Mouthwash -Sea Fresh- 473 ml

Mouthwash -Sea Fresh-  473 ml Për një buzëqeshje që shndrit! Larësit e gojës të Jason të përbëra me produkte natyrale si #SodiumBicarbonat #Silic #KarbonatKalciumi ndihmojnë ne zbardhjen e mishërave të dhëmbëve , në largimin e papastërtive dhe te gurëzave.   Mënyra … Continued

not rated 1,360 L Lexo më tepër
Cosval- PC 28 GEL 125 ml
SOS! Xhel bimor për veprim të menjëhershëm. Xhel me veti qetësuese në sajë të përbërësit aktiv bimor. Në mënyrë drastike zvogëlon dhimbjet reumatike, dhimbjet e nyjeve, relakson muskujt dhe zvogëlon ndjenjën e lodhjes fizike.   Përmban: -Ekstrakt Arnica që stimulon mikroqarkullimin, -Symidas ekstrakt- efekt qetësues, -Perna canaliculus- molusk deti me veprim analgjezik dhe anti-inflamator, -Devil's claw- në sajë të vetive anti-inflamatore dhe analgjezike, është përdorur gjerësisht në reduktimin e dhimbjeve të nyjeve, -Vajra esencialë si limoni, trumza e kuqe, livando, dhe Bitter. Ideale për njerëzit që vuajnë nga artriti, reumatizma, lodhja  fizike, stërvitja intensive /sportive etj.
not rated 2,300 L Shto në shportë
P.C. 28 PLUS 20 tabs
Suplement ushqimor me ekstrakte perimesh. Ndihmon në eleminimin e dhimbjeve në mënyrë natyrale.
not rated 2,100 L Lexo më tepër
P.C. 28 COMPLEX 30 tabs
Suplement ushqimor me ekstrakte perimesh. Për mbrojtjen e kërceve dhe nyjeve. Tableta me:
 • Perna Canaliculus
 • Devil's claë
 • Parthenio
 • Glucosamine
 • Chondroitin
not rated 3,000 L Lexo më tepër
PHYTOCEUTIC- ProRoyal Ekstrakt Propolis 100 %
100% ekstrakti i Propolisit ProRoyal. Të gjitha përfitimet e kosheres për të forcuar trupin dhe për të luftuar kundër viruseve të dimrit. Propolisi është një përbërës i bërë nga bletët nga sekrecionet dhe substancat e marra nga bimë të caktuara, e cila ka veti anti-infektive, shëruese dhe antibakteriale. Përdoret në fillim të stinës së dimrit. Përmban 100% ekstraktin e Propolisit që kontribuon në funksionimin e sistemit imunitar.
not rated 2,500 L Shto në shportë
PROROYAL ROYAL JELLY BIO 30ML (QUMËSHTI I BLETËS)
100% I PASTER Royal Jelly biologjik. Importohet i amballazhuar, origjina Franca * Qumështi i bletës është një produkt i pastër natyral i prodhuar nga bletët: përbërësi kryesor i ushqimit të bletës mbretëreshë e cila jeton pesë vjet ndryshe nga bletët punëtore që jetojnë vetëm 45 ditë. Falë përbërjes së tij unike dhe të paimitueshe Qumështi i Bletës është një produkt që plotëson nevojat familjes. Proroyal Royal Jelly bio ofron të gjitha vlerat ushqyese thelbësore, vitamina, aminoacidet, minerale dhe element të tjerë për të forcuar mbrojtjen dhe vitalitetin e gjithë familjes.
not rated 8,800 L Shto në shportë
PHYTOCEUTIC- Proroyal Forme Kid 10 x 10ml
Seri organike me bazë produktet e bletës, formuluar në mënyrë specifike për fëmijët mbi 4 vjeç. Shtesë organike për fëmijët me propolis, qumësht blete, dhe barin e bletës. Forcon trupin, ndihmon fëmijët për t'u përshtatur, dhe për rezultate më të mira në ritmet e shkollës.
not rated 2,400 L Shto në shportë
PROROYAL ORGANIK, KOKTEJ FORCUES 20 X 10ML
Përbërje organike e koncentruar për përforcimin dhe fuqizimin e organizmit Rekomandohet sidomos në periudha me kërkesa në rritje të tilla si:
 • Ndërrimi i stinëve
 • Provimet
 • Stresi
 • Aktivitet intensiv fizik
 • Renia e imunitetit
 • Lodhje-Këputje
 • Shërim
not rated 4,500 L Shto në shportë
Phytoceutic- VAJ ONAGRE – BOURRACHE 180 tabs
Acidi linoleik i njohur si GLA ndihmon në mënyrë të konsiderueshme në rregullimin e veprimit të hormoneve të trupit të femrës duke ndihmuar për të lehtësuar simptomat e sindromit premenstrual ose menopausal Për më tepër është veçanërisht i dobishëm në hidratimin dhe rrezatimin e lëkurës dhe trajtimin e duhur të stresit të përditshëm. Të gjitha vetitë e vajit aguliçe të kombinuara dhe me vajin bourrache organic, kontribuojnë për të korrigjuar dhe hidratuar thellë lëkurën e fytyrës.
not rated 5,500 L Lexo më tepër
Phytoceutic- ONAGRE OIL 120 tableta
Acidi gama linoleik, i njohur si GLA ndihmon në mënyrë të konsiderueshme në rregullimin dhe veprimin e hormoneve të trupit të femrës, pra ndihmon për të lehtësuar simptomat e sindromës pre-menstruale ose gjatë menopauzës. Për më tepër, ka efekt veçanërisht të dobishëm në hidratimin dhe shkëlqimin e lëkurës, si dhe trajtimin e duhur të stresit të përditshëm.
not rated 5,000 L Shto në shportë
Avogel–Urticalcin® tabs
Urticalcin®/ Burim bimor i kalciumit Kompozim me bazë hithrën e freskët, e pasur në kalcium biologjik .100% përthithshmëri. Treguesit: osteoporoza, flokë dhe thonj të brishtë, maturim i ngadalshëm i dhëmbëve, shtatzani, ushqyerje me gji, shërim i frakturave, plagë, parandalim i kariesit të dhëmbëve, ftohje dhe grip, kurim nga sëmundje.
not rated 2,820 L Lexo më tepër
Avogel–Urtica® 50ml
Urtica®/Detoksifikues bimor (acid në urinë, artrit, anemi, prostat) Ekstrakt nga bimë e freskët e hithrës (Urtica)  Përdoret: artrit ural, nivel I lartë I acideve në urinë, anemi, artrit, hipertrofi e prostatit, ekzema, detoksifikim.
not rated 2,300 L Lexo më tepër
Avogel–Plantaforce Herbmare
HERBAMARE (kube gatimi) Koncentrat perimesh për supë dhe gatime te ndryshme. Përdoret në supa dhe përgatitje salcash: nje kub per ½ litër ujë. Përbërësit: kripë deti 48.8 %, vaj Palme, maltodextrin* (nga misri), sheqer kanei papërpunuar, ekstrakti i majasë, perime të ndryshme (majdanoz, karrota, pastinak, pras, qepë), ekstrakt i çikores, erza (kurkuma, hudhër, lovage, mace), kerpudha shitake*. *Përbërës nga kultivime biologjike. Pa Laktozë dhe Gluten.
not rated 580 L Lexo më tepër
Avogel–Trocomare
Trocomare:Kripë me aromë, me spec të kuq, perime dhe bimë. Trocomare është një përzierje, e perimeve dhe erzave të rritura nga kultivime organike dhe të tretura në rrikë të freskët dhe në kripë deti natyrore. Përbërësit: Kripë deti (93.6%), perime dhe erza aromatike (6%), selino*, presh*, lakra*, qepë*, chives*, majdanoz*, lovage*, spec i kuq*, hudhër*, rrikë*, borzilok*, manxuranë*,  rozmarinë*, trumzë*, leshterikë (0.4%).
not rated 890 L Lexo më tepër
Avogel–Echinacea bonbons
Karamele Echinacea: Format i vogel. Me echinacea, vitaminë C natyrale, black currant, për dhimbje fyti dhe fuqizim imuniteti. 
not rated 350 L Lexo më tepër
Avogel–Santasapina bonbons
Karamele Santasapina Karamele nga sythet e bredhit të egër, mjaltë, sheqer i papërpunuar, shurup glukoze, koncentrati i lëngut të dardhës, ekstrakt malt, vaj mente, menthol, vaj bredhi për kollën dhe dhimbje fyti. 
not rated 590 L Lexo më tepër
Avogel–Salvia bonbons
Karamele Salvia Me sherebelë, mjaltë, vitaminë C natyrale dhe acerola.
not rated 590 L Lexo më tepër
Avogel– Echina-C bonbons
Karamele nga bimë të freskëta Karamele Echina-C: Me ekinacea, vitaminë C natyrale, black currant, për dhimbje fyti dhe shtim imuniteti. 
not rated 500 L Lexo më tepër
Avogel–Po-Ho oil stick
Po-Ho oil stick Stick për hundët, me përbërje esencash vajore nga 5 bimë të freskëta (Peppermint, Eucalyptus, Juniper, Caraëay, Fennel). Përdoret: Bllokim hundësh, rrjedhje nazale, ftohje, dhimbje muskujsh, dhimbje koke, dhimbje fyti.
not rated 720 L Lexo më tepër
Avogel–Po-Ho oil
Po-Ho oil Pikatore për hundët me përbërje esencash vajore nga 5 bimë të freskëta (Peppermint, Eucalyptus, Juniper, Caraway, Fennel). Përdoret: Bllokim hundësh, rrjedhje nazale, ftohje, dhimbje muskujsh, dhimbje koke, dhimbje fyti.
not rated 1,850 L Lexo më tepër
Avogel–Symphytum creme
Symphytum Krem Krem i pasur me përbërës kundër rrudhave për ditën dhe natën me bazë echinacea të freskët nga kultivimet organike të Bioforce.  Përmban bimën Symphytum e cila ka aftësi ripërtëritëse në lëkurën e vjetëruar dhe të lodhur. Të mbahet larg nga fëmijët.
not rated 1,430 L Lexo më tepër
Avogel–Bioforce Cream
Bioforce Krem Pomadë e trashë me 7 bimë të freskëta nga mbjelljet biologjike të Bioforce.  Përmban kamomil, kalendula, vaj lule basani, sherebelë, avokado, dyllë, anti-inflamator, anti-septik dhe veti qetësuese.
not rated 1,430 L Lexo më tepër
Avogel–Echinacea 75ml
Echinaforce- pastë dhëmbësh Produkte për kujdesin oral  PA kimikate shtesë, Laureth sulfate, Sodium laurel, ngjyrues dhe konservantë. Dentaforce: Seri me bimë të freskëta për kujdesin oral me veprim antiinflamator, antimikrobial dhe veti kuruese. Përdoret: Ulçerat në gojë-pezmatim, aromën e keqe, higjienën orale (kundër bakterieve të mishrave të dhëmbëve dhe formimit të gurëzave). Pastë bimore me një shije freskuese me ekinacea, mente, rozmarinë, eukalipt nga mbjelljet biologjike te Bioforce Përdoret: inflamacion i mishrave të dhëmbëve, hemoragji, ndjeshmëritë e mishrave të dhëmbëve. Të mbahet larg nga fëmijët.
not rated 980 L Lexo më tepër
Avogel–Dentaforce 75ml
Dentaforce- pastë dhëmbësh  Produkte për kujdesin oral PA kimikate shtesë, Laureth sulfate, Sodium laurel, ngjyrues dhe konservantë. Përdoret: Ulçerat në gojë-pezmatim, aromën e keqe, higjienën orale (kundër bakterieve të mishrave të dhëmbëve dhe formimit të gurëzave). Pastë natyrale me një shije freskuese dhe të pëlqyeshme nga 13 bimë të ndryshme të freskëta.
