Rabenhorst- Lëng Aronia 330 ml

posted in: I pakategorizuar | 0

Rabenhorst- Lëng Aronia 330 ml

Aronia: fruti përmban vitamina: A, B1, B2, B3, B5, B6, B9, C, E, K, P.
E veçanta e Aronias është pakrahasimisht përmbajtja e lartë e polyphenols, vitamina jetike p.

Përmbajtja e pektinit në bimë ndihmon për të absorbuar dhe për të mbrojtur organizmat nga rrezatimi.
Për më tepër fruti është konsideruar shumë i dobishëm për trupin e njeriut pasi:

 

1. normalizon presionin e gjakut

2. Ndihmon te luftojmë hypertensionin, 50ml tre herë në ditë.

3. Ndalon dhe trajton një sërë sëmundje kardiovaskulare.

4. Forcon indet lidhës.

5. Ai redukton nivelet e hormoneve të stresit.

6. Shkaqet e lirimit te substancave radioaktive dhe metalet e rënda.

7. Ndihmon trajtimin e kancerit.

8. Ai ka aktivitet të fortë antioksidant

9. Rrit vitalitetin e trupit, kapërcen çrregullime nervore, lodhje, stimulon rigjenerimin e muskujve dhe indeve, formimin e gjakut dhe metabolizmit.

10. Ai ka veti antiseptike: perberes i fuqishëm për të luftuar virusin e gripit. Përmbajtja e lartë e jodit shton imunitetin te fëmijët. Ndihmon bronkitin.

11. Ai është i dobishëm për gratë shtatëzëna, fëmijët, diabetikët, atletët, dhe pacientët që iu nënshtrohen trajtimeve komplekse.

12. Ndihmon infeksionet e traktit urinar.

13. Përdoret për gastrit, gjakderdhje, anemi, reumatizëm

 

Vendi i origjinës: Gjermania

Importuar nga Bio Center Albania

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *