Kolagjeni 4U i lëngshëm

posted in: blog | 0

Kolagjeni në formë xhelatinë, eshte përdorur si një produkt ushqimor në gatim për mbi 100 vjet, i njohur për vetite e tij për flokët dhe thonjte. Kolagjeni është një proteinë thelbësore strukturore, e cila ushqen tendinat, nyjet, muskujt, lëkurën, floket … Continued

Oil Wild Rose Rosalia 50ml

posted in: blog | 0

Vaji Organik i Trëndafilit të Egër 50ml Emri botanik: Rosa aff. Rubiginosa L/ Rosa canina Përshkrimi: 100% vaj i pastër dhe organik i përpunuar me presim të errët, i cili rrjedh nga fruti i trëndafilit të egër. Nuk i nënshtrohet … Continued

Rabenhorst- Lëng Aronia 330 ml

posted in: I pakategorizuar | 0

Rabenhorst- Lëng Aronia 330 ml Aronia: fruti përmban vitamina: A, B1, B2, B3, B5, B6, B9, C, E, K, P. E veçanta e Aronias është pakrahasimisht përmbajtja e lartë e polyphenols, vitamina jetike p. Përmbajtja e pektinit në bimë ndihmon … Continued

Vaj Harpagophytum, Naturado 50ml

posted in: blog | 0

Vaj Harpagophytum, Naturado 50ml Emri botanik: Harpagophytum procumbens Vendi i origjinës: France Përshkrimi: 100% vaj i virgjër, i pastër. Prodhohet në presim të errët dhe ujë të ftohtë, që rrjedh nga tretja e rrënjës se Harpagophytum në vaj luledielli. Nuk … Continued

Shtëpi e pastër, me ”arsenalin” … e natyrës!

posted in: blog | 0

Shtëpi e pastër, me ”arsenalin” … e natyrës! Ecolife dhe Mjedisi Kurrë nuk është vonë për t’iu vënë frenë gjërave të pa shëndetshme, veçanërisht kur ato ndikojnë në cilësinë e jetës, duke filluar sigurisht nga shtëpia jonë! Tani që pranvera … Continued

Vlerat e Fidanëve të Njomë (mbretëria e botës bimore)

posted in: blog | 0

Sprouting është proçesi kur farat kanë mbirë dhe konsumohen ose të papërpunuara ose të ziera. Farërat e shumë llojeve, përfshirë drithëra dhe fasule, janë përdorur për mbjellje te tilla. Një shumëllojshmëri e përfitimeve shëndetësore dhe ushqyese mund të merren nga … Continued

Kripa e Himalajes

posted in: blog | 0

SALTIC- Himalayan Crystal Salt Ushqime te Shijshme. Më pak Kripë, më Shumë Shëndet. Një nga përdorimet e shumta dhe me të përhapura të Kripes se Himalajes, është në kuzhinë! Kripa SALTIC është zgjedhur nga minierat e kripes te cilësise se … Continued