not rated 980 L Lexo më tepër
Avogel–Dentaforce Spray
Dentaforce-Spray për gojën Produkt për kujdesin oral. PA kimikate shtesë, Laureth sulfate, Sodium laurel, ngjyrues dhe konservantë. Treguesit: Ulçerat në gojë-pezmatim, aromën e keqe, higjienën orale (kundër bakterieve të mishrave të dhëmbëve dhe formimit të gurëzave), peridontiti.
not rated 980 L Lexo më tepër
Avogel–Dentaforce 100ml
Dentaforce-gargarë për gojën Produkt për kujdesin oral. PA kimikate shtesë, Laureth sulfate, Sodium laurel, ngjyrues dhe konservantë.  Dentaforce: Seri me bimë të freskëta për kujdesin oral me veprim antiinflamator, antimikrobial dhe veti kuruese.
not rated 1,670 L Lexo më tepër
Avogel–Echinaforce Throat
Echinaforce®– Echinaforce Protect®–Echinaforce Junior®–Echinaforce Throat Spray®/Antibiotik natyral, parandalues dhe terapeutik/ Ekstrakt, tableta dhe spray nga Echinacea e freskët (Echinacea purpurea).  –Spray për zgavrën e faringut (Throat Spray)
not rated 2,320 L Lexo më tepër
Avogel–Echinaforce Junior® tabs
Echinaforce®  – Echinaforce Protect® –Echinaforce Junior® –Echinaforce Throat Spray® /Antibiotik natyral, parandalues dhe terapeutik/ Ekstrakt, tableta dhe spray nga Echinacea e freskët (Echinacea purpurea).  Junior (tableta që përtupen me shije portokalli)
not rated 2,700 L Lexo më tepër
Avogel– Echinaforce Protect®
Echinaforce®  – Echinaforce Protect® –Echinaforce Junior® –Echinaforce Throat Spray® /Antibiotik natyral, parandalues dhe terapeutik/ Ekstrakt, tableta dhe spray nga Echinacea e freskët (Echinacea purpurea).  Tableta (treten në gojë ose kaptohen) 
not rated 2,530 L Lexo më tepër
Avogel–Echinaforce® 50ml
Echinaforce®  – Echinaforce Protect® –Echinaforce Junior® –Echinaforce Throat Spray® /Antibiotik natyral, parandalues dhe terapeutik/ Ekstrakt, tableta dhe spray nga Echinacea e freskët (Echinacea purpurea).  Ekstrakti Treguesit: infeksione virale( ftohje, grip, sindroma e lodhjes kronike). Infeksione mikrobiale të rrugëve të sipërme të frymëmarrjes (otit, bajameve, faringut, laringut). Infeksione të traktit urinar. Infeksione të lëkurës. Infeksione fungale (myk i lëkurës, candida).
not rated 2,100 L Shto në shportë
Avogel–Spilanthes ®
Spilanthes ®  (Antimykotik bimor) Ekstrakt nga bimë e freskët spilathes (Spilanthes) Vetitë: Antimykotik, anti-inflamator, analgjezik lokal. Treguesit: kundër mykut të lëkurës, mykut të thonjve, mykut të skalpit të flokëve.
not rated 1,960 L Lexo më tepër
Avogel–Santasapina 100ml
Shurup nga sythet e bredhit të egër (Picaea abietis) Treguesit: Kollë e thatë. Ngjirje zëri dhe bllokim hundësh. Dhimbje fyti-skuqje fyti (faringit-laringit). Rrjedhje hundësh-çliron rrugët e frymëmarrjes.
