VAJ UNIVERSAL- TE GJITHA MOSHAT –

VAJ UNIVERSAL- TE GJITHA MOSHAT – Ky vaj universal i thatë kombinon vajrat e arganit, bajames, avokados dhe kajsisë për të ushqyer lëkurën intensivisht dhe për ta mbrojtur atë. Ky vaj është i përshtatshëm për të gjitha moshat, dhe mund … Continued

not rated 1,020 L Shto në shportë
Xhel Dushi 3ne1 per Meshkuj me Ginger

Xhel dushi SO’BiO étic® –  me ginger organik nga Madagaskari, i cili njihet për virtytet e tij stimuluese, gjallëron trupin në çast. Aroma e tij pikante është energjike. Formula 3 në 1 është e lehtë për t’u përdorur dhe pastron … Continued

not rated 680 L Shto në shportë
Shampoo Me Verbena Dhe Limon

shampoo me verbena dhe limon Për Flokë normal me tendence te yndyrshem, përdorni këtë shampo verbena dhe vaj esencial limoni për të pastruar skalpin  dhe për të balancuar sebumin e tepërt. Flokët dhe skalpi do te ndihen me të freskëta.

not rated 920 L Shto në shportë
Conditioner Me Hibiscus
Conditioner Me Hibiscus Ky konditioner jep shkëlqim të shkëlqyeshëm. Falë ekstraktit të hibiskusit të pasur me antioksidantë dhe acidit laurik të marrë nga arra e kokosit, ai mbron shkëlqimin e ngjyrave të flokëve të trajtuar me ngjyra dhe siguron shkëlqim dhe elasticitet natyral.  
not rated 900 L Shto në shportë
Shampoo me Hibiscus
shampoo me hibiscus Për nje ngjyrë vibrante , kjo  shampo Hibiscus dhe kokos Acid Lauric mbron dhe ushqen flokët me e lyer. Shkëlqimi rikthehet falë hibiscus i cili vepron si një antioksidant.
not rated 980 L Shto në shportë
Conditioner Me Vaj Argani
Conditioner Me Vaj Argani Për flokët me shkëlqim, ky conditioner i bërë me vaj argani dhe acid oleik është përshtatur për flokë normalë deri në të thatë, përfshirë flokët pa shkelqim. Ajo zgjidh flokët dhe i bën fijet e flokëve më të zhdërvjellët. kreheri perdoret me lehtë dhe flokët janë të lëmuar dhe të mëndafshtë.
not rated 900 L Shto në shportë
Shampoo me argan
Shampoo me argan Për flokët me shkëlqim, kjo shampo me vaj Argani dhe Acid Oleik ushqen flokët normalë deri në të thatë, përfshirë flokët pa shkelqim. Elasticiteti I rikthehet, duke e lënë atë të mëndafshtë dhe madje edhe më me shkelqim.
not rated 980 L Shto në shportë
Conditioner me Vaj Ricini dhe Arginine
Conditioner me Vaj Ricini dhe Arginine Për flokët e mbrojtur, ky conditioner me të kastori dhe arginin është përshtatur për të gjitha llojet e flokëve, përfshirë flokët shumë të dëmtuar. Ajo i zgjidh dhe i rigjallëron flokët. kreheri perdoret  më e lehtë, dhe flokët janë të shendetshem dhe me te bute.
not rated 900 L Shto në shportë
Shampo Me Ricin Dhe Arginine
Shampo me ricin dhe arginine Për flokët e mbrojtur, kjo shampo me vaj ricini dhe argininë forcon flokët dhe eshte e pershtatshme per flokë normalë në flokë të dëmtuar. Flokët behen më të fortë dhe më të shëndetshëm nga rrënjët deri te majat. Aplikoni shampon e flokëve të mbrojtur Vaji i kastorit në flokë të lagur, deri sa te behet shkumë dhe masazhoni lëkurën e kokës. Shpëlajeni me kujdes. Mos harroni të aplikoni Kondicionerin e flokëve nga SO'BiO étic
not rated 980 L Shto në shportë
So Bio Etic- Xhel larës për BEBE 400 ml
Ky xhel larës hipoalergjenik pastron me delikatesë lëkurën dhe flokët e bebes tuaj. I pasur në glicerinë dhe në lëngun e pastër biologjik të Aloe Verës, formula e tij pastruese mundëson krahas pastrimit dhe hidratim të mirë të lëkurës. Duke respektuar në maksimum ekuilibrin e lëkurës delikate të bebeve, ky xhel larës nuk irriton sytë si dhe shpërlahet me lehtësi. Parfumi i tij karakteristik dhe i freskët i detyrohet aromave të luleve të ndryshme me origjinë 100% natyrale.
not rated 1,700 L Shto në shportë
Gjalpi i Karitesë (Shea Butter) 100% 75 ml
Është 100% i pastër   Shea Butter mund të përdoret për fytyrën, flokët dhe trupin. Hidraton dhe rigjeneron qelizat e lëkurës duke i dhuruar lëkurës tuaj trajtimin e duhur.  
not rated 1,700 L Shto në shportë
Naturado- Vaj esencial Dafine spray 50 ml
Duke përdorur vaj Dafine në kozmetikë: -Vaji mund të përdoret në fytyrë, trup dhe flokë. -Për rezultate më të mira mund të përzihet me vajra të tjerë vegjetale (jojoba, nigelle, Calendula ...) -Mund të përzihet me përbërës të tjerë për të përgatitur kozmetike në shtëpi (gjalpë karite, dyll të pastër, vajra esenciale ..)
not rated 2,280 L Lexo më tepër
Naturado Vaj esencial Jojoba 50 ml
-Ky vaj ka veti hidratuese, ajo bën të mundur largimin e papastërtive të skalpit, të cilat janë shkaku i çrregullimeve të skalpit dhe arsyeja kryesore e yndyrës qe shkaktohet në flokë. -Forcon flokun dhe ndihmon në rritjen e tyre. -Ai rikthen elasticitetin dhe hidratimin e lëkurës, sidomos pas ekspozimit në diell, ushqen lëkurën dhe lufton tendencën për puçrra dhe akne në fytyrë. -Ruan lagështinë e lëkurës dhe parandalon humbjen e ujit. -Përdoret në të gjitha tipet e lëkurave dhe është ideal për flokët me yndyrë. -Është i shkëlqyer për rrudhat e qafës dhe konturin e syve. -Shërben për të zbutur lëkurën pas një maskë bukurie dhe pas depilimit.
not rated 2,020 L Shto në shportë
Naturado- Shampo XXL 2/1 me ekstrakt Jasemine 1 L
Kjo shampo me jasemin, e kthen dushin tuaj në një arratisje të ëmbël në zemër të luleve të parajsës. Ky format është i përshtatshëm për një përdorim të përditshëm i cili kënaq të gjithë familjen. Më shumë se 99% të përbërësve janë me origjinë natyrale. Ëmbëlsia e mrekullueshme dhe shkuma kremoze e kësaj formule relakson trupin tuaj dhe ju dhuron shkëlqim dhe butësi flokëve normal dhe delikat. Evitoni kontaktin me sytë. Në rast të kundërt shpërlajeni menjëherë me ujë.
not rated 3,600 L Shto në shportë
Naturado- Vaj për nxirje me efekt hidratues për lëkurën e thatë 200 ml
Vaj organik me një teksturë jo të yndyrshme hidraton, zbut dhe ndriçon lëkurën tuaj. Me efekt nxirje nga dielli që zgjat Ajo përmban vajra të çmuar të tilla si vaj kokosi, vaj avokado, vaj kajsie dhe elaio Vuriti (burim i shkëlqyer i vitaminës b-carotene) që rrisin cilësinë unike të lëkurës.
not rated 3,200 L Lexo më tepër
Naturado- Shampo për rigjenerimin e flokut 200 ml
Shampo organike me veprim korrigjues që butësisht pastron dhe ushqen flokët që janë ekspozuar për një kohë të gjatë në diell, janë larë në pishinë me ujë me klor ose në det me ujë të kripur. Pasuruar me vaj Calendula, duke vepruar qetëson lëkurën e kokës dhe neutralizon efektet negative të kripës dhe të klorit. Floku rifiton butësinë, shkëlqimin dhe ndriçimin.
not rated 1,700 L Lexo më tepër
Lift Argan 100% Argan Oil 100 ml
Vaj Argani Organik – Pa asnjë lloj trajtimi kimik Emri botanik: Argania spinosa Vendi i origjinës: Maroku Ky vaj 100% i pastër dhe i virgjër, presuar në të ftohtë, përfitohet nga fruti i pemës së Arganit, e cila rritet kryesisht në tokat e thata në jug-perëndim të Marokut. Vaji i Arganit është përdorur për shekuj me rradhë nga gratë e Marokut, për vetitë e tij medicinale dhe kozmetike që përmban.
not rated 3,800 L Shto në shportë
So Bio Etic– Shampo Verbena & Limon 300 ml
Për flokë normal dhe të yndyrshëm Një shampo me strukturë të butë, me bazë Verbenën organike, e cila ndihmon në zbutjen e skalpit dhe ndihmon në eleminimim e yndyrës. E pasuruar me vajin esencial të Limonit, pastron flokun në thellësi dhe ruan freskinë e tij më gjatë. 100% bazë bimore nga lëngu i aloe verës organike i cili ka veti hidratuese, përveç kësaj përmban sheqerna natyrale, për të mbrojtur dhe forcuar rrënjën e flokut.
not rated 1,200 L Shto në shportë
Sanotint- Bojë flokësh/ Reflex nr. 58
Me Miglion e artë dhe me ekstrakte bimore natyrore. Nuk përmban amoniak, ujë të oksigjenuar dhe nuk dëmton flokët. Është delikat me flokët tuaj dhe përmban ekstratin e kamomilit, ullirit dhe milion e artë. Eleminohet gradualisht pas 5 ose 6 larjesh.  
not rated 1,800 L Shto në shportë
Sanotint- Bojë flokësh/ Reflex nr. 57
Me Miglion e artë dhe me ekstrakte bimore natyrore. Nuk përmban amoniak, ujë të oksigjenuar dhe nuk dëmton flokët. Është delikat me flokët tuaj dhe përmban ekstratin e kamomilit, ullirit dhe milion e artë. Eleminohet gradualisht pas 5 ose 6 larjesh.
not rated 1,800 L Shto në shportë
Sanotint- Bojë flokësh/ Reflex nr.56
Me Miglion e artë dhe me ekstrakte bimore natyrore. Nuk përmban amoniak, ujë të oksigjenuar dhe nuk dëmton flokët. Është delikat me flokët tuaj dhe përmban ekstratin e kamomilit, ullirit dhe milion e artë. Eleminohet gradualisht pas 5 ose 6 larjesh.
not rated 1,800 L Shto në shportë
Sanotint- Bojë flokësh/ Reflex nr. 55
Me Miglion e artë dhe me ekstrakte bimore natyrore. Nuk përmban amoniak, ujë të oksigjenuar dhe nuk dëmton flokët. Është delikat me flokët tuaj dhe përmban ekstratin e kamomilit, ullirit dhe milion e artë. Eleminohet gradualisht pas 5 ose 6 larjesh.
not rated 1,800 L Shto në shportë
Sanotint- Bojë flokësh/ Reflex nr. 54
Me Miglion e artë dhe me ekstrakte bimore natyrore. Nuk përmban amoniak, ujë të oksigjenuar dhe nuk dëmton flokët. Është delikat me flokët tuaj dhe përmban ekstratin e kamomilit, ullirit dhe milion e artë. Eleminohet gradualisht pas 5 ose 6 larjesh.
