili është i njohur për vetitë e tij të shkëlqyera.   99% e totalit të përbërësve me origjinë natyrale 15% e totalit të përbërësve nga bujqësia organike
not rated 1,200 L Shto në shportë
Shampo për trupin me Jasmin 300 ml- So Bio Etic
Ndërmerrni një udhëtim imagjinar në Luginën e Nilit dhe përjetoni aromën marramendëse dhe të fortë të Jasminës Egjiptiane. Një kombinim unik i luleve të mrekullueshme të Lindjes.   Me një teskturë të butë, pasuruar me aloe vera organike dhe me nje aromë të ëmbël, ky xhel dushi ushqen lëkurën dhe e shndërron dushin tuaj në një moment relaksues.   So Bio etic+ zgjodhi Jasminën origjinale Egjiptiane, e cila është mbledhur nga prodhuesit vendas ndërsa, proçesi i distilimit zhvillohet në mënyrë tradicionale në Francë.
not rated 1,200 L Lexo më tepër
Shampo Trupi me Vanille de Tahiti 300 ml- So Bio Etic
Shijoni një udhëtim ekzotik në Tahiti, me aromën e këndshme dhe joshëse të Vaniljes origjinale. Me një teksturë kremoze,  pasuruar me aloe vera dhe me aromën e ëmbël të vaniljes, ky xhel dushi ushqen lëkurën dhe e transformon dushin tuaj në një moment relaksues dhe të paharrueshëm. So Bio zgjodhi llojshmërinë e shkëlqyer të vaniljens Tahitiane, e cila është mbledhur në mënyrë tradicionale dhe ceremoniale që nga viti 1841 në të gjithë zonën.   99% e totalit të përbërësve me origjinë natyrale 16% e totalit të përbërësve nga bujqësia organike
not rated 1,200 L Lexo më tepër
Shampo për Rigjenerimin e Flokut me Miglion e artë 200 ml
Pa paraben, pa ngjyrues sintetikë, pa PEG, Nikel i testuar, produkti përfundimtar i pa testuar te kafshët. (pH 5.4-5.7) Përdorimi: Aplikoni një sasi të vogël në flokë të lagësht, lëreni për disa minuta (3-5 minuta) dhe më pas shpërlajeni mirë kokën.
not rated 1,500 L Shto në shportë
Shampo për Flokë të Thatë me Miglion e Artë 200 ml
Pa paraben, pa ngjyrues sintetikë, pa PEG, Nikel i testuar, produkti përfundimtar i pa testuar te kafshët. (pH 5.5-6) Përdorimi: Aplikoni një sasi të vogël në flokë të lagësht, lëreni për disa minuta (3-5 minuta) dhe më pas shpërlajeni mirë kokën.
not rated 1,500 L Shto në shportë