not rated 1,520 L Lexo më tepër
Avogel–Passiflora 50ml
Vetitë tradicionale të bimës: Relaksues, anti-stres, antispasmatik, qetësues, upnotik. Përdoret: kundër ankthit intensiv . Shqetësimit. Rrahjeve të shpeshta. Dhimbje nervore. Dhimbje menstruale. Ndërprerje e terapisë me antidepresiv kimik.
not rated 2,430 L Lexo më tepër
Avogel–Nephrosolid
Treguesit: Gurë ose rërë në veshka. Infeksionet e urinës-mikroflegmoni/infeksione të veshkave dhe të fshikëzës së urinës (kisteve, uretriti). Enjtje (në sy ose pjesë të tjera të trupit) të cilat shkaktohen nga mbajtja e lëngjeve dhe akumulimit të toksinave.
not rated 2,320 L Lexo më tepër
Avogel–Molkosan Flora Balance®
Probiotik i pasur në L (+) acid laktik, antioxidant, prodhuar nga qumësht bio, pa laktoze, pa kalori. Pranuar nga VEGJETARIANËT. Ndër të tjera përmban: Vitaminat B1, B2, B3, B5, B6, B12, acid folik, Vitaminë A, Vitaminë C, kalcium, magnez, hekur, etj. Treguesit: fryrje, gazra, kapsllëk, normalizon sheqerin, dobëson.
not rated 2,490 L Lexo më tepër
Avogel–Milk Thistle complex®
Tretësirë nga kombinimi i bimëve të freskëta me bazë Milk thistle (gjëmb gomari) Treguesit: Abuzim me ilaçet, abuzim me alkoolin, detoksifikim nga ndotjet e ambjentit, metalet e rënda, viruset. Dehjet e përsëritura. Mbron dhe rigjeneron mëlçinë. Tretje e keqe e ushqimeve me yndyrë. Fryrje mbas vakteve me yndyrë. Aknet e adoleshencës. Psoriazis. Yndyrë ne mëlçi. Përmbajtje e lartë e enzimave në mëlçi.
not rated 3,250 L Shto në shportë
Avogel–Atrosan (Rheuma–Tabs)
Atrosan (Rheuma – Tabletten) / Qetësues natyral – anti-inflamator. Tableta nga rrënjët e Harpagophytum procumbens (Harpago). Treguesit: Artrit (osteoartrit, periartrit etj), artrit reumatoid, artrit i acaruar, dhimbje muskujsh, dëmtime të muskujve, artrit urinar, legamente.
not rated 4,000 L Lexo më tepër
Avogel–Omega 3 complex
Përzierja e parë 100% bimore omega3 yndyrna nga ekstrakti i bimës së freskët të linit në presim të ftohtë, dhe vaj esencial nga mikroalga të pastërtisë së lartë. Treguesit: Kundër plakjes. Për shëndetin e zemrës-shëndetin shpirtëror. Përmirëson funksionin e trurit-kujtesën. Arterioskleroza-hiperkolisterinemia. Hipertriglicerilemia-hipertension. ÇEKUILIBRIM. Hiperaktivitet. Ngadalëson sëmundjen Alzheimer. Kundër inflamacionit-artritit. Gjatë shtatzanisë dhe ushqyerjes me gji.
not rated 2,890 L Lexo më tepër
Avogel–Glucosamin Plus
Tableta nga glukozaminë jo shtazore dhe trëndafil i egër. Përdoret: Osteroartrit, dhimbje ose traumatizim i ligamenteve, artrit reumatik, sporeolatroza, shtrembërim i diskut, dëmtim i kërcit dhe ligamenteve.
not rated 3,500 L Lexo më tepër
Avogel–Geriaforce 50ml
Tretësirë nga Ginko i freskët Treguesit: Kujtesë e dobët, humbje ekuilibri, marrje mendsh, zhurma në vesh, ftohje e këmbëve dhe duarve si rezultat i pleqërisë, sëmundjes së Reynaud,  Klaudikacionit të përhershëm (dhimbje që shfaqet mbas aktivitetit fizik për shkak të arteriosklerozës).
not rated 2,660 L Lexo më tepër