not rated 1,800 L Shto në shportë
Hair Lightening Kit me balsam të shtuar 125 ml
Pa paraben, pa ngjyrues sintetikë, Nikel i testuar, produkti përfundimtar i pa testuar te kafshët, dermatologjikisht i testuar. Është shumë e këshillueshme që të beni një test ndjeshmërie përpara se ta përdorni këtë produkt në mënyrë që të shmangni ndonjë reaksion alergjik. Me këtë produkt ju mund të ndriçoni vetë ngjyrën e flokëve tuaj nga 2-3 tone dhe të merrni një efekt të përshtatur. Mund ta shtoni në bojëra standarte ngjyruese ose mund ta aplikoni direkt ne flokë. Instruksione te detajuara janë të përfshira.
not rated 1,800 L Shto në shportë
Shampo për kujdesin e flokut të lyer me Miglion e artë 200 ml
Flokët e lyer kërkojnë delikatesë, trajtim jo të ashpër dhe në të njëjtën kohë të ruajnë shkelqimin e ngjyrës gjatë gjithë kohës. Shampo për ruajtjen e ngjyrës Sanotint është specifikisht i dizenjuar për trajtimin e flokëve dhe ideale për larje te shpeshta. Derivat i Guar gum dhe ekstrakteve te Bamboo, garanton rigjenerim të nivelit ideal të hidratimit të flokëve. Përbërësit e antioksidantit të mirënjohur të vitaminës E, luftojnë thatësinë tipike të flokëve të trajtuar, duke rivendosur butësinë dhe shkëlqimin, ndërkohë që aksioni ushqyes dhe hidratues i ekstrakteve natyrale të Miglios i japin flokut shëndetin dhe pamjen shkëlqyese.
not rated 1,500 L Lexo më tepër
Shampo për larje të shpeshtë me Miglion e artë 200 ml
Kjo shampo është ideale për entuziastët e sportit dhe për ata që ju nevojitet të lajnë flokun e tyre cdo ditë. Përbërësit natyralë balsamikë të ekstrakteve të portokallit, ndihmojnë në mbrojtjen e skalpit të kokës. Ekstrakti natyral i Miglios i jep flokut shëndet dhe shkëlqim duke favorizuar delikatesën, pastrimin e thellë të skalpit të kokës pa shkaktuar mosbalancim hidrolipid.
not rated 1,500 L Shto në shportë
Shampo kundra zbokthit me Miglion e artë 200 ml
Kjo shampo eshtë veçanërisht e rekomanduar për flokët me zbokth, që kërkojnë pastrim të plotë. Falë përbërësve me efekt mbrojtës, zbutës dhe ushqyes të ekstrakteve natyralë Witchhazel dhe Tormentilla permban dhe efektet stimuluese, mbrojtëse dhe antioksidante të Lisit dhe Boronicës. Ky produkt është i aftë të përmirësojë mikroqarkullimin e skalpit. Prezenca e Walnut dhe Rhatany rrisin efektin anti-inflamator, efektin e pastrimin dhe qetësimit. Ekstrakti natyral i Miglios ushqen flokun, duke i dhënë atij shëndet dhe shkëlqim.  
not rated 1,500 L Shto në shportë
Shampo për flokë me yndyrë me Miglion e artë 200 ml
Falë përbërësve natyralë dhe rigjenerues të ekstraktit të pemës së Dragoit (Dragon Tree) në këtë shampo, sigurohet një pastrim i thellë i skalpit të kokës dhe performohet një aksion normal në shpërndarjen e sebumit. Ekstraktet natyrale të Witchhazel (Hamamelis), Sand Plantain dhe Kamomilit, favorizojnë një aksion mbrojtës, zbutës dhe pastrues, nderkohë që ekstraktet natyrale të St.John’s Wort (Hyperico) dhe Horse Chestnut, ndihmojnë në stimulimin e mikroqarkullimit. Ekstrakti natyral i Miglios ushqen flokun, duke i dhënë atij shëndet dhe shkëlqim.  
not rated 1,500 L Shto në shportë
Shampo për flokë të dëmtuar / të trajtuar me Miglion e artë 200 ml
Kjo shampo për flokë të lyer, të dëmtuar ose për flokët permanentë, rigjeneron dhe forcon flokun, duke rritur efektin e mbrojtjes së skalpit. Prezenca e ekstrakteve natyrale të Kamomilit dhe Limonit (jeshil) i kthejnë flokut zbutjen, ushqyerjen dhe shkëlqimin natyral. Falë efektit qetësues dhe ushqyes të Passionflower, Yarrow dhe Helichrysum, gjithashtu dhe efektin ushqyes dhe zbutës të ekstraktit të Miglios, produkti përmirëson gjendjen e flokëve duke i lënë ato të buta dhë të rigjeneruara.  
not rated 1,500 L Shto në shportë
Maskë intensive e mëndafshtë me ekstraktin e artë të Miglios 200 ml
Një trajtim i vërtetë i bukurisë për rezultate të jashtëzakonshme: shkëlqim, butësi, lehtësisht të menaxhueshme, rënie më e paktë e flokëve gjatë krehjes. Falë komponentëve të tij zbutës që ushqejnë dhe mbrojnë flokun pa rënie të tyre, maska lehtësisht vesh fibrën e flokut duke parandaluar ndarjen e tyre. Menjëherë riparon flokun e dëmtuar dhe i jep efektin e shkëlqimit. Floku do të ushqehet dhe mbrohet si asnjëherë më parë nga ndotja dhe lagështia.
not rated 1,500 L Lexo më tepër
Ulje çmimi!
Acorelle –Silky dry oil 100ml spray
Esencë e mëndafshtë për Fytyrën-Trupin-Flokët me: Vaj Lulenate, Vaj i Arrës Braziliane, Vaj Luledielli, Vitaminë E. Një kombinim i dobishëm përbërësish që ushqejnë, mbrojnë, zbutin dhe kujdesin lëkurën në thellësi dhe njëkohësisht i ofron mbrojtje antioksidante. Pasuruar me vaj esencial Sandalwood i cili ndihmon në rigjenerimin, hidratimin dhe elasticitetin e duhur të lëkurës së fytyrës dhe trupit, gjithashtu në vitalitetin dhe shkëlqimin e flokëve. Përthithet lehtë dhe lë një aromë të lehta dhe të veçantë.
not rated 2,770 L 1,380 L Lexo më tepër
Acorelle – Glittering Dry Oil 50ml
Organik, vaj i thatë për fytyrën - trupin - flokët. I jep shkëlqim lëkurës dhe e nxjerr në pah atë. Përmban vaj organik luledielli me funksion zbutës, i pasur me acide yndyrore esenciale të nevojshme, vaj jojoba që nxit hidratimin e lëkurës dhe vaj organik Calendula që qetëson dhe zbut lëkurën. Vaj esencial Ylang – Ylang që përmban, tonifikon lëkurën duke i dhënë aromë të butë dhe të veçantë. Pasuruar me minerale natyrore mikrogrimca ngjyrë floriri. Ushqen dhe njëkohësisht shton shkëlqimin në lëkurën e fytyrës, trupit dhe flokëve. Përthithet menjëherë dhe e lë lëkurën pa yndyrë 100% aromë natyrore, me nota të vajit të portokallit dhe arganit.  
not rated 2,150 L Lexo më tepër
So Bio-Shampo me qumësht Bajame & Gomarice 300ml
E përshtatshme për flokë normal dhe të thatë. Një shampo me përmbajtje të lartë të qumështit të gomaricës e cila ushqen dhe ristrukturon flokët tuaj ndërsa përmbajtja e qumështit të bajames ndihmon flokët normal në të thatë të rifitojnë butësinë dhe shkëlqimin. Pasuruar me lëngun e pastër të Aloe Verës,  ndihmon në eleminimin e papastërtive dhe siguron mbrojtje maksimale të fibrës së flokut, floku juaj rigjenerohet dhe do të rritet shëndetshëm.
not rated 1,200 L Lexo më tepër
Ulje çmimi!
Naturado- Bio for Men- Shampo për Flokët dhe Trupin 200 ml
Shampo dushi me vajin e lules Tamanu dhe Papaja i dhuron trupit dhe flokëve një ndjenjë freskie dhe vitaliteti. Vaji i lules Tamanu i shenjtë për Maori-të, është nxjerrë nga një bimë shumë e rrallë që rritet në Polinezi. Ajo është përdorur në ritet tradicionale të këtij populli. Tani ajo përdoret në kozmetikë, në sajë të vetive antibakteriale, antioksidante dhe rigjeneruese.
not rated 1,300 L 650 L Lexo më tepër
Naturado- Balsam fructose për butësi dhe shkëlqim 200 ml
Ky balsam kombinon fruktozën e perimeve me aloe vera për të ushqyer flokun. Gjalpi i Karitesë dhe vaji i kokosit i japin flokëve butësi dhe shkëlqim.
not rated 2,000 L Lexo më tepër
Naturado- Shampo për Flokë të Thatë 200 ml
Me argjilë të bardhë dhe me trëndafilin e egër për forcim dhe ushqim të flokut. Baza e formulës së kësaj shampoje është argjila e cila ju dhuron një lëkurë të butë. Përbërësit e kësaj shampoje janë zgjedhur me kujdes, për të dhuruar një pastrim efikas dhe trajtim të flokëve të thatë. Argjila largon papastërtitë dhe toksinat duke forcuar flokët dhe skalpin. Argjila e bardhë, vaji i trëndafilit të egër dhe livando e ushqejnë dhe forcojnë lëkurën tuaj dhe i japing shkëlqim flokëve të thatë.
not rated 1,430 L Lexo më tepër
Naturado- Shampo për Forcim të Flokut me Echinacea 200 ml
Me argjilë jeshile, Echinacea, hithër të bardhë dhe sherebelë për forcë dhe vitalitet natyral. Baza e formulës së kësaj shampoje është argjila e cila ju dhuron një lëkurë të butë. Përbërësit e kësaj shampoje janë zgjedhur me kujdes, për të dhuruar një pastrim efikas dhe për të trajtuar problemin e rënies së flokëve. Argjila largon papastërtitë dhe forcon flokët dhe skalpin. Argjila jeshile, vaji esencial i sherebelës, Echinacea dhe hithra e bardhë ndihmojnë në forcimin, vitalitetin dhe stimulojnë rritjen e flokëve.
not rated 1,430 L Shto në shportë
Naturado- Shampo për Flokë me Yndyrë 200 ml
Me trumzë, hithër të bardhë dhe argjilë rassoul për fleksibilitet. Baza e formulës së kësaj shampoje është argjila e cila ju dhuron një lëkurë të butë. Përbërësit e kësaj shampoje janë zgjedhur me kujdes, për të dhuruar një pastrim efikas dhe trajtim të flokëve me yndyrë. Argjila rassoul largon papastërtitë dhe forcon flokët dhe skalpin. Trumza, hithra e bardhë dhe argjila rassoul ju falin butësi si mëndafshi, përkuelshmëri dhe përshtatshmëri për flokët e yndyrshëm.
not rated 1,430 L Shto në shportë
Naturado- Shampo për flokët dhe trupin me Mente 1 L
Energji dhe shkëlqim. Me mente dhe klorofil. Me freskinë natyrale të mentes, kjo shampo bën shkumë jashtëzakonisht të butë. Me më shumë se 99% të përbërësve natyral kjo formulë i jep butësi trupit dhe flokëve tuaj dhe shkëlqim flokëve delikate. Evitoni kontaktin me sytë.  
not rated 3,600 L Shto në shportë
Naturado- Shampo për flokët dhe trupin me Kajsi 1 L
E gjithë ëmbëlsia e kajsisë në duart tuaja. Kjo shampo mund të përdoret nga të rriturit dhe fëmijët falë esencave të saj dhe ëmbëlsirës natyrale. Më shumë se 99% të përbërësve janë me origjinë natyrale. E pasur me vajin esencial të kajsisë, kjo shampo relakson trupin tuaj dhe u jep flokëve tuaj shkëlqim dhe fleksibilitet. Evitoni kontaktin me sytë.
not rated 3,600 L Shto në